"Salomatlik uchun 5000 qadam"
Filial  hududi bo'ylab o'tkazilgan mazkur marafonda filial rahbariyati, fakultet dekan va dekan o'rinbosarlari, professor-o'qituvchilar, tyutorlar, talaba-yoshlar hamda universitet atrofidagi mahalla yoshlari va aholisi ishtirok etishdi.
Yurish marafoni  ishtirokchilari mamlakatimiz milliy ramzi bo'lmish  bayroqlar va targ'ibot bannerlari bilan ishtirok etishib, ushbu aksiyaga o'zgacha shukuh baxsh etdi.
Sport - salomatlik garovi. Erta tongdan 5000 qadam yurish va  jismoniy mashg'ulotlarni bajargan ishtirokchilar o'zlarini kun davomida tetik his etadishlari tabiiy. Filial yashil tabiati atrofida do'stona 5000 qadam yurish yakunida aksiya ishtirokchilari filial sport maydonida jismoniy mashg'ulotlarni bajarishdi.

"5000 steps to health"
The marathon, which was held throughout the branch, was attended by the leadership of the branch, the dean and deputy deans of the faculty, professors, tutors, students and youth and residents of the neighborhood around the university.
Participants of the walking marathon took part in the event with flags and propaganda banners, which are the national symbols of our country, and gave a special charm to this action.
Sport is a guarantee of health. It is natural for participants who walk 5,000 steps in the early morning and do physical exercises to feel refreshed throughout the day. At the end of the friendly 5,000-step walk around the green nature of the branch, the participants of the action performed physical exercises on the branch sports ground.