Navbatdagi yig'ilish
2022-yil, 18-aprel kuniTDIU SFda Korruptsiyaga qarshi kurashda filial professor - o'qituvchilar bilan navbatdagi yig'ilishi bo'dib o'tdi.
Filial direktori professor O. Murtazayev  tomonidan har bir soha bo'yicha aniqlangan korruptsiya holatlariga batafsil to'xtalib o'tdilar.
Prezidentimiz korruptsiyaga qarshi kurash e'lon qilganda ayrimlar hayolida yana katta minbarda aytilgan umumiy gap degan fikr paydo bo'ldi, ayrimlar esa buni oxirgi ogohlantirish sifatida jiddiy qabul qilmadi.
Lekin oxirgi yil natijalari, korruptsiyaga qarshi e'lon qilingan kurash - Yangi O'zbekiston - ochiq O'zbekiston amaliyotiga to'liq mos kelishini ko'rsatdi. Davlat tashkilotlari hamda tadbirkorlikning  barcha bo'g'inlarida korruptsiyaga qarshi ayovsiz kurash olib borilayotganligi namoyon etildi.
Biz yangicha fikrlashga tezroq o'tishimiz kerak, korruptsiyaga undovchi omillarni ochiqchasiga muhokama qilib biz ham umumiy kurashga qo'shilishimiz haqida batafsil to'xtalib o'tdi.

18 апреля 2022 года в ТГЭУ СФ состоялась очередная встреча филиала с профессорско-преподавательским составом по вопросам борьбы с коррупцией.
Директор филиала профессор Муртазаев О. подробно рассказал о случаях коррупции, выявленных по каждому направлению.
Когда Президент объявил о борьбе с коррупцией, некоторые подумали, что это общее заявление, сделанное с трибуны, а другие не восприняли его всерьез как последнее предупреждение.
Однако итоги прошлого года показали, что декларируемая борьба с коррупцией — Новый Узбекистан — полностью соответствует практике открытого Узбекистана. Отмечено, что борьба с коррупцией ведется во всех сферах власти и бизнеса.
Нам нужно как можно скорее перейти к новому образу мышления, открыто обсуждая факторы, способствующие коррупции, и обдумывая, как мы можем присоединиться к общей борьбе.