SAMARQAND VILOYATI BO’YICHA G’AZNACHILIK BOSHQARMASI VA SAMARQAND VILOYATI DAVLAT MOLIYAVIY NAZORATI BOSHQARMALARIGA TASHRIF
2022 yil 10 may kuni TDIU Samarqand filiali “Buxgalteriya hisobi, moliya, soliq va statistika” kafedrasi assistentlari S.Baratov va S.Adxamov rahbarligida Iqtisodiyot fakulteti Buxgalteriya hisobi va audit yoʻnalishi 119-219-guruh talabalari bilan “Buxgalteriya hisobi” hamda “Audit” fanlaridan amaliy bilimlarini yanada mustahkamlash borasida Samarqand viloyati bo’yicha G’aznachilik boshqarmasi va Samarqand viloyati davlat moliyaviy nazorati boshqarmalariga tashrif buyurishdi.
Talabalar Samarqand viloyati bo’yicha G’aznachilik boshqarmasi “G’aznachilik operatsiyalarini monitoring qilish” bo’limi boshlig’i R.Abdixakimov tomonidan tizim faoliyati bilan tanishtirilib, ularni qiziqtirgan savol va masalalarga javob berildi.
TDIU SF nomidan ushbu tashkilotlar rahbarlari va mutasaddi xodimlariga amaliy hamkorlik uchun minnatdorchilik bildirdi

VISIT TO THE DEPARTMENT OF TREASURY OF SAMARKAND REGION AND DEPARTMENTS OF STATE FINANCIAL CONTROL OF SAMARKAND REGION
On May 10, 2022 under the direction of S.Baratov and S.Adkhamov, assistants of the Department of "Accounting, Finance, Taxes and Statistics" of the Samarkand branch of Tashkent State University of Economics with students of groups 119-219 of the Faculty of Economics "Accounting" and "Audit" In order to further strengthen their practical knowledge in the field, they visited the Department of the Treasury of Samarkand region and the Department of State Financial Control of Samarkand region.
Students were introduced to the activities of the system by the head of the department "Monitoring of treasury operations" R.Abdikhakimov of the Treasury Department of Samarkand region, and answered their questions and issues.
On behalf of TSU SFU thanked the leaders and officials of these organizations for practical cooperation