"El-yurt umidi" stipendiyasi bo'yicha tanlov
Mamlakatimizning innovatsion salohiyatini yanada rivojlantirishni maqsad qilgan, kreativ fikrlaydigan yoshlar, iste’dodli professor-o‘qituvchilar, yosh olimlar va ilmiy tadqiqotchilar, pedagoglar va iqtisodiyot tarmoqlari mutaxassislari diqqatiga!
“El-yurt umidi” jamg‘armasi Vasiylik kengashining 2024 yil 21 iyundagi 2-son qarorga asosan xorijiy davlatlar nufuzli universitetlari va ilmiy markazlarida bakalavriat, magistratura va doktoranturada ta’lim olish uchun 500 o‘ringa mo‘ljallangan Jamg‘armaning 2024 yilgi 1-ochiq stipendiya tanlovini e’lon qiladi!
Mazkur stipendiya tanlovi uchun o‘rinlar ajratilishda bugungi kunda mamlakatimizda ancha tanqis hisoblagan mutaxassisliklar bo‘yicha, jumladan iqtisodiyotning drayver sohalarga (energetika, qishloq va suv xo‘jaligi, transport, arxitektura-qurilish) STEM (ilm-fan, texnologiya, injeneriya va matematika) fanlariga va boshqa ustuvor mutaxassisliklarga alohida e’tibor qaratildi.
“El-yurt umidi” jamg‘armasi 2024 yilgi 1-ochiq stipendiya tanlovida 500 o‘rin 2024-2025 o‘quv yilida xorijda ta’lim olish uchun eng nufuzli xorijiy davlatlarda:
- bakalavriat ta’lim dasturi uchun 100 o‘rin,
- magistratura ta’lim dasturi uchun 250 o‘rin,
-doktorantura ta’lim dasturi uchun 150 o‘ringa stipendiyalar ajratishini ma’lum qiladi.
Agar Siz yuqori intellektual salohiyatga ega, zamonaviy va kreativ fikrlaydigan, mamlakat iqtisodiyoti va ilm-faniga innovatsion g‘oyalar va texnologiyalar olib kirish hamda uni raqamli asosda qayta shakllantirish asnosida rivojlantirishni o‘z oldingizga maqsad qilib qo‘ygan bo‘lsangiz – bu imkoniyat aynan Siz uchun!
Stipendiya tanloviga nomzodlar hujjatlarini qabul qilish joriy yilning 25-iyunidan 25-iyuliga qadar, respublikaning barcha hududlari vakillari uchun yagona tartib va teng imkoniyat asosida, onlayn rejimda va elektron tarzda qabul qilinadi.
Nomzodlar hujjatlarni topshirish jarayonida bugungi kunda amalda bo‘lgan xorijiy ta’lim muassasasiga o‘qishga qabul qilinganligi yoki shartli qabul qilinganligi to‘g‘risidagi taklifnoma-xat (Letter of acceptance yoki Letter of conditional acceptance), nufuzli universitetlarda o‘qiyotgan nomzodlar xorijda ta’lim olayotganligini tasdiqlovchi ma’lumotnomalarni yuklashlari talab etiladi.
Nomzodlar tomonidan tizimga yuklanadigan xorijiy ta’lim muassasasiga o‘qishga qabul qilinganligi yoki shartli qabul qilinganligi to‘g‘risidagi taklifnoma-xat (Letter of acceptance yoki Letter of conditional acceptance) yoki ma’lumotnomalarda ta’lim olishni boshlash davri va ta’lim oladigan mutaxassislik nomi aniq ko‘rsatilishi lozim.
Nomzodlar tomonidan nufuzli universitetlardan o‘qish xarajatlari bo‘yicha grantlar (chegirmalar) mavjud bo‘lgan taqdirda mazkur ma’lumotlarni tasdiqlovchi hujjatlarni yuklashlari shart.
Bakalavriat dasturida ishtirok etadigan nomzodlar maktabni, litsey va kollejni tugatganligini tasdiqlovchi attestat va diplomlar bilan ishtirok etishlari talab etiladi.
Mazkur tanlovdan “El-yurt umidi” jamg‘armasi orqali, xorijda ta’lim olishning boshqa xarajatlari meyorlari kabi, o‘qish xarajatlarining ham eng yuqori miqdori belgilanganligiga e’tibor berishingizni so‘raymiz.
Saralash tanlovi jarayonlarini o‘tkazish, jumladan nomzodlarning intellektual, tahlil qilish va ijodiy qobiliyatlari darajasini aniqlashga qaratilgan qo‘shimcha test sinovlari hamda nazariy bilim va amaliy ko‘nikmalari darajasini aniqlashga qaratilgan davlat tilida suhbat o‘tkazish joriy yilning 25-iyuldan 24-avgustga qadar davom etadi.
Tanlovga oid barcha ma’lumotlar “El-yurt umidi” jamg‘armasining www.eyuf.uz sayti orqali batafsil e’lon qilib boriladi. Nomzodlar uchun barcha zarur ma’lumotlar Jamg‘armaning Onlayn hujjat topshirish platformasida batafsil yoritib berilgan: http://admission.eyuf.uz.
