2016-2020 yy. - Samarqand davlat universiteti talabasi
2021-2022 yy. - Jismoniy tarbiya va sport bo‘yicha mutaxassislarni qayta tayyorlash va malakasini oshirish instituti Samarqand filiali “Ijtimoiy fanlar” kafedrasi kabinet mudiri
2022 yy 24-sentiyabrda Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali Iqtidorli talabalarning ilmiy-tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo‘limi 1-toifali mutaxassis
2023 yy 10-yanvardan - Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali Iqtidorli talabalarning ilmiy-tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo‘limi boshlig‘i.
Iqtidorli talabalarning ilmiy-tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo'limi Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2018-yil 5-iyundagi “Oliy ta’lim muassasalarida ta’lim sifatini oshirish va ularning mamlakatda amalga oshirlayotgan keng qamrovli islohotlarda faol ishtirokini ta’minlash bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlari to'g'risida”gi PQ-3775-sonli qarorida belgilangan vazifalarning ijrosini ta’minlash maqsadida tashkil etilgan va Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand fililalining tarkibiy tuzilmasiga kiradi.
Boʻlimning asosiy maqsadlari:
Filialda tahsil olayotgan iqtidorli talabalarni aniqlash va ilmiy-tadqiqot faoliyatiga keng jalb etish, ularda innovatsion fikrlashni shakllantirish hamda iqtidorli talabalarning ilmiy-tadqiqot faoliyati bilan shugullanishlari uchun shart-sharoitlar yaratish, erishayotgan yutuqlarini qo‘llab-quvvatlash hamda rag‘batlantirish yuzasidan kompleks chora-tadbirlarni amalga oshirishdan iborat.

2016-2020 - Student of Samarkand State University
2021-2022 - Head of the Department of Social Sciences, Samarkand Branch of the Institute of Retraining and Advanced Qualification of Physical Education and Sports Specialists
On September 24, 2022, Tashkent State University of Economics, Samarkand Branch, Department of Organization of Scientific and Research Activities of Talented Students, Category 1 Specialist
From January 10, 2023 - head of the department of organization of scientific and research activities of the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics.
The Department of Organization of research activities of gifted students was established in order to ensure the implementation of the tasks set out in the decision of the president of the Republic of Uzbekistan PQ-3775 dated June 5, 2018 “On additional measures to improve the quality of education in higher educational institutions and ensure their active participation in the comprehensive reforms carried out in the country”
The main objectives of the department are:
The main purpose of the department is to identify talented students studying at the branch and to engage widely in research activities, to form innovative thinking in them and to create conditions for talented students to be guided by research activities, to support their achievements and to implement comprehensive measures to encourage them.