TDIU SF da Sohibqiron Amir Temurning o‘zligimizni anglash, milliy ...
TDIU SF da Sohibqiron Amir Temurning  o‘zligimizni anglash, milliy an’ana va qadriyatlarimizni tiklash borasidagi o'gitlarini o'rganish bo'yicha tadbir o'tkazildi.
Bu yil yurtimizda sohibqironning 686 yillik yubeleyi oldingilaridan boshqacha ko‘tarinki ruhda nishonlandi.
Shu  munosabati bilan  Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida ham tadbir o‘tkazildi.
Tadbirda “Tabiiy  ijtimoiy fanlar va jismoniy madaniyat “kafedrasi mudiri U.Xudayarov, Samarqand davlat universiteti doktoranti Q.Nurboyevlar so‘zga chiqib Sohibqiron nafaqat buyuk davlat arbobi, balki ilm-fan, ma’naviyat va madaniyat xomiysi bo‘lganligi bilan bir qatorda Osiyo va Yevropa qit’alarida ro‘y bergan tarixiy o‘zgarishlarga hal qiluvchi ta’sir ko‘rsatib jahon sivilizatsiyasiga munosib hissa qo‘shganligini ta’kidlashdi.
Tadbirda so‘z olganlar  mana shunday tadbirlarn o‘tkazilishi talaba yoshlarimizda vatanga bo‘lgan mehr-muhabbat hissini o‘yg‘otishi ularni milliy qadriyatlarimizni va an’analarimizni ulug‘lash ruhida tarbiyalashga munosib hissa qo‘shishini ta’kidlab o‘tdilar.

В ТГЭУ СФ проведено мероприятие по изучению учения Сахибкирана Амира Темура по самосознанию, восстановлению национальных традиций и ценностей.
В этом году 686-летие Сахибкирана отмечалось в нашей стране в ином духе, чем раньше.
В связи с этим в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета состоялось мероприятие.
На мероприятии выступили заведующий кафедрой «Естественных социальных наук и физической культуры» У.Худаяров, докторант Самаркандского государственного университета К.Нурбаев. и подчеркнул, что внес достойный вклад в мировую цивилизацию, оказав решающее влияние на исторические изменения, происходившие на европейских континентах.
Выступившие на мероприятии отметили, что проведение подобных мероприятий привьет нашим учащимся чувство патриотизма и внесет достойный вклад в их воспитание в духе прославления наших национальных ценностей и традиций.