"El-yurt umidi" stipendiyasi bo'yicha tanlov
Mamlakatimizning innovatsion salohiyatini yanada rivojlantirishni maqsad qilgan, kreativ fikrlaydigan yoshlar, iste’dodli professor-o‘qituvchilar, yosh olimlar va ilmiy tadqiqotchilar, pedagoglar va iqtisodiyot tarmoqlari mutaxassislari diqqatiga!
“El-yurt umidi” jamg‘armasi Vasiylik kengashining 2024 yil 21 iyundagi 2-son qarorga asosan xorijiy davlatlar nufuzli universitetlari va ilmiy markazlarida bakalavriat, magistratura va doktoranturada ta’lim olish uchun 500 o‘ringa mo‘ljallangan Jamg‘armaning 2024 yilgi 1-ochiq stipendiya tanlovini e’lon qiladi!
Mazkur stipendiya tanlovi uchun o‘rinlar ajratilishda bugungi kunda mamlakatimizda ancha tanqis hisoblagan mutaxassisliklar bo‘yicha, jumladan iqtisodiyotning drayver sohalarga (energetika, qishloq va suv xo‘jaligi, transport, arxitektura-qurilish) STEM (ilm-fan, texnologiya, injeneriya va matematika) fanlariga va boshqa ustuvor mutaxassisliklarga alohida e’tibor qaratildi.
“El-yurt umidi” jamg‘armasi 2024 yilgi 1-ochiq stipendiya tanlovida 500 o‘rin 2024-2025 o‘quv yilida xorijda ta’lim olish uchun eng nufuzli xorijiy davlatlarda:
- bakalavriat ta’lim dasturi uchun 100 o‘rin,
- magistratura ta’lim dasturi uchun 250 o‘rin,
-doktorantura ta’lim dasturi uchun 150 o‘ringa stipendiyalar ajratishini ma’lum qiladi.
Agar Siz yuqori intellektual salohiyatga ega, zamonaviy va kreativ fikrlaydigan, mamlakat iqtisodiyoti va ilm-faniga innovatsion g‘oyalar va texnologiyalar olib kirish hamda uni raqamli asosda qayta shakllantirish asnosida rivojlantirishni o‘z oldingizga maqsad qilib qo‘ygan bo‘lsangiz – bu imkoniyat aynan Siz uchun!
Stipendiya tanloviga nomzodlar hujjatlarini qabul qilish joriy yilning 25-iyunidan 25-iyuliga qadar, respublikaning barcha hududlari vakillari uchun yagona tartib va teng imkoniyat asosida, onlayn rejimda va elektron tarzda qabul qilinadi.
Nomzodlar hujjatlarni topshirish jarayonida bugungi kunda amalda bo‘lgan xorijiy ta’lim muassasasiga o‘qishga qabul qilinganligi yoki shartli qabul qilinganligi to‘g‘risidagi taklifnoma-xat (Letter of acceptance yoki Letter of conditional acceptance), nufuzli universitetlarda o‘qiyotgan nomzodlar xorijda ta’lim olayotganligini tasdiqlovchi ma’lumotnomalarni yuklashlari talab etiladi.
Nomzodlar tomonidan tizimga yuklanadigan xorijiy ta’lim muassasasiga o‘qishga qabul qilinganligi yoki shartli qabul qilinganligi to‘g‘risidagi taklifnoma-xat (Letter of acceptance yoki Letter of conditional acceptance) yoki ma’lumotnomalarda ta’lim olishni boshlash davri va ta’lim oladigan mutaxassislik nomi aniq ko‘rsatilishi lozim.
Nomzodlar tomonidan nufuzli universitetlardan o‘qish xarajatlari bo‘yicha grantlar (chegirmalar) mavjud bo‘lgan taqdirda mazkur ma’lumotlarni tasdiqlovchi hujjatlarni yuklashlari shart.
Bakalavriat dasturida ishtirok etadigan nomzodlar maktabni, litsey va kollejni tugatganligini tasdiqlovchi attestat va diplomlar bilan ishtirok etishlari talab etiladi.
Mazkur tanlovdan “El-yurt umidi” jamg‘armasi orqali, xorijda ta’lim olishning boshqa xarajatlari meyorlari kabi, o‘qish xarajatlarining ham eng yuqori miqdori belgilanganligiga e’tibor berishingizni so‘raymiz.
