2009-2013yy. – Samarqard iqtisodiyot va servis instituti talabasi
2021 y – x.v - Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali Reja-moliya bo‘limi bo‘lim boshlig‘i
Tamomlagan: 2023 y.SamDU Iqtisodiyot ( tarmoqlar va sohalar), (kunduzgi)
Ma’lumoti bo‘yicha mutaxassisligi: Iqtisodchi
Ilmiy darajasi: yo'q
Ilmiy unvoni: yo'q
2019-2023 yy. – SamDU talabasi
2023-y. Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali 1-toifali iqtisodchi
Tamomlagan: 2011 yil Samarqand davlat universiteti (kunduzgi)
2012- 2015 yy -Davlat tijorat xalk banki Temiryo‘l filiali 0100-shaxobchag vaktinchalik buxgalter nazoratchisi
2015- 2020 yy – Samarqand qurilish va milliy hunarmandchilik kasb-hunar kolleji iqtisod fan o‘qituvchisi
2020 -2021 yy-SamDU xuzuridagi Jomboy rakamli texnologiyalar texnikumi iqtisod fan o‘qituvchisi
2021 y.h.v.- Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali 1- toifali iqtisodchi
Reja-moliya bo'limi vazifalari:
· smeta va shtatlar jadvaliga asosan xarajatlar tarkibini o‘rganib borish va smetada ko‘rsatilgan raqamlar bilan haqiqatdagi raqamlarning mos kelishini doimiy nazoratda olib borish;
· oylik ish haqlarini oshirish to‘g‘risida vazirlik va universitet tomonidan buyruq bo‘lganda har bir xodim ish haqini yagona ish haqi ta'rif setkalariga asosan hisoblash;
· oliy va o‘rta maxsus taʼlim vazirligidan kelgan, bo‘limga taalluqli bo‘lgan buyruqlar ijrosini rektorning topshirig‘iga asosan amalga oshirish;
· bo‘lim vazifasiga kiruvchi topshiriqlarini o‘z vaqtida amalga oshirish;
· barcha bo‘limlar va bo‘lim xodimlarining oylik maoshlarini hisoblashda asos bo‘lib xizmat qiluvchi tabellarini shtat jadvali va buyruqlarga asosan tekshirish;
· byudjet bo‘yicha, byudjetdan tashqari mablag‘lar bo‘yicha va maxsus mablag‘lar bo‘yicha universitet shtat jadvalini tuzish;
· byudjet bo‘yicha, byudjetdan tashqari mablag‘lar bo‘yicha va maxsus mablag‘lar bo‘yicha univeresitetning daromad va xarajatlar smetasini tuzish;
· oylik ish haqining oshirilishi to‘g‘risida vazirlik va universitet bo‘yruqlariga asosan har bir xodim ish haqini, ish haqining yagona tarif setkalariga asosan ishlab chiqish;
· universitetning vaqtincha bo‘sh bo‘lgan binolaridan boshqa tashkilotlar uchun ijaraga ajratiladigan joylar bo‘yicha ijara shartnomalarini tuzish va ijara to‘lovlarining o‘z vaqtida to‘lanishini nazorat qilish.

Обязанности Планово-финансового отдела:
· изучать состав расходов на основе сметы и таблицы состояний и постоянно контролировать соответствие цифр, указанных в смете, и фактических цифр;
· при наличии приказа министерства и вуза о повышении месячной заработной платы расчет заработной платы каждого работника на основе единых сеток определения заработной платы;
· выполнение на основании поручения ректора приказов Министерства высшего и среднего специального образования, имеющих отношение к кафедре;
· своевременное выполнение задач отдела;
· проверка признаков, которые служат основой для расчета месячной заработной платы всех подразделений и сотрудников подразделений на основании штатного расписания и приказов;
· составление штатного расписания университета по бюджету, по внебюджетным фондам и по специальным фондам;
· составление сметы доходов и расходов университета согласно бюджету, внебюджетным фондам и специальным фондам;
· разработать оклад каждого работника на основании приказов министерства и университета о повышении месячного оклада, исходя из единых тарифных сеток оклада;
· составление договоров аренды мест, выделяемых в аренду из временно свободных зданий университета для других организаций и контроль своевременной уплаты арендных платежей.