Joriy yilning 22-aprel kuni Latviya amaliy bilimlar va texnalogiyalar universiteti iqtidorli talabalari va yosh olimlarning ilmiy konferensiyasiga start berildi. Konferensiyada universitetda ta’lim olayotgan iqtidorli talabalar o’zlarining tadqiqot olib borgan va olib borayotgan yo`nalishlarida chiqishlar qilishmoqda. Mazkur konferensiyada Latviya universitetidan turib Erasmu+ dasturi g`oliblari hisoblangan talabalarimiz Baxriddinov Dilshod hamda O`zbekxonov Saidislomxonlar ham qatnashishmoqda.
Konferensiyada filialdan Zoom platformasi orqali iqtidorli talabalar va qo`shma ta’lim talabalari konferensiyani kuzatib borib tahlil qilishmoqda.
Ma’lumot o`rnida aytish o`rinliki, Latviya amali bilimlar va texnalogiyalar universitet TDIU Samarqand filiali bilan “Axborot texnalogiyalari tizimlari” ta’lim yo'nalishida bakalavr bosqichi talabalari o'rtasida qo`shma ta’lim dasturi bo’yicha hamkorlik qilib kelishmoqda.

The scientific conference of talented students and young scientists of the Latvian University of Applied Knowledge and Technology started on April 22 this year. At the conference, talented students studying at the university are speaking in their research areas. Our students Bakhriddinov Dilshod and Uzbekkhanov Saidislomkhon, winners of the Erasmu + program from the University of Latvia, are also taking part in the conference.
At the conference, gifted students and co-students from the branch are monitoring and analyzing the conference through the Zoom platform.
It should be noted that the Samarkand branch of the Latvian University of Applied Sciences and Technology in cooperation with the Samarkand branch of the University in the field of "Information Technology Systems" on a joint educational program among undergraduate students agreeing.