1991-1992 yy. - Payariq tumani «Yangiobod» jamoa xoʼjaligi 5-brigada ishchisi
2006-2008 yy. - Samarqand davlat universiteti «Buxgalteriya hisobi va menejment» kafedrasi assistenti
2010-2011 yy. - Samarqand davlat universiteti «Boshqaruv hisobi va moliya» kafedrasi dotsenti vazifasini bajaruvchi
2011-2015 yy . - Samarqand davlat universitetining «Ijtimoiy iqtisodiyot, menejment va moliya» kafedrasi dotsenti vazifasini bajaruvchi, dekan oʼrinbosari
2015-2017 yy Samarqand davlat universitetining «Kadrlar, menejmenti» kafedrasi mudiri
2017-2018 yy Samarqand davlat universitetining «Kadrlar, menejmenti» kafedrasi dotsenti
2018–2020 yy Yoshlar bilan ishlash buyicha dekan oʼrinbosari
2020-2022 yy Samarqand davlat universiteti Raqami iqtisodiyot kafedrasi dotsenti
2022-2023 yy Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali Iqtisodiyot fakulteti dekani
2023- xv Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali Buxgalteriya hisobi va moliya fakulteti dekani
MOLIYA, SOLIQ VA BANK ISHI KAFEDRASI
Kafedra faoliyati o‘quv, ilmiy-uslubiy, ilmiy-tadqiqot, ma’naviy-axloqiy va tarbiyaviy hamda tashkiliy-uslubiy ishlarni qamrab olgan istiqbolli va joriy (yillik) rejalarga muvofiq amalga oshiriladi.
Kafedraning asosiy faoliyat yo‘nalishlari quyidagilardan iborat:
- rivojlangan demokratik davlatlar darajasidagi yuksak ma’naviy va axloqiy talablarga javob beruvchi yuqori malakali raqobatbardosh kadrlarni tayyorlash;
- kafedra yo‘nalishlari va mutaxassisliklari bo‘yicha davlat ta’lim standartlari, Malaka talablari, o‘quv rejalari va dasturlarini rivojlangan xorijiy mamlakatlarning ta’lim dasturlari bilan qiyosiy tahlilini muntazam ravishda olib borish va takomillashtirish;
- kafedra fanlari bo‘yicha o‘quv dasturlarini ishlab chiqish va belgilangan tartibda tasdiqqa taqdim etish, shuningdek, turdosh kafedralar tomonidan tayyorlangan o‘quv dasturlarga taqriz va xulosalar tayyorlash;
- darslik, o‘quv, uslubiy va ko‘rgazmali qo‘llanmalar tayyorlash, qayta nashr etiladigan darslik, o‘quv qo‘llanma va o‘quv-uslubiy adabiyotlar, shu jumladan xorijiy olimlar bilan hammualliflikda yaratilgan adabiyotlarga xulosalar tuzish;
- o‘quv shakllari (ishlab chiqarishdan ajralgan va ajralmagan hollarda) bo‘yicha oliy ta’limning davlat ta’lim standartlariga muvofiq tuzilgan o‘quv rejalaridagi fanlar bo‘yicha belgilangan mashg‘ulot turlarini yuksak nazariy, ilmiy-uslubiy va kasbiy darajada o‘tkazish, ta’lim sifatini ta’minlash;
- talabalarning malakaviy amaliyoti, kurs loyihalari (ishlar), bitiruv malakaviy ishlari, magistrlik dissertatsiyalariga, shuningdek, mustaqil ishlari va ilmiy-tadqiqot ishlariga rahbarlik qilish;
- talabalar bilimining nazoratini joriy etish, talabalarning auditoriyadan tashqari ishlarini tashkil etish bo‘yicha tadbirlar o‘tkazish;
- iqtidorli talabalarni tanlash va ularni tarbiyalash, olimpiada va tanlovlarda, shu jumladan “El-yurt umidi” jamg‘armasi tanlovida ishtirok etishga tayyorlash, talabalarning mustaqil ishlash shakl va uslublarini takomillashtirish bo‘yicha choralar ko‘rish;
