Joriy yilning 22-aprel kuni Latviya amaliy bilimlar va texnalogiyalar universiteti iqtidorli talabalari va yosh olimlarning ilmiy konferensiyasiga start berildi. Konferensiyada universitetda ta’lim olayotgan iqtidorli talabalar o’zlarining tadqiqot olib borgan va olib borayotgan yo`nalishlarida chiqishlar qilishmoqda. Mazkur konferensiyada Latviya universitetidan turib Erasmu+ dasturi g`oliblari hisoblangan talabalarimiz Baxriddinov Dilshod hamda O`zbekxonov Saidislomxonlar ham qatnashishmoqda.
Konferensiyada filialdan Zoom platformasi orqali iqtidorli talabalar va qo`shma ta’lim talabalari konferensiyani kuzatib borib tahlil qilishmoqda.
Ma’lumot o`rnida aytish o`rinliki, Latviya amali bilimlar va texnalogiyalar universitet TDIU Samarqand filiali bilan “Axborot texnalogiyalari tizimlari” ta’lim yo'nalishida bakalavr bosqichi talabalari o'rtasida qo`shma ta’lim dasturi bo’yicha hamkorlik qilib kelishmoqda.

Научная конференция талантливых студентов и молодых ученых Латвийского университета прикладных знаний и технологий стартовала 22 апреля этого года. На конференции талантливые студенты, обучающиеся в университете, выступают в своих научных областях. В конференции также принимают участие наши студенты Бахриддинов Дилшод и Узбекханов Сайдисломхон, победители программы Erasmu+ от Латвийского Университета.
На конференции одаренные студенты и сокурсники филиала наблюдают и анализируют конференцию через платформу Zoom.
Следует отметить, что Самаркандский филиал Латвийского университета прикладных наук и технологий в сотрудничестве с Самаркандским филиалом университета по направлению «Системы информационных технологий» о совместной образовательной программе среди студентов бакалавриата договорились.