Esselar tanlovi g'oliblari
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida Yoshlar bilan ishlash, maʼnaviyat va maʼrifat boʻlimi va “Tillar kafedrasi” tomonidan “15-may Xalqaro oila kuni” munosabati bilan “Farovon oila sari” gʻoyasini targʻib qiluvchi chora-tadbirlar dasturi ijrosini taʼminlash maqsadida “talaba-yoshlar oʻrtasida “Tasavvurimdagi boʻlajak rafiqam”, “Oilada erkakning oʻrni” mavzularida esselar tanlovi oʻtkazilgan. Bugun mazkur tanlovning taqdirlash marosimi oʻtkazildi unga koʻra “Tasavvurimdagi boʻlajak rafiqam” esselar tanlovida birinchi oʻrinni egallagan Qishloq xoʻjaligi iqtisodiyoti 121-guruh talabasi Yoʻldoshev Javohir va Bank ishi va audit 121-guruh talabasi Qoʻziyev Javlon, ikkinchi oʻrinni Bank ishi va audit 121-guruh talabasi Bosimov Zohirbek va Oziq-ovqat resurslari iqtisodiyoti 120-guruh talabasi Isoqov Shahzod egallagan. “Oilada erkakning oʻrni” esselar tanlovida
I-oʻrin Bank ishi va audit 121-guruh talabasi Kenjaboyeva Kamola,
II-oʻrin Oziq-ovqat resurslari iqtisodiyoti 221-guruh talabasi Nabiyeva Feruza,
III-oʻrin Buxgalteriya hisobi va audit 321-guruh talabasi Jumayeva Maftuna va Abdumutalliyeva Mahliyolar egallaganligi uchun filial direktorining diplomi va esdalik sovgʻalari bilan taqdirlandi.
Mazkur tadbirlarni oʻtkazishda yaqindan yordam berganligi uchun Yoshlar bilan ishlash, maʼnaviyat va maʼrifat boʻlimi boshligʻi Isomiddinov Yoʻldosh va Tillar kafedrasi oʻqituvchisi Ahmedova Gulzebo tashakkurnoma bilan taqdirlandi

Winners of the Essay Contest
In order to ensure the implementation of the program of measures to promote the idea of ​​"Towards a prosperous family" on the occasion of "International Family Day on May 15" by the Department of Youth, Spirituality and Enlightenment and the Department of Languages ​​at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics There was a competition of essays on "My future wife in my imagination" and "The role of men in the family." Yuldashev Javohir, a student of the 121st group of Agricultural Economics, and Koziyev Javlon, a student of the 121st group of Banking and Auditing, and Bosimov, a student of the 121st group of Banking and Auditing, took the first place in the essay contest "My future wife in my imagination". Zohirbek and Isakov Shahzod, a student of the 120th group of the Economics of Food Resources. In the essay contest "The role of men in the family."
I place Banking and audit Student of group 121 Kenjaboyeva Kamola,
II place Food Resources Economics 221st group student Nabiyeva Feruza,
III place Accounting and auditing 321st group student Jumayeva Maftuna and Abdumutalliyeva Mahliyo were awarded with diplomas and souvenirs from the director of the branch.
Isomiddinov Yuldash, Head of the Department of Youth Affairs, Spirituality and Enlightenment, and Ahmedova Gulzebo, a teacher of the Department of Languages, were awarded for their close assistance in organizing these events.