Filialda targ'ibot tadbiri bo'lib o'tdi
"Keksalarni e'zozlash haftaligi" shuningdek, yoshlarni harbiy-vatanparvarlik ruhida tarbiyalash maqsadida o'tkazilayotgan targ'ibot tadbirlarining yana biri Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida o'tkazildi.
Samarqandda talabalar jinoyatchiligi nega oshgan?
"Keksalarni e'zozlash haftaligi" shuningdek, yoshlarni harbiy-vatanparvarlik ruhida tarbiyalash maqsadida o'tkazilayotgan targ'ibot tadbirlarining yana biri joriy yil 9-oktyabr kuni Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida o'tkazildi.
Unda Mudofaa vazirligi huzuridagi jamoatchilik Kengashi, Markaziy harbiy okrug faxriylar Kengashi, Samarqand viloyat faxriylar Kengashi, O'zbekiston yoshlar ishlari agentligi, Ichki ishlar boshqarmalari, "Istiqbolli avlod" NNT viloyat bo'linmasi hamda viloyat narkalogiya dispanseridan tashrif buyurgan mas'ullar tomonidan 100 nafarga yaqin talaba-yoshlarga Ona-vatanni sevish va uni ardoqlash, vatanparvarlik tuyg'ularining kamol topishi, bugungi kundagi ijtimoiy vaziyat, yoshlar ta'lim-tarbiyasiga qaratilayotgan e'tibor, shu bilan bir qatorda viloyatda talabalar tomonidan sodir etilayotgan jinoyatlarning oshib borayotganligi haqida xavotirli ma'ruzalar qilishdi.
Oliy ta'lim dargohlarida yoshlar bilan ishlovchi prorektorlar, bo'limlar, tyutorlar, yetakchilar va yangidan tashkil etilgan inspektorlar faoliyati bu jarayonlarda unchalik sezilmayotganligi mas'ullar tomonidan alohida aytib o'tildi.
Ma'lumot uchun, joriy yilning o'tgan 9 oyi davomida 67 ta turli jinoyatlar sodir etilib bu o'tgan yilning mos davriga nisbatan 17 taga oshganligi achinarlidir va bu borada ko'plab amaliy ishlarni tashkil etishni vaziyatning o'zi ko'rsatmoqda.

Также в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета была проведена «Неделя чествования пожилых людей» – еще одно из пропагандистских мероприятий, направленных на воспитание молодежи в военно-патриотическом духе.
Почему в Самарканде выросла студенческая преступность?
«Неделя чествования пожилых людей» прошла 9 октября текущего года в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета.
В нем 100 человек посетили представители Общественного совета при Министерстве обороны, Совета ветеранов Центрального военного округа, Самаркандского областного Совета ветеранов, Агентства по делам молодежи Узбекистана, Управления внутренних дел, областного отделения ОО «Истикболли авлод» и областной наркологический диспансер учащейся молодежи и молодежи о любви и почитании Родины, развитии патриотических чувств, современной социальной ситуации, внимании, уделяемом воспитанию молодежи, а также повышении количество преступлений, совершенных студентами в регионе.Они читали лекции.
Особо было отмечено чиновниками, что в этих процессах мало заметна деятельность проректоров, отделов, кураторов, руководителей и вновь созданных инспекторов по работе с молодежью в вузах.
К сведению, вызывает сожаление тот факт, что за последние 9 месяцев текущего года было совершено 67 различных преступлений, что на 17 больше по сравнению с соответствующим периодом предыдущего года, а сама ситуация свидетельствует об организации многих практических дел в этом внимание.