“MAKTAB O'QUVCHISINING UNIVERSITETDA BIR KUNI”
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali va Urgut tumani Xalq ta'limi bo'limi o'rtasida tuzilgan “Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali tomonidan O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020  yil 6 noyabrdagi 6108-sonli farmoni va 4884-sonli qarori ijrosi doirasida maktabda ta'lim sifatini oshirish bo'yicha chora-tadbirlar rejasi”ning bajarilishini ta'minlash maqsadida 2022 yil 19 - may kuni Urgut  tumani Xalq ta'limi bo'limiga qarashli 50 - maktab 11-sinf bitiruvchilari ishtirokida “Maktab o'quvchisining Universitetda bir kuni” mavzusida uchrashuv tashkil etildi.
Ushbu uchrashuvni  filial o'quv ishlari bo'yicha direktor o'rinbosari F. Axrorov  kirish so'zi bilan ochib berdi.
Bugungi kunda ta'lim sohasida olib borilayotgan o'zgarishlar va islohatlar haqida to'xtalib o'tar ekan, yoshlarga yaratilayotgan imkoniyat va ulardan samarali foydalanish to'g'risida aytib o'tdi.
Filialning xorijiy OTM bilan hamkorlik ishlari, filialda mavjud  imkoniyatlar, o'quv jarayoni, olib borilayotgan turli soha, fan va sport tadbirlari hamda to'garaklari, talabalar tomonidan olib borilayotgan ilmiy - tadqiqot ishlari haqida ta'kidlab o'tdi.

"A SCHOOL STUDENT'S DAY AT UNIVERSITY"
In the framework of the implementation of the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated November 6, 2020 No 6108 and Resolution No 4884 In order to ensure the implementation of the "Action Plan to improve the quality of education" on May 19, 2022 with the participation of graduates of the 11th grade of the 50th school of the Department of Public Education of Urgut district "School student one day at the University ”Was held.
The meeting was opened by the Deputy Director for Academic Affairs of the branch F. Akhrorov.
Focusing on the changes and reforms taking place in the field of education today, he spoke about the opportunities created for young people and their effective use.
He noted the cooperation of the branch with foreign universities, the opportunities available in the branch, the educational process, the various fields, scientific and sports events and clubs, research work carried out by students.