1991-1992 yy. - Payariq tumani «Yangiobod» jamoa xoʼjaligi 5-brigada ishchisi
2006-2008 yy. - Samarqand davlat universiteti «Buxgalteriya hisobi va menejment» kafedrasi assistenti
2010-2011 yy. - Samarqand davlat universiteti «Boshqaruv hisobi va moliya» kafedrasi dotsenti vazifasini bajaruvchi
2011-2015 yy . - Samarqand davlat universitetining «Ijtimoiy iqtisodiyot, menejment va moliya» kafedrasi dotsenti vazifasini bajaruvchi, dekan oʼrinbosari
2015-2017 yy Samarqand davlat universitetining «Kadrlar, menejmenti» kafedrasi mudiri
2017-2018 yy Samarqand davlat universitetining «Kadrlar, menejmenti» kafedrasi dotsenti
2018–2020 yy Yoshlar bilan ishlash buyicha dekan oʼrinbosari
2020-2022 yy Samarqand davlat universiteti Raqami iqtisodiyot kafedrasi dotsenti
2022-2023 yy Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali Iqtisodiyot fakulteti dekani
2023- xv Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali Buxgalteriya hisobi va moliya fakulteti dekani
MOLIYA, SOLIQ VA BANK ISHI KAFEDRASI
Kafedra faoliyati o‘quv, ilmiy-uslubiy, ilmiy-tadqiqot, ma’naviy-axloqiy va tarbiyaviy hamda tashkiliy-uslubiy ishlarni qamrab olgan istiqbolli va joriy (yillik) rejalarga muvofiq amalga oshiriladi.
Kafedraning asosiy faoliyat yo‘nalishlari quyidagilardan iborat:
- rivojlangan demokratik davlatlar darajasidagi yuksak ma’naviy va axloqiy talablarga javob beruvchi yuqori malakali raqobatbardosh kadrlarni tayyorlash;
- kafedra yo‘nalishlari va mutaxassisliklari bo‘yicha davlat ta’lim standartlari, Malaka talablari, o‘quv rejalari va dasturlarini rivojlangan xorijiy mamlakatlarning ta’lim dasturlari bilan qiyosiy tahlilini muntazam ravishda olib borish va takomillashtirish;
- kafedra fanlari bo‘yicha o‘quv dasturlarini ishlab chiqish va belgilangan tartibda tasdiqqa taqdim etish, shuningdek, turdosh kafedralar tomonidan tayyorlangan o‘quv dasturlarga taqriz va xulosalar tayyorlash;
- darslik, o‘quv, uslubiy va ko‘rgazmali qo‘llanmalar tayyorlash, qayta nashr etiladigan darslik, o‘quv qo‘llanma va o‘quv-uslubiy adabiyotlar, shu jumladan xorijiy olimlar bilan hammualliflikda yaratilgan adabiyotlarga xulosalar tuzish;
- o‘quv shakllari (ishlab chiqarishdan ajralgan va ajralmagan hollarda) bo‘yicha oliy ta’limning davlat ta’lim standartlariga muvofiq tuzilgan o‘quv rejalaridagi fanlar bo‘yicha belgilangan mashg‘ulot turlarini yuksak nazariy, ilmiy-uslubiy va kasbiy darajada o‘tkazish, ta’lim sifatini ta’minlash;
- talabalarning malakaviy amaliyoti, kurs loyihalari (ishlar), bitiruv malakaviy ishlari, magistrlik dissertatsiyalariga, shuningdek, mustaqil ishlari va ilmiy-tadqiqot ishlariga rahbarlik qilish;
- talabalar bilimining nazoratini joriy etish, talabalarning auditoriyadan tashqari ishlarini tashkil etish bo‘yicha tadbirlar o‘tkazish;
- iqtidorli talabalarni tanlash va ularni tarbiyalash, olimpiada va tanlovlarda, shu jumladan “El-yurt umidi” jamg‘armasi tanlovida ishtirok etishga tayyorlash, talabalarning mustaqil ishlash shakl va uslublarini takomillashtirish bo‘yicha choralar ko‘rish;
- talabalar ilmiy-ijodiy faoliyatini tizimli asosda tashkil etish, iqtidorli talabalarni tadqiqotlarga jalb etish, ilmiy-tadqiqot ishlarini individual va jamoa bo‘lib bajarishga o‘rgatish, ularning ilmiy-ijodiy faoliyatini ruyobga chiqarish uchun zarur tashkiliy, uslubiy va moddiy-texnikaviy shart-sharoitlar yaratish;
