2014-2018 yy. – Samarkand davlat universiteti talabasi
2021 y.- h.v. - Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali Xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i
2022 yil va h.v. - Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali tayanch doktoranti
Bo‘lim haqida maʼlumot
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali tarkibidagi “Xalqaro hamkorlik bo‘limi” filial direktoriga bo‘ysinuvchi bo‘lim hisbolanadi. Bo‘lim mamlakatimiz Prezidenti Sh. Mirziyoyev aytib o‘tganlaridek har bir oliy taʼlim muassasasida horijlik talabalar va professor o‘qituvchilar sonini oshirishga qaratilgan ishlarni tashkil etish va bajarish uchun tashkil qilingan bo‘lim hisoblanadi. Bo‘lim tarkibida 1 bo‘lim boshlig‘i 1 ta uslubchi ish faoliyatini olib boradi.
Bo‘limning funksional vazifalari
Filialning xalqaro faoliyatini amalga oshirish bo‘yicha ishlarni tashkil etish va olib borish. Universitetning boshqa bo‘limlari bilan birga xalqaro faoliyatni barqaror rivojlantirish chora-tadbirlarini ishlab chiqish. Ilmiy-pedagogik xodimlarning malaka oshirishi, tajriba orttirishi, xalqaro konferensiya, seminar, davra suhbatlari va boshqa shu kabi tadbirlarda ishtirok etishi uchun xorijiy hamkorlik aloqalarini o‘rnatish va amalga oshirish. Talaba va magistrantlarning o‘qishi, tajriba orttirishi, xalqaro olimpiada, konferensiya, seminar va boshqa shu kabi tadbirlarda ishtirok etishi uchun xorijiy hamkorlik aloqalarini o‘rnatish va amalga oshirish. Filialning amaldagi xalqaro shartnoma va bitimlarini tizimlashtirish hamda tahlil qilib borish. Filialda xorijiy davlatlar fuqarolarini shartnoma (kontrakt)lar asosida tahsil olishi va malaka oshirishini tashkil etishda amaliy yordam ko‘rsatish. Davlatlararo va idoralararo kelishuvlar, filial tomonidan xorijiy taʼlim muassasalari va tashkilotlari bilan tuzilgan shartnomalar asosida filial xodimlarining o‘quv va ilmiy tadqiqot ishlarini tashkil etishda yordam ko‘rsatish.Universitetning yetakchi xorijiy mamlakatlarning yetakchi bank-moliya tashkilotlari, oliy taʼlim muassasalari va ilmiy markazlari bilan taʼlim, fan va madaniyat sohasida hamkorlik aloqalarini o‘rnatish, rivojlantirish va muvofiqlashtirish. Filialda o‘quv va ilmiy izlanishlar jarayoniga malakali xorijiy professor-o‘qituvchi va mutaxassislarni jalb qilish. Filialda o‘tkaziladigan anjumanlar haqida veb-saytga axborot va yangiliklar tayyorlash hamda yangilab borishda amaliy yordam ko‘rsatish.
Bo‘limning maqsadi
Bo‘limning maqsadi filial  professor o‘qituvchilari, doktorantlar, mustaqil izlanuvchilar, magistrantlar va bakalavr talabalarini xorijiy taʼlim muassasalari bilan integratsiyalarni yo‘lga qo‘yish va ularga bu borada yaqindan yordam berish hisoblanadi.Shuningdek filialda chet ellik professor o‘qituvchilar, chet ellik talabalar sonini oshirishga qaratilgan dasturlarni ishlab chiqish va ularni amalga oshirish.

2014-2018 гг. - Студент Самаркандского государственного университета
2021-2022 – Ассистент кафедры цифровой экономики, информационных технологий и математических методов, Самаркандский филиал Ташкентского государственного экономического университета.
2021 год - Заведующий отделом международного сотрудничества Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета
2022 и х.в. - аспирант Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета
Информация о отделе
В структуре Ташкентского государственного экономического университета Самаркандского филиала “отдел международного сотрудничества" является подразделением, подчиненным директору филиала. Департамент возглавляет Президент нашей страны Ш.Мирзиёев, в каждом высшем учебном заведении есть отдел, созданный для организации и выполнения работ, направленных на увеличение числа иностранных студентов и профессорско-преподавательского состава. В структуре отдела 1 руководитель отдела ведет работу 1 методист.
Функциональные работы отдела
Организация и проведение международной деятельности филиала.
Разработка мер по устойчивому развитию международной деятельности совместно с другими подразделениями филиала. Установление и осуществление отношений зарубежного сотрудничества для повышения квалификации научных и педагогических кадров, приобретения опыта, участия в международных конференциях, семинарах, круглых столах и других подобных мероприятиях. Налаживание и осуществление контактов по зарубежному сотрудничеству для студентов и магистрантов с целью обучения, приобретения опыта, участия в международных олимпиадах, конференциях, семинарах и других подобных мероприятиях. Систематизация и анализ действующих международных соглашений и соглашений университета. Оказывать практическую помощь в организации обучения и повышения квалификации граждан иностранных государств в филиале на основе договоров. Содействие в организации учебной и научно-исследовательской работы сотрудников филиала на основе государственных и межведомственных соглашений, соглашений, заключенных Университетом с зарубежными учебными заведениями и организациями. Установление, развитие и координация сотрудничества в области образования, науки и культуры с ведущими банковскими и финансовыми институтами, высшими учебными заведениями и научными центрами ведущих зарубежных стран Университета. Привлекать квалифицированных иностранных профессоров, преподавателей и специалистов к процессу преподавания и научных исследований в филиале. Оказание практической помощи в подготовке и обновлении информации и новостей о конференциях, проводимых в филиале, на веб-сайте.
Цель раздела
Целью отдела является налаживание интеграции профессорско-преподавательского состава, докторантов, независимых исследователей, магистрантов и студентов бакалавриата с зарубежными образовательными учреждениями и оказание им всесторонней помощи в этом направлении. А также разработка и реализация программ, направленных на увеличение числа профессорско-преподавательского состава, иностранных студентов в филиале.