E’tibor bering, (http://admission.eyuf.uz onlayn qabul platformasi 2024-yil 25-iyundan boshlab hujjatlarni qabul qilishni boshlaydi.
Siz ham shunday imkoniyatini qo‘ldan boy bermang!!!
“El-yurt umidi” jamg‘armasi yurtimizning umidi, ishonchi va tayanchi bo‘lgan
Siz yoshlarni ochiq stipendiya tanlovida kutib qoladi!
Qo‘shimcha savollarga javoblarni +998 94 642 30 02 Iqtidorli talabalarning ilmiy tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo‘limi boshlig‘i J.Bo‘riboyevga murojaat qilishingiz mumkin.
Xorijiy til sertifikatiga ega talabalar, magistr va doktorantlar J.Bo‘riboyevga murojaat qilishingiz so‘raladi.

Конкурс на получение стипендии «Эл-Юрт Умид»
Вниманию творчески мыслящей молодежи, талантливых профессоров и преподавателей, молодых ученых и научных исследователей, педагогов и специалистов отраслей экономики, стремящихся к дальнейшему развитию инновационного потенциала нашей страны!
Согласно решению №2 Попечительского совета Фонда «Эл-Юрт Умид» от 21 июня 2024 года будут объявлены 500 мест на обучение в бакалавриате, магистратуре и докторантуре в престижных университетах и ​​научных центрах зарубежных стран. объявляет открытый конкурс на получение стипендии!
Места в этом конкурсе на стипендию выделяются на дефицитные сегодня в нашей стране специальности, в том числе на драйверные отрасли экономики (энергетика, сельское и водное хозяйство, транспорт, архитектура-строительство) STEM (наука, технологии, инженерия и математика). и другим приоритетным специальностям уделялось особое внимание.
500 мест в I открытом стипендиальном конкурсе 2024 года фонда «Эл-Юрт Умид» для обучения за рубежом в самых престижных зарубежных странах в 2024-2025 учебном году:
- 100 мест по программе бакалавриата,
- 250 мест по программе магистратуры,
- объявляет, что выделит 150 стипендий на программу обучения в докторантуре.
Если вы обладаете высоким интеллектуальным потенциалом, современным и креативным мыслителем, привносите инновационные идеи и технологии в экономику и науку страны и ставите цель развивать ее в процессе ее преобразования на цифровой основе – эта возможность подходит именно вам. ты!
Прием документов кандидатов на участие в конкурсе на стипендию будет осуществляться онлайн и в электронном виде с 25 июня по 25 июля текущего года на основе единой процедуры и равных возможностей для представителей всех регионов республики.
В процессе подачи документов кандидаты должны предоставить действующее на сегодняшний день письмо-приглашение (Letter of Acceptance или Letter of Conditioning Acceptance) о том, что они приняты или условно приняты на обучение в зарубежном учебном заведении, кандидаты обучаются в престижных университетах за рубежом. они обязаны загрузить справки, подтверждающие их образование.
В письме о зачислении или условном зачислении на обучение в зарубежное учебное заведение, загруженном кандидатами в систему, или справках, должны быть четко указаны срок начала обучения и обучения, название специальности, которую предстоит получить.
В случае предоставления грантов (скидок) на оплату обучения в престижных университетах кандидатам необходимо загрузить документы, подтверждающие данную информацию.
Кандидатам, участвующим в программе бакалавриата, необходимо иметь при себе сертификаты и дипломы, подтверждающие окончание школы, лицея и колледжа.
Просим Вас обратить внимание на то, что на данном конкурсе через фонд «Эл-Юрт Умиди» установлен максимальный размер оплаты обучения, а также других расходов на обучение за рубежом.
С 25 июля по 24 августа текущего года продолжается проведение процессов отбора, в том числе дополнительных тестов, направленных на определение уровня интеллектуальных, аналитических и творческих способностей кандидатов, и проведение собеседования на государственном языке, направленного на определение уровня теоретических знаний и практических навыков. .
Вся информация о конкурсе будет подробно анонсирована на сайте фонда «Эл-юрт умиди» www.eyuf.uz. Вся необходимая информация для кандидатов подробно представлена ​​на онлайн-платформе подачи заявок Фонда: http://admission.eyuf.uz.
Обращаем Ваше внимание, что онлайн-платформа приема http://admission.eyuf.uz начнет прием документов с 25 июня 2024 года.
Не упустите эту возможность!!!
Фонд «Эл-юрт умиди» был надеждой, доверием и опорой нашей страны.
Молодежь ждет открытый конкурс на стипендию!
Для ответов на дополнительные вопросы вы можете обратиться к заведующему отделом организации научно-исследовательской деятельности талантливых студентов Борибоеву Ж.В. по телефону +998 94 642 30 02.
Студентам, имеющим сертификат иностранного языка, магистрантам и докторантам просьба обращаться к Борибоеву Ж.А.