2014-2018 yy. – Samarkand davlat universiteti talabasi
2021 y.- h.v. - Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali Xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i
2022 yil va h.v. - Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali tayanch doktoranti
Bo‘lim haqida maʼlumot
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali tarkibidagi “Xalqaro hamkorlik bo‘limi” filial direktoriga bo‘ysinuvchi bo‘lim hisbolanadi. Bo‘lim mamlakatimiz Prezidenti Sh. Mirziyoyev aytib o‘tganlaridek har bir oliy taʼlim muassasasida horijlik talabalar va professor o‘qituvchilar sonini oshirishga qaratilgan ishlarni tashkil etish va bajarish uchun tashkil qilingan bo‘lim hisoblanadi. Bo‘lim tarkibida 1 bo‘lim boshlig‘i 1 ta uslubchi ish faoliyatini olib boradi.
Bo‘limning funksional vazifalari
Filialning xalqaro faoliyatini amalga oshirish bo‘yicha ishlarni tashkil etish va olib borish. Universitetning boshqa bo‘limlari bilan birga xalqaro faoliyatni barqaror rivojlantirish chora-tadbirlarini ishlab chiqish. Ilmiy-pedagogik xodimlarning malaka oshirishi, tajriba orttirishi, xalqaro konferensiya, seminar, davra suhbatlari va boshqa shu kabi tadbirlarda ishtirok etishi uchun xorijiy hamkorlik aloqalarini o‘rnatish va amalga oshirish. Talaba va magistrantlarning o‘qishi, tajriba orttirishi, xalqaro olimpiada, konferensiya, seminar va boshqa shu kabi tadbirlarda ishtirok etishi uchun xorijiy hamkorlik aloqalarini o‘rnatish va amalga oshirish. Filialning amaldagi xalqaro shartnoma va bitimlarini tizimlashtirish hamda tahlil qilib borish. Filialda xorijiy davlatlar fuqarolarini shartnoma (kontrakt)lar asosida tahsil olishi va malaka oshirishini tashkil etishda amaliy yordam ko‘rsatish. Davlatlararo va idoralararo kelishuvlar, filial tomonidan xorijiy taʼlim muassasalari va tashkilotlari bilan tuzilgan shartnomalar asosida filial xodimlarining o‘quv va ilmiy tadqiqot ishlarini tashkil etishda yordam ko‘rsatish.Universitetning yetakchi xorijiy mamlakatlarning yetakchi bank-moliya tashkilotlari, oliy taʼlim muassasalari va ilmiy markazlari bilan taʼlim, fan va madaniyat sohasida hamkorlik aloqalarini o‘rnatish, rivojlantirish va muvofiqlashtirish. Filialda o‘quv va ilmiy izlanishlar jarayoniga malakali xorijiy professor-o‘qituvchi va mutaxassislarni jalb qilish. Filialda o‘tkaziladigan anjumanlar haqida veb-saytga axborot va yangiliklar tayyorlash hamda yangilab borishda amaliy yordam ko‘rsatish.
Bo‘limning maqsadi
Bo‘limning maqsadi filial  professor o‘qituvchilari, doktorantlar, mustaqil izlanuvchilar, magistrantlar va bakalavr talabalarini xorijiy taʼlim muassasalari bilan integratsiyalarni yo‘lga qo‘yish va ularga bu borada yaqindan yordam berish hisoblanadi.Shuningdek filialda chet ellik professor o‘qituvchilar, chet ellik talabalar sonini oshirishga qaratilgan dasturlarni ishlab chiqish va ularni amalga oshirish.

Academic title: None
2021-2022 - Assistant of the Department of Digital Economy, Information Technologies and Mathematical Methods, Tashkent State University of Economics, Samarkand Branch
2021 - Head of International Cooperation Department of Samarkand Branch of Tashkent State University of Economics
2022 and h.v. - PhD student of Samarkand Branch of Tashkent State University of Economics
Department Information
In the structure of the Samarkand Branch of Tashkent State University of Economics, the Department of International Cooperation is a subdivision subordinate to the Director of the Branch. The Department is headed by the President of our country Sh. Mirziyoev noted, every higher education institution has a department created to organize and perform work aimed at increasing the number of foreign students and teaching staff. In the structure of department 1 the head of the department conducts the work of 1 methodist.
Functional responsibilities of the department
Organization and conduction of international activities of the SBTSUE. Development of measures for the sustainable development of international activities together with other departments of the SBTSUE. Establishment and implementation of foreign cooperation relations for advanced training of scientific and pedagogical personnel, acquisition of experience, participation in international conferences, seminars, round tables and other similar events. Establishing and implementing contacts on foreign cooperation for students and undergraduates in order to study, gain experience, participate in international Olympiads, conferences, seminars and other similar events. Systematization and analysis of existing international agreements and agreements of the SBTSUE. To provide practical assistance in the organization of training and advanced training of foreign citizens at the university on the basis of contracts. Assistance in the organization of educational and research work of university staff on the basis of state and interdepartmental agreements, agreements concluded by the Branch with foreign educational institutions and organizations. Establishment, development and coordination of cooperation in the field of education, science and culture with leading banking and financial institutions, higher education institutions and research centers of leading foreign countries of the SBTSUE. To involve qualified foreign professors, teachers and specialists in the process of teaching and research at the SBTSUE. Providing practical assistance in preparing and updating information and news about conferences held at the SBTSUE on the website.
Purpose of the section
The purpose of the department is to establish the integration of teaching staff, doctoral students, independent researchers and undergraduate students with foreign educational institutions and to provide them with comprehensive assistance in this direction. As well as the development and implementation of programs aimed at increasing the number of teaching staff, foreign students at the SBTSUE.