- talabalar ilmiy-ijodiy faoliyatini tizimli asosda tashkil etish, iqtidorli talabalarni tadqiqotlarga jalb etish, ilmiy-tadqiqot ishlarini individual va jamoa bo‘lib bajarishga o‘rgatish, ularning ilmiy-ijodiy faoliyatini ruyobga chiqarish uchun zarur tashkiliy, uslubiy va moddiy-texnikaviy shart-sharoitlar yaratish;
- tasdiqlangan rejaga muvofiq ilmiy-tadqiqot ishlarini olib borish, tugallangan ilmiy-tadqiqot ishlarini muhokama qilish, nashr etishga tavsiya berish va ularning natijalarini ishlab chiqarishga joriy etish, ta’lim, fan va ishlab chiqarishning samarali integratsiyasini ta’minlash;
- kafedra o‘qituvchilarining shaxsiy ish rejalaridagi o‘quv, ilmiy-uslubiy, ilmiy-tadqiqot, “Ustoz-shogird”, ma’naviy-ma’rifiy va tashkiliy-uslubiy ishlarini ko‘rib chiqish, tajribali o‘qituvchilar faoliyatini o‘rganish, umumlashtirish va ilg‘or tajribalarni ommalashtirishga qaratilgan ishlarni tashkil etish;
- zamonaviy pedagogik va axborot-kommunikatsiya texnologiyalarini joriy etish, pedagogik faoliyat bilan shug‘ullanishni boshlagan yosh o‘qituvchilarga pedagogik malaka va ko‘nikmalarni egallashda yordam berish, axborot bazasini yaratish, o‘quv mashg‘ulotlarida zamonaviy o‘quv-texnika vositalaridan, yakka tartibda o‘qitish va mustaqil ta’lim olish uslublaridan samarali foydalanishni yo‘lga qo‘yish, o‘qitishni zamonaviy komputer texnikalari bilan jihozlangan maxsus o‘quv auditoriyalarida tashkil qilish, masofali o‘qitish elementlarini rivojlantirish;
- ilmiy-pedagogik kadrlarni tayyorlash, kafedra mutaxassisligi mos yoki turdosh ixtisosliklar bo‘yicha doktorlik dissertatsiyalarini ilmiy seminarlarda muhokama qilish, ta’lim hujjatlarining me’yor talablariga javob berishini belgilash bo‘yicha ekspert guruhlari tarkibida ishtirok etish;
- byudjetdan tashqari mablag‘larni jalb etish, shuningdek, ilmiy-texnikaviy yordam ko‘rsatish maqsadida ishlab chiqarish korxonalari va boshqa xo‘jaliklar bilan aloqa o‘rnatish;
- oliy ta’lim muassasasi bitiruvchilari hamda mazkur kafedrada falsafa doktori (PhD) va fan doktori ilmiy darajasini olish bo‘yicha tayanch doktorant, doktorant va mustaqil izlanuvchi bo‘lganlar bilan muntazam aloqalarni tashkil etish, bitiruvchilar monitoringini olib borish;
- kafedra ixtisosligi bo‘yicha mutaxassislar malakasini oshirishga yo‘naltirilgan tadbirlar o‘tkazish, ta’lim xizmati ko‘rsatish tizimini rivojlantirish;
- xorijiy ta’lim muassasalari bilan ta’lim sohasidagi hamkorlik aloqalarini rivojlantirish;
- talabalarning qiziqishlarini e’tiborga olgan holda turli mavzular, yo‘nalishlar va ixtisosliklar, kasb-hunar turlari bo‘yicha tugaraklar tashkil qilish va foydali mehnat bilan band qilishga qaratilgan tadbirlarni amalga oshirish;
- Filial axborot-resurs markazini kafedra ta’lim yo‘nalishlari va mutaxassisliklarga oid yangi o‘quv, ilmiy-texnikaviy va davriy adabiyotlar bilan uzluksiz to‘ldirish. Yangilanishini doimiy nazorat qilish.
