Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida "Strategiya yaratishning vazifalari" mavzusida ochiq dars bo'lib o'tdi.
2023-yil 14-mart kuni Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida "Oziq-ovqat va qishloq xo'jalik iqtisodiyoti" kafedrasi assistenti Ma'mura Ismailovaning “Raqamli iqtisodiyot” ta’lim yo'nalishi 2-kurs RI-121 – guruh talabalariga "Strategik boshqaruv" fanidan "Strategiya yaratishning vazifalari" mavzusida ochiq darsi bo'lib o'tdi.
- Strategik koʻrishni shakllantirish;
- Kompaniya maqsadlarini oʻrnatish;
- Uzoq muddatli va qisqa muddatli maqsadlar;
- Strategiyani ishlab chiqishi;
- Kompaniya strategiyasining shakllanishiga ta’sir etuvchi omillar bo’yicha tushunchalar berildi.
Ushbu ochiq darsda talabalarga strategik koʻrish va kompaniya missiyasini asoslash, faoliyat doirasini toʻgʻri aniqlash, maqsadni aniqlash va maqsadlarni qoʻyish tushuntirildi. Dars jarayonida 3D videorolik, 3 xil fanga oid o'yin va amaliy mashg'ulotdan test ishlandi. Dars yakunida talabalar o'zlarini qiziqtirgan savollarga atroflicha javoblar olishdi.

В Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета прошел открытый урок на тему «Задачи создания стратегии».
14 марта 2023 года в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета Мамура Исмаилова, ассистент кафедры «Экономика продовольствия и сельского хозяйства» прочитала курс «Цифровая экономика» студентам 2 курса РИ-121 - группа Проведено открытое занятие по теме «Стратегический менеджмент» «Задачи построения стратегии».
На уроке, открытом для учащихся:
- формирование стратегического видения;
- Постановка целей компании;
- Долгосрочные и краткосрочные цели;
- Разработка стратегии;
- Были даны сведения о факторах, влияющих на формирование стратегии компании.
На открытом уроке студентам объясняли, как обосновать стратегическое видение и миссию компании, правильно определить сферу деятельности, определить цель и поставить задачи. В ходе занятия были отработаны 3D-видео, игра по 3 разным предметам и практический тест. В конце урока студенты получили развернутые ответы на интересующие их вопросы.