TDIU SF da Sohibqiron Amir Temurning o‘zligimizni anglash, milliy ...
TDIU SF da Sohibqiron Amir Temurning  o‘zligimizni anglash, milliy an’ana va qadriyatlarimizni tiklash borasidagi o'gitlarini o'rganish bo'yicha tadbir o'tkazildi.
Bu yil yurtimizda sohibqironning 686 yillik yubeleyi oldingilaridan boshqacha ko‘tarinki ruhda nishonlandi.
Shu  munosabati bilan  Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida ham tadbir o‘tkazildi.
Tadbirda “Tabiiy  ijtimoiy fanlar va jismoniy madaniyat “kafedrasi mudiri U.Xudayarov, Samarqand davlat universiteti doktoranti Q.Nurboyevlar so‘zga chiqib Sohibqiron nafaqat buyuk davlat arbobi, balki ilm-fan, ma’naviyat va madaniyat xomiysi bo‘lganligi bilan bir qatorda Osiyo va Yevropa qit’alarida ro‘y bergan tarixiy o‘zgarishlarga hal qiluvchi ta’sir ko‘rsatib jahon sivilizatsiyasiga munosib hissa qo‘shganligini ta’kidlashdi.
Tadbirda so‘z olganlar  mana shunday tadbirlarn o‘tkazilishi talaba yoshlarimizda vatanga bo‘lgan mehr-muhabbat hissini o‘yg‘otishi ularni milliy qadriyatlarimizni va an’analarimizni ulug‘lash ruhida tarbiyalashga munosib hissa qo‘shishini ta’kidlab o‘tdilar.

An event was held at SBTSUE to study the teachings of Sahibkiran Amir Temur on self-awareness, restoration of national traditions and values.
This year, the 686th anniversary of Sahibkiran was celebrated in our country in a different spirit than before.
In this regard, an event was held at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics.
The head of the department of "Natural Social Sciences and Physical Culture" U.Khudayarov, doctoral student of Samarkand State University K.Nurbayev spoke at the event. and stressed that it had made a worthy contribution to world civilization by making a decisive impact on the historical changes that had taken place on the European continents.
Speakers at the event noted that the holding of such events will instill in our students a sense of patriotism and a worthy contribution to educating them in the spirit of glorification of our national values and traditions.