Kafedrada “Moliya asoslari”, “Korporativ moliya”, “Soliqqa kirish”, “Tijorat banklari”, “Bank risklarini boshqarish”, “Xalqaro bank ishi va moliya”, “Investitsiya”, “Soliqlar va soliqqa tortish”, “Sugʻurta” fanlari bo‘yicha o‘quv, uslubiy, ilmiy-uslubiy, ilmiy-tadqiqot, “Ustoz-shogird” ishlari, shuningdek, ilmiy va ilmiy-pedagog kadrlar tayyorlash, malaka oshirish hamda tashkiliy, ma’naviy-ma’rifiy va tarbiyaviy ishlar amalga oshiriladi.
Kafedrada asosiy shtat boʻyicha jami 1 nafar fan doktori, professor, 5 nafar fan nomzodlari (PhD), dotsentlar, 2 nafar katta o‘qituvchi, 8 nafar ilmiy darajasiz assistentlar faoliyat ko‘rsatadi.
Shuningdek kafedra faoliyatiga doir “Soliq bilimdonlari”, “Moliyachi” toʻgaraklari, “Innovatsion va raqamli bank-moliya xizmatlari” ilmiy fan klubi faoliyat yuritadi.
Bugungi kunga qadar kafedra tomonidan 5 darslik, 11 o’quv qo’llanma, 3 uslubiy qo’llanma, 31 uslubiy ko’rsatma, 8 monografiya, shuningdek, OAK e’tirof etgan mahalliy jurnallarda 57 ta, xorijiy jurnallarda 69 ta maqolalar chop etilgan.

1992-1997 гг. - Студент Самаркандского государственного университета
2010-2011 гг. - Исполняющий обязанности доцента кафедры «Управленческий учет и финансы» Самаркандского государственного университета
2011-2015 годы. - Исполняющий обязанности доцента, заместитель декана факультета «Социальная экономика, управление и финансы» Самаркандского государственного университета.
2015-2017 Заведующий кафедрой «Кадры, менеджмент» Самаркандского государственного университета.
2017-2018 Доцент кафедры «Кадры, менеджмент» Самаркандского государственного университета
2018-2020 Заместитель декана по работе с молодежью
2020-2022 Доцент кафедры цифровой экономики Самаркандского государственного университета
2022-2023 Декан экономического факультета Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета.
2023- xv Самаркандский филиал Ташкентского государственного экономического университета, декан факультета учета и финансов
КАФЕДРА ФИНАНСОВ, НАЛОГИ И БАНКОВСКОГО ДЕЛА
Деятельность кафедры осуществляется в соответствии с перспективными и текущими (годовыми) планами, охватывающими учебную, научно-методическую, научно-исследовательскую, духовно-этическую и воспитательную и организационно-методическую работу.