- tasdiqlangan rejaga muvofiq ilmiy-tadqiqot ishlarini olib borish, tugallangan ilmiy-tadqiqot ishlarini muhokama qilish, nashr etishga tavsiya berish va ularning natijalarini ishlab chiqarishga joriy etish, ta’lim, fan va ishlab chiqarishning samarali integratsiyasini ta’minlash;
- kafedra o‘qituvchilarining shaxsiy ish rejalaridagi o‘quv, ilmiy-uslubiy, ilmiy-tadqiqot, “Ustoz-shogird”, ma’naviy-ma’rifiy va tashkiliy-uslubiy ishlarini ko‘rib chiqish, tajribali o‘qituvchilar faoliyatini o‘rganish, umumlashtirish va ilg‘or tajribalarni ommalashtirishga qaratilgan ishlarni tashkil etish;
- zamonaviy pedagogik va axborot-kommunikatsiya texnologiyalarini joriy etish, pedagogik faoliyat bilan shug‘ullanishni boshlagan yosh o‘qituvchilarga pedagogik malaka va ko‘nikmalarni egallashda yordam berish, axborot bazasini yaratish, o‘quv mashg‘ulotlarida zamonaviy o‘quv-texnika vositalaridan, yakka tartibda o‘qitish va mustaqil ta’lim olish uslublaridan samarali foydalanishni yo‘lga qo‘yish, o‘qitishni zamonaviy komputer texnikalari bilan jihozlangan maxsus o‘quv auditoriyalarida tashkil qilish, masofali o‘qitish elementlarini rivojlantirish;
- ilmiy-pedagogik kadrlarni tayyorlash, kafedra mutaxassisligi mos yoki turdosh ixtisosliklar bo‘yicha doktorlik dissertatsiyalarini ilmiy seminarlarda muhokama qilish, ta’lim hujjatlarining me’yor talablariga javob berishini belgilash bo‘yicha ekspert guruhlari tarkibida ishtirok etish;
- byudjetdan tashqari mablag‘larni jalb etish, shuningdek, ilmiy-texnikaviy yordam ko‘rsatish maqsadida ishlab chiqarish korxonalari va boshqa xo‘jaliklar bilan aloqa o‘rnatish;
- oliy ta’lim muassasasi bitiruvchilari hamda mazkur kafedrada falsafa doktori (PhD) va fan doktori ilmiy darajasini olish bo‘yicha tayanch doktorant, doktorant va mustaqil izlanuvchi bo‘lganlar bilan muntazam aloqalarni tashkil etish, bitiruvchilar monitoringini olib borish;
- kafedra ixtisosligi bo‘yicha mutaxassislar malakasini oshirishga yo‘naltirilgan tadbirlar o‘tkazish, ta’lim xizmati ko‘rsatish tizimini rivojlantirish;
- xorijiy ta’lim muassasalari bilan ta’lim sohasidagi hamkorlik aloqalarini rivojlantirish;
- talabalarning qiziqishlarini e’tiborga olgan holda turli mavzular, yo‘nalishlar va ixtisosliklar, kasb-hunar turlari bo‘yicha tugaraklar tashkil qilish va foydali mehnat bilan band qilishga qaratilgan tadbirlarni amalga oshirish;
- Filial axborot-resurs markazini kafedra ta’lim yo‘nalishlari va mutaxassisliklarga oid yangi o‘quv, ilmiy-texnikaviy va davriy adabiyotlar bilan uzluksiz to‘ldirish. Yangilanishini doimiy nazorat qilish.
Kafedrada “Moliya asoslari”, “Korporativ moliya”, “Soliqqa kirish”, “Tijorat banklari”, “Bank risklarini boshqarish”, “Xalqaro bank ishi va moliya”, “Investitsiya”, “Soliqlar va soliqqa tortish”, “Sugʻurta” fanlari bo‘yicha o‘quv, uslubiy, ilmiy-uslubiy, ilmiy-tadqiqot, “Ustoz-shogird” ishlari, shuningdek, ilmiy va ilmiy-pedagog kadrlar tayyorlash, malaka oshirish hamda tashkiliy, ma’naviy-ma’rifiy va tarbiyaviy ishlar amalga oshiriladi.
Kafedrada asosiy shtat boʻyicha jami 1 nafar fan doktori, professor, 5 nafar fan nomzodlari (PhD), dotsentlar, 2 nafar katta o‘qituvchi, 8 nafar ilmiy darajasiz assistentlar faoliyat ko‘rsatadi.
Shuningdek kafedra faoliyatiga doir “Soliq bilimdonlari”, “Moliyachi” toʻgaraklari, “Innovatsion va raqamli bank-moliya xizmatlari” ilmiy fan klubi faoliyat yuritadi.
Bugungi kunga qadar kafedra tomonidan 5 darslik, 11 o’quv qo’llanma, 3 uslubiy qo’llanma, 31 uslubiy ko’rsatma, 8 monografiya, shuningdek, OAK e’tirof etgan mahalliy jurnallarda 57 ta, xorijiy jurnallarda 69 ta maqolalar chop etilgan.

