Filialda targ'ibot tadbiri bo'lib o'tdi
"Keksalarni e'zozlash haftaligi" shuningdek, yoshlarni harbiy-vatanparvarlik ruhida tarbiyalash maqsadida o'tkazilayotgan targ'ibot tadbirlarining yana biri Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida o'tkazildi.
Samarqandda talabalar jinoyatchiligi nega oshgan?
"Keksalarni e'zozlash haftaligi" shuningdek, yoshlarni harbiy-vatanparvarlik ruhida tarbiyalash maqsadida o'tkazilayotgan targ'ibot tadbirlarining yana biri joriy yil 9-oktyabr kuni Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida o'tkazildi.
Unda Mudofaa vazirligi huzuridagi jamoatchilik Kengashi, Markaziy harbiy okrug faxriylar Kengashi, Samarqand viloyat faxriylar Kengashi, O'zbekiston yoshlar ishlari agentligi, Ichki ishlar boshqarmalari, "Istiqbolli avlod" NNT viloyat bo'linmasi hamda viloyat narkalogiya dispanseridan tashrif buyurgan mas'ullar tomonidan 100 nafarga yaqin talaba-yoshlarga Ona-vatanni sevish va uni ardoqlash, vatanparvarlik tuyg'ularining kamol topishi, bugungi kundagi ijtimoiy vaziyat, yoshlar ta'lim-tarbiyasiga qaratilayotgan e'tibor, shu bilan bir qatorda viloyatda talabalar tomonidan sodir etilayotgan jinoyatlarning oshib borayotganligi haqida xavotirli ma'ruzalar qilishdi.
Oliy ta'lim dargohlarida yoshlar bilan ishlovchi prorektorlar, bo'limlar, tyutorlar, yetakchilar va yangidan tashkil etilgan inspektorlar faoliyati bu jarayonlarda unchalik sezilmayotganligi mas'ullar tomonidan alohida aytib o'tildi.
Ma'lumot uchun, joriy yilning o'tgan 9 oyi davomida 67 ta turli jinoyatlar sodir etilib bu o'tgan yilning mos davriga nisbatan 17 taga oshganligi achinarlidir va bu borada ko'plab amaliy ishlarni tashkil etishni vaziyatning o'zi ko'rsatmoqda.

"Week of Honoring the Elderly" was held at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics, as well as one of the promotional activities aimed at educating young people in the military-patriotic spirit.
Why has student crime increased in Samarkand?
"Week of Honoring the Elderly" was held on October 9 of this year at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics.
It was attended by 100 people from the Public Council under the Ministry of Defense, the Veterans Council of the Central Military District, the Samarkand Regional Veterans Council, the Youth Affairs Agency of Uzbekistan, the Department of Internal Affairs, the regional branch of the NGO "Istiqbolli Avlod" and the regional drug dispensary. to young students and young people about loving and honoring the Motherland, the development of patriotic feelings, the current social situation, the attention paid to the education of young people, as well as the increasing number of crimes committed by students in the region. They gave lectures.
It was specifically mentioned by the officials that the activities of vice-rectors, departments, tutors, leaders and newly established inspectors working with young people in higher education institutions are not so noticeable in these processes.
For information, it is regrettable that 67 different crimes were committed during the last 9 months of this year, which is an increase of 17 compared to the corresponding period of the previous year, and the situation itself shows the organization of many practical cases in this regard.