Filialning viloyat IT PARK bilan hamkorlik aloqalari doirasida navbatdagi tashkilotning qozog’istonlik rezidenlari bilan uchrashuv bo’lib o’tdi.
Rezidentlar “Bugin Holding” kompaniyasi tasischisi Mixail Sherinbek hamda kompaniyaning B2G sektori direktori Baidibek Kuatbailar bilan bo’lib o’tgan uchrashuvda ta’lim yo’nalishida mavjud loyihalar va yaratilishi ko’zda tutilgan startuplarni qo’llab quvvatlash hamda moliyalashtirish yuzasidan fikrlar almashndi. Uchrashuv doirasida hamkorlikni doimiy olib borish, filial inkubatsiya markazi rahbarligiga (1500 000 so’m miqdorida oylik maoshini ) talabalardan nomzodlar berish hamda filial miqiyosida IDEATON tadbirini o’tkazish kabi kelishuvlarga erishildi.
Uchrashuvda filial tomonidan “Oziq-ovqat va qishloq xo’jaligi iqtisodiyoti” kafedrasi mudiri PHD O.Pardayeva, “Iqtidorli talabalarning ilmiy tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo’limi boshlig’i” S.Fazliyev hamda filialning iqtidorli talabalasi A.Xurramovlar qatnashdilar.

В рамках сотрудничества филиала с региональным ИТ-ПАРКом проведена встреча с казахстанскими резидентами организации.
В ходе встречи с основателем «Бугин Холдинг» Михаилом Шеринбеком и директором сектора B2G компании Байдибеком Куатбаем резиденты обменялись мнениями о поддержке и финансировании действующих проектов и стартапов в сфере образования. В ходе встречи были достигнуты договоренности о регулярном сотрудничестве, выдвижении студентов на управление отраслевым инкубационным центром (ежемесячная заработная плата 1 500 000 сум) и организации мероприятия IDEATON на уровне филиала.
Во встрече приняли участие заведующая кафедрой «Экономика продовольствия и сельского хозяйства» к.х.н. О.Пардаева, «заведующая отделом организации научно-исследовательской деятельности одаренных студентов» С.Фазлиев и талантливый студент филиала А.Хуррамов.