SAMARQAND VILOYATI BO’YICHA G’AZNACHILIK BOSHQARMASI VA SAMARQAND VILOYATI DAVLAT MOLIYAVIY NAZORATI BOSHQARMALARIGA TASHRIF
2022 yil 10 may kuni TDIU Samarqand filiali “Buxgalteriya hisobi, moliya, soliq va statistika” kafedrasi assistentlari S.Baratov va S.Adxamov rahbarligida Iqtisodiyot fakulteti Buxgalteriya hisobi va audit yoʻnalishi 119-219-guruh talabalari bilan “Buxgalteriya hisobi” hamda “Audit” fanlaridan amaliy bilimlarini yanada mustahkamlash borasida Samarqand viloyati bo’yicha G’aznachilik boshqarmasi va Samarqand viloyati davlat moliyaviy nazorati boshqarmalariga tashrif buyurishdi.
Talabalar Samarqand viloyati bo’yicha G’aznachilik boshqarmasi “G’aznachilik operatsiyalarini monitoring qilish” bo’limi boshlig’i R.Abdixakimov tomonidan tizim faoliyati bilan tanishtirilib, ularni qiziqtirgan savol va masalalarga javob berildi.
TDIU SF nomidan ushbu tashkilotlar rahbarlari va mutasaddi xodimlariga amaliy hamkorlik uchun minnatdorchilik bildirdi

ПОСЕЩЕНИЕ КАЗНАЧЕЙСТВА САМАРКАНДСКОЙ ОБЛАСТИ
ПОСЕЩЕНИЕ УПРАВЛЕНИЯ КАЗНАЧЕЙСТВА САМАРКАНДСКОЙ ОБЛАСТИ И УПРАВЛЕНИЯ ГОСФИНАНСОВОГО КОНТРОЛЯ САМАРКАНДСКОЙ ОБЛАСТИ
10 мая 2022 года под руководством Баратова С. и Адхамова С., ассистентов кафедры «Бухгалтерский учет, финансы, налоги и статистика» Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета со студентами 119-219 групп факультета Экономика «Бухгалтерский учет» и «Аудит» С целью дальнейшего укрепления своих практических знаний в данной области они посетили Управление казначейства Самаркандской области и Управление государственного финансового контроля Самаркандской области.
С системой студентов познакомил начальник отдела «Мониторинг казначейских операций» Управления казначейства Самаркандской области Р.Абдихакимов и ответил на их вопросы и вопросы.
От имени ТГУ СФУ поблагодарил руководителей и должностных лиц этих организаций за практическое сотрудничество