“MAKTAB O'QUVCHISINING UNIVERSITETDA BIR KUNI”
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali va Urgut tumani Xalq ta'limi bo'limi o'rtasida tuzilgan “Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali tomonidan O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020  yil 6 noyabrdagi 6108-sonli farmoni va 4884-sonli qarori ijrosi doirasida maktabda ta'lim sifatini oshirish bo'yicha chora-tadbirlar rejasi”ning bajarilishini ta'minlash maqsadida 2022 yil 19 - may kuni Urgut  tumani Xalq ta'limi bo'limiga qarashli 50 - maktab 11-sinf bitiruvchilari ishtirokida “Maktab o'quvchisining Universitetda bir kuni” mavzusida uchrashuv tashkil etildi.
Ushbu uchrashuvni  filial o'quv ishlari bo'yicha direktor o'rinbosari F. Axrorov  kirish so'zi bilan ochib berdi.
Bugungi kunda ta'lim sohasida olib borilayotgan o'zgarishlar va islohatlar haqida to'xtalib o'tar ekan, yoshlarga yaratilayotgan imkoniyat va ulardan samarali foydalanish to'g'risida aytib o'tdi.
Filialning xorijiy OTM bilan hamkorlik ishlari, filialda mavjud  imkoniyatlar, o'quv jarayoni, olib borilayotgan turli soha, fan va sport tadbirlari hamda to'garaklari, talabalar tomonidan olib borilayotgan ilmiy - tadqiqot ishlari haqida ta'kidlab o'tdi.

«ДЕНЬ ШКОЛЬНИКА В УНИВЕРСИТЕТЕ»
Самаркандский филиал Ташкентского государственного экономического университета и Управление народного образования Ургутского района подписали соглашение между Самаркандским филиалом Ташкентского государственного экономического университета и Самаркандской областью. В целях обеспечения реализации «Плана мероприятий по повысить качество образования» 19 мая 2022 года с участием выпускников 11 класса 50-й школы Управления народного образования Ургутского района «Школьник один день в университете».
Встречу открыл заместитель директора по учебной работе филиала Ф.Ахроров.
Акцентируя внимание на изменениях и реформах, происходящих сегодня в сфере образования, он рассказал о возможностях, созданных для молодежи, и их эффективном использовании.
Он отметил сотрудничество филиала с зарубежными вузами, возможности, имеющиеся в филиале, учебный процесс, различные направления, научные и спортивные мероприятия и кружки, научно-исследовательскую работу, проводимую студентами.