Filialda “Bir asrning ikki dahosi” nomli bellashuv bo‘lib o‘tdi
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida “Bir asrning ikki dahosi” nomli bellashuv bo‘lib o‘tdi.
2024-yil 13-fevral kuni soat 10:00 da Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida buyuk mutafakkir, atoqli davlat va jamoat arbobi, yurt obodligi, xalq farovonligi, ma’naviyat va madaniyat rivojiga beqiyos darajada hissa qo‘shgan Alisher Navoiy tavalludining 583 yilligini hamda buyuk davlat arbobi, mohir sarkarda, olim va shoir Zahiriddin Muhammad Bobur tavalludining  541 yilligini keng nishonlash maqsadida “O‘zbek tili va xorijiy tillar” kafedrasi tomonidan “Bir asrning ikki dahosi” nomli bellashuvi tashkil etildi. Bellashuvda 3 ta terma jamoa - “O‘zbegim”, “Moziy” hamda “Intellekt” jamoalari ishtirok etdi.
Tadbirda O‘zbekiston yozuvchilar uyushmasi Samarqand viloyati bo‘limi bosh mutaxassisi Zuhrabegim Eshonqulova va shoira Anora Utamurodovalar mehmon bo‘lishdi. Tadbirni filial direktori, professor O. Murtazayev kirish so‘zi bilan ochib berdi
Bellashuv qizg’in va taassurotlarga boy bo‘ldi.
Quyidagi jamoalar g'oliblikka erishdilar hamda filial ma'muriyati tomonidandiplom va esdalik sovg'alari bilan taqdirlandilar:

В филиале прошел конкурс «Два гения века».
Конкурс «Два гения двух столетий» прошел в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета.
13 февраля 2024 года в 10:00 исполнилось 583 года со дня рождения Алишера Навои – великого мыслителя, выдающегося государственного и общественного деятеля, внесшего несравненный вклад в развитие страны, благосостояние народа, духовность. и культуры, в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета и в целях широкого празднования 541-й годовщины со дня рождения великого государственного деятеля, умелого полководца, ученого и поэта Захириддина Мухаммада Бабура проведен конкурс «Два гения одного века». проводилась кафедрой «Узбекского языка и иностранных языков». В соревнованиях приняли участие 3 национальные команды – «Узбегим», «Мозий» и «Интеллект».
Гостями мероприятия были Зухрабегим Эшанкулова, главный специалист Самаркандского областного отделения Союза писателей Узбекистана, и поэтесса Анора Утамуродова. Директор филиала, профессор О.Муртазаев открыл мероприятие вступительной речью.