Saralash tanlovi jarayonlarini o‘tkazish, jumladan nomzodlarning intellektual, tahlil qilish va ijodiy qobiliyatlari darajasini aniqlashga qaratilgan qo‘shimcha test sinovlari hamda nazariy bilim va amaliy ko‘nikmalari darajasini aniqlashga qaratilgan davlat tilida suhbat o‘tkazish joriy yilning 25-iyuldan 24-avgustga qadar davom etadi.
Tanlovga oid barcha ma’lumotlar “El-yurt umidi” jamg‘armasining www.eyuf.uz sayti orqali batafsil e’lon qilib boriladi. Nomzodlar uchun barcha zarur ma’lumotlar Jamg‘armaning Onlayn hujjat topshirish platformasida batafsil yoritib berilgan: http://admission.eyuf.uz.
E’tibor bering, (http://admission.eyuf.uz onlayn qabul platformasi 2024-yil 25-iyundan boshlab hujjatlarni qabul qilishni boshlaydi.
Siz ham shunday imkoniyatini qo‘ldan boy bermang!!!
“El-yurt umidi” jamg‘armasi yurtimizning umidi, ishonchi va tayanchi bo‘lgan
Siz yoshlarni ochiq stipendiya tanlovida kutib qoladi!
Qo‘shimcha savollarga javoblarni +998 94 642 30 02 Iqtidorli talabalarning ilmiy tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo‘limi boshlig‘i J.Bo‘riboyevga murojaat qilishingiz mumkin.
Xorijiy til sertifikatiga ega talabalar, magistr va doktorantlar J.Bo‘riboyevga murojaat qilishingiz so‘raladi.

"El-Yurt Umid" scholarship competition
To the attention of creatively thinking young people, talented professors and teachers, young scientists and scientific researchers, pedagogues and specialists of economic sectors, who aim to further develop the innovative potential of our country!
According to the decision No. 2 of the Board of Trustees of the "El-Yurt Umid" Foundation dated June 21, 2024, 500 places for undergraduate, master's and doctoral studies at prestigious universities and scientific centers of foreign countries will be announced. -announces an open scholarship contest!
Places for this scholarship competition are allocated for specialties that are in short supply in our country today, including the driver sectors of the economy (energy, agriculture and water management, transport, architecture-construction) STEM (science, technology, engineering and mathematics ) and other priority specialties were given special attention.
500 places in the 2024 1st open scholarship competition of the "El-Yurt Umid" fund for studying abroad in the most prestigious foreign countries in the 2024-2025 academic year:
- 100 places for the undergraduate education program,
- 250 places for the master's education program,
- announces that it will allocate 150 scholarships for the doctoral education program.
If you have a high intellectual potential, modern and creative thinker, bring innovative ideas and technologies to the country's economy and science and set a goal to develop it in the process of reshaping it on a digital basis - this opportunity is right for you. For you!
Acceptance of candidate documents for the scholarship competition will be accepted online and electronically from June 25 to July 25 of this year, based on a uniform procedure and equal opportunity for representatives of all regions of the republic.
In the process of submitting documents, candidates must submit an invitation letter (Letter of acceptance or Letter of conditional acceptance) stating that they have been accepted or conditionally accepted to study at a foreign educational institution that is valid today, candidates studying in prestigious universities abroad they are required to upload references confirming their education.
Letter of acceptance or conditional acceptance to study at a foreign educational institution uploaded by candidates to the system or references, period of starting education and education the name of the specialty to be received must be clearly indicated.
In case of grants (discounts) for tuition fees from prestigious universities, candidates must upload documents confirming this information.
Candidates participating in the undergraduate program are required to attend with certificates and diplomas confirming completion of school, lyceum and college.
We ask you to pay attention to the fact that the maximum amount of tuition fees is set for this competition through the El-Yurt Umidi fund, as well as other expenses of studying abroad.
Conducting selection processes, including additional tests aimed at determining the level of intellectual, analytical and creative abilities of candidates and conducting an interview in the state language aimed at determining the level of theoretical knowledge and practical skills from July 25 to August 24 of this year continues.
All information about the competition will be announced in detail on the website of the "El-yurt umidi" fund www.eyuf.uz. All necessary information for candidates is detailed on the Foundation's online application platform: http://admission.eyuf.uz.
Please note that the online admission platform http://admission.eyuf.uz will start accepting documents from June 25, 2024.
Don't miss this opportunity!!!
"El-yurt umidi" fund was the hope, trust and support of our country
Young people are waiting for the open scholarship competition!
For answers to additional questions, you can contact J. Boriboyev, head of the department for organizing scientific research activities of talented students, at +998 94 642 30 02.