Основными направлениями деятельности кафедры являются:
- подготовка высококвалифицированных и конкурентоспособных людей, отвечающих высоким морально-этическим требованиям на уровне развитых демократических стран;
- регулярное проведение и совершенствование сравнительного анализа государственных образовательных стандартов, квалификационных требований, учебных планов и программ по направлениям и специальностям кафедры с образовательными программами развитых зарубежных стран;
- разработка образовательных программ по предметам кафедры и представление их на утверждение в установленном порядке, а также подготовка рецензий и заключений на образовательные программы, подготовленные смежными кафедрами;
- подготовка учебников, учебных, методических и демонстрационных пособий, переизданий учебников, учебных пособий и учебно-методической литературы, в том числе конспектов литературы, созданных в соавторстве с зарубежными учеными;
- виды подготовки, указанные в учебных планах высшего образования в соответствии с государственными образовательными стандартами для форм обучения (в случаях отрыва от производства и не отрываясь от производства) на высоком теоретическом, научно-методическом и профессиональном уровне передачи, обеспечение качества образования;
- руководство квалификационной практикой студентов, курсовыми проектами (работами), дипломными квалификационными работами, магистерскими диссертациями, а также самостоятельными работами и научно-исследовательскими работами;
- осуществление контроля знаний студентов, организация деятельности студентов вне аудитории;
- отбор талантливых студентов и их обучение, подготовка к участию в олимпиадах и конкурсах, в том числе конкурсе фонда «Эл-юрт умиди», принятие мер по совершенствованию форм и методов самостоятельной работы студентов;
- организация научной и творческой деятельности студентов на систематической основе, привлечение талантливых студентов к научной работе, обучение выполнению научно-исследовательских работ индивидуально и в коллективе, необходимые организационные, методические и материально-технические условия для реализации их научной и творческой деятельности. деятельность-создающая условия;
- осуществлять научно-исследовательские работы в соответствии с утвержденным планом, обсуждать выполненные научно-исследовательские работы, рекомендовать их публикацию и внедрять их результаты в производство, обеспечивать эффективную интеграцию образования, науки и производства;
- рассмотрение учебной, научно-методической, научно-исследовательской, «магистратуры», духовно-воспитательной и организационно-методической работы преподавателей кафедры в их личных планах работы, изучение деятельности опытных преподавателей, организация работы, направленной на изучение, обобщение и популяризация передового опыта;
- внедрение современных педагогических и информационно-коммуникационных технологий, помощь молодым учителям, начавшим заниматься педагогической деятельностью, в приобретении педагогической квалификации и навыков, создании информационной базы, использовании современных учебно-технических средств на учебных занятиях, налаживании эффективного использования индивидуального обучения. и самостоятельные методы обучения, организовать обучение в специальных аудиториях, оснащенных современной компьютерной техникой, развивать элементы дистанционного образования;
- подготовка научно-педагогических кадров, обсуждение докторских диссертаций на научных семинарах по специальности кафедры или смежных специальностей, участие в экспертных группах по определению соответствия образовательных документов стандартным требованиям;
- установление контактов с производственными предприятиями и другими фермерскими хозяйствами с целью привлечения внебюджетных средств, а также оказания научно-технической помощи;
- организация регулярных контактов с выпускниками высшего учебного заведения и с теми, кто является базовыми докторантами, докторантами и независимыми исследователями по вопросам получения научной степени доктора философии (PhD) и доктора наук на данной кафедре, проведение мониторинга выпускников;
- проведение мероприятий, направленных на повышение квалификации специалистов по специальности кафедры, развитие системы оказания образовательных услуг;
- развитие отношений сотрудничества в сфере образования с зарубежными учебными заведениями;
- учет интересов обучающихся, организация мастер-классов по различным предметам, направлениям и специализациям, видам профессий и проведение мероприятий, направленных на занятие полезным трудом;
- постоянное пополнение отраслевого информационно-ресурсного центра новой учебной, научно-технической и периодической литературой, относящейся к образовательным направлениям и специальностям кафедры.
- постоянный мониторинг обновлений.
На кафедре есть учебные предметы «Основы финансов», «Корпоративные финансы», «Введение в налогообложение», «Коммерческие банки», «Управление банковскими рисками», «Международное банковское дело и финансы», «Инвестиции», «Налоги и налогообложение», «Страхование». Ведется  работы по обновлению учебных, методических, научно-методических и исследовательских работ по программе «Мастер-ученик».
Всего на кафедре работают 1 доктор наук, профессор, 5 кандидатов наук (PhD), доценты, 2 старших преподавателя и 8 ассистентов без ученых степеней.
Также действуют кружки «Налоговые ученые», «Финансист», научно-научный клуб «Инновационный и цифровой банкинг и финансовые услуги».
На сегодняшний день кафедрой опубликовано 5 учебников, 11 учебных пособий, 3 методических пособия, 31 методическое указание, 8 монографий, а также 57 статей в отечественных журналах и 69 статей в зарубежных журналах, признанных ВАК.