Esselar tanlovi g'oliblari
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida Yoshlar bilan ishlash, maʼnaviyat va maʼrifat boʻlimi va “Tillar kafedrasi” tomonidan “15-may Xalqaro oila kuni” munosabati bilan “Farovon oila sari” gʻoyasini targʻib qiluvchi chora-tadbirlar dasturi ijrosini taʼminlash maqsadida “talaba-yoshlar oʻrtasida “Tasavvurimdagi boʻlajak rafiqam”, “Oilada erkakning oʻrni” mavzularida esselar tanlovi oʻtkazilgan. Bugun mazkur tanlovning taqdirlash marosimi oʻtkazildi unga koʻra “Tasavvurimdagi boʻlajak rafiqam” esselar tanlovida birinchi oʻrinni egallagan Qishloq xoʻjaligi iqtisodiyoti 121-guruh talabasi Yoʻldoshev Javohir va Bank ishi va audit 121-guruh talabasi Qoʻziyev Javlon, ikkinchi oʻrinni Bank ishi va audit 121-guruh talabasi Bosimov Zohirbek va Oziq-ovqat resurslari iqtisodiyoti 120-guruh talabasi Isoqov Shahzod egallagan. “Oilada erkakning oʻrni” esselar tanlovida
I-oʻrin Bank ishi va audit 121-guruh talabasi Kenjaboyeva Kamola,
II-oʻrin Oziq-ovqat resurslari iqtisodiyoti 221-guruh talabasi Nabiyeva Feruza,
III-oʻrin Buxgalteriya hisobi va audit 321-guruh talabasi Jumayeva Maftuna va Abdumutalliyeva Mahliyolar egallaganligi uchun filial direktorining diplomi va esdalik sovgʻalari bilan taqdirlandi.
Mazkur tadbirlarni oʻtkazishda yaqindan yordam berganligi uchun Yoshlar bilan ishlash, maʼnaviyat va maʼrifat boʻlimi boshligʻi Isomiddinov Yoʻldosh va Tillar kafedrasi oʻqituvchisi Ahmedova Gulzebo tashakkurnoma bilan taqdirlandi

Победители конкурса сочинений
В целях обеспечения реализации программы мероприятий по продвижению идеи «На пути к благополучной семье» по случаю «Международного дня семьи 15 мая» Департаментом по делам молодежи, духовности и просвещения и Департаментом языков в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета прошел конкурс сочинений на темы «Моя будущая жена в моем воображении» и «Роль мужчины в семье». Юлдашев Джавохир, студент 121 группы экономики сельского хозяйства, и Козиев Жавлон, студент 121 группы банковского дела и аудита, и Босимов, студент 121 группы банковского дела и аудита, заняли первое место в конкурсе сочинений «Моя будущая жена в моем воображении». Зохирбек и Исаков Шахзод, студент 120 группы факультета экономики продовольственных ресурсов. В конкурсе сочинений «Роль мужчины в семье».
I место Банковское дело и аудит Студентка 121 группы Кенжабоева Камола,
II место Экономика продовольственных ресурсов студентка 221 группы Набиева Феруза,
III место Бухгалтерский учет и аудит Студентки 321 группы Джумаева Мафтуна и Абдумуталлыева Махлиё были награждены грамотами и памятными подарками от директора филиала.
За непосредственную помощь в организации этих мероприятий были награждены заведующий отделом по делам молодежи, духовности и просвещения Исомиддинов Юлдаш и преподаватель кафедры языков Ахмедова Гулзебо.