1991-1992 - Worker of the 5th brigade of collective farm "Yangiabad", Payariq district
2006-2008 - Assistant of the Department of "Accounting and Management" of Samarkand State University
2010-2011 - Acting associate professor of the Department of "Management Accounting and Finance" of Samarkand State University
2011-2015 years. - Acting associate professor, deputy dean of the Department of "Social Economy, Management and Finance" of Samarkand State University
2015-2017 Head of the Department of "Personnel, Management" of Samarkand State University
2017-2018 Associate Professor of the Department of "Personnel, Management" of Samarkand State University
2018-2020 Deputy Dean for Work with Youth
2020-2022 Associate Professor of the Digital Economy Department of Samarkand State University
2022-2023 Dean of the Faculty of Economics, Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics
2023- xv Tashkent State University of Economics, Samarkand Branch, Dean of the Faculty of Accounting and Finance
DEPARTMENT OF FINANCE, TAXES AND BANKING
The activities of the department are carried out in accordance with long-term and current (annual) plans, covering educational, scientific-methodological, scientific-research, spiritual-ethical and educational and organizational-methodological work.
The main activities of the department are:
- training of highly qualified and competitive people who meet high moral and ethical requirements at the level of developed democratic countries;
- regular conduct and improvement of comparative analysis of state educational standards, qualification requirements, curricula and programs in the areas and specialties of the department with educational programs of developed foreign countries;
- development of educational programs in the subjects of the department and submission of them for approval in the prescribed manner, as well as preparation of reviews and opinions on educational programs prepared by related departments;
- preparation of textbooks, educational, methodological and demonstration aids, reissues of textbooks, teaching aids and educational literature, including literature summaries created in collaboration with foreign scientists;
- types of training specified in the curricula of higher education in accordance with state educational standards for forms of training (in cases of separation from work and without separation from production) at a high theoretical, scientific, methodological and professional level of transmission, ensuring the quality of education;
- management of students’ qualifying practice, course projects (works), diploma qualification theses, master’s theses, as well as independent work and research work;
- monitoring students’ knowledge, organizing students’ activities outside the classroom;
- selection of talented students and their training, preparation for participation in olympiads and competitions, including the competition of the El-Yurt Umid Foundation, taking measures to improve the forms and methods of students’ independent work;
- organizing the scientific and creative activities of students on a systematic basis, attracting talented students to scientific work, training in carrying out research work individually and in a team, the necessary organizational, methodological and material and technical conditions for the implementation of their scientific and creative activities. activity-creating conditions;
- carry out research work in accordance with the approved plan, discuss completed research work, recommend their publication and introduce their results into production, ensure effective integration of education, science and production;
- consideration of the educational, scientific-methodological, scientific-research, “master’s”, spiritual-educational and organizational-methodological work of the department’s teachers in their personal work plans, studying the activities of experienced teachers, organizing work aimed at studying, generalizing and popularizing best practices;
- introduction of modern pedagogical and information and communication technologies, assistance to young teachers who have begun teaching activities in acquiring pedagogical qualifications and skills, creating an information base, using modern educational and technical means in classes, establishing the effective use of individual training. and independent teaching methods, organize training in special classrooms equipped with modern computer technology, develop elements of distance education;
- training of scientific and pedagogical personnel, discussion of doctoral dissertations at scientific seminars in the specialty of the department or related specialties, participation in expert groups to determine the compliance of educational documents with standard requirements;
- establishing contacts with manufacturing enterprises and other farms in order to attract extra-budgetary funds, as well as providing scientific and technical assistance;
- organizing regular contacts with graduates of a higher educational institution and with those who are basic doctoral students, doctoral students and independent researchers on the issues of obtaining the scientific degree of Doctor of Philosophy (PhD) and Doctor of Science at this department, monitoring graduates;
- carrying out activities aimed at improving the qualifications of specialists in the specialty of the department, developing a system for providing educational services;
- development of cooperative relations in the field of education with foreign educational institutions;
- taking into account the interests of students, organizing master classes in various subjects, areas and specializations, types of professions and holding events aimed at engaging in useful work;
- Constant replenishment of the industry information and resource center with new educational, scientific, technical and periodical literature related to educational areas and specialties of the department. Constant monitoring of updates.
The department includes “Fundamentals of Finance”, “Corporate Finance”, “Introduction to Taxation”, “Commercial Banking”, “Banking Risk Management”, “International Banking and Finance”, “Investments”, “Taxes and Taxation”, “Insurance” " “.The educational, methodological, scientific-methodological, research work under the “Master-Apprentice” program has been increased.
In total, the department employs 1 doctor of science, professor, 5 candidates of science (PhD), associate professors, 2 senior teachers and 8 assistants without academic degrees.
There are also clubs “Tax Scientists”, “Financier”, and a scientific club “Innovative and Digital Banking and Financial Services”.
To date, the department has published 5 textbooks, 11 teaching aids, 3 teaching aids, 31 methodological instructions, 8 monographs, as well as 57 articles in domestic journals and 69 articles in foreign journals recognized by the OAC.