Navbatdagi yig'ilish
2022-yil, 18-aprel kuniTDIU SFda Korruptsiyaga qarshi kurashda filial professor - o'qituvchilar bilan navbatdagi yig'ilishi bo'dib o'tdi.
Filial direktori professor O. Murtazayev  tomonidan har bir soha bo'yicha aniqlangan korruptsiya holatlariga batafsil to'xtalib o'tdilar.
Prezidentimiz korruptsiyaga qarshi kurash e'lon qilganda ayrimlar hayolida yana katta minbarda aytilgan umumiy gap degan fikr paydo bo'ldi, ayrimlar esa buni oxirgi ogohlantirish sifatida jiddiy qabul qilmadi.
Lekin oxirgi yil natijalari, korruptsiyaga qarshi e'lon qilingan kurash - Yangi O'zbekiston - ochiq O'zbekiston amaliyotiga to'liq mos kelishini ko'rsatdi. Davlat tashkilotlari hamda tadbirkorlikning  barcha bo'g'inlarida korruptsiyaga qarshi ayovsiz kurash olib borilayotganligi namoyon etildi.
Biz yangicha fikrlashga tezroq o'tishimiz kerak, korruptsiyaga undovchi omillarni ochiqchasiga muhokama qilib biz ham umumiy kurashga qo'shilishimiz haqida batafsil to'xtalib o'tdi.

On April 18, 2022, a regular meeting of the branch with professors and teachers in the fight against corruption was held at SBTSUE.
The director of the branch, Professor O. Murtazayev, spoke in detail about the cases of corruption identified in each area.
When the President announced the fight against corruption, some people thought that it was a general statement made on the podium, while others did not take it seriously as a final warning.
However, the results of the last year have shown that the declared fight against corruption - New Uzbekistan - is fully consistent with the practice of open Uzbekistan. It was noted that the fight against corruption is being carried out in all spheres of government and business.
We need to move to a new way of thinking as soon as possible, openly discussing the factors driving corruption, and elaborating on how we can join the common struggle.