2022 yil 11-aprel kuni talabalarni bo'sh vaqtlarini samarali tashkil etish maqsadida TDIU Samarqand filiali Iqtisodiyot fakulteti Buxgalteriya hisobi va audit yo‘nalishi 2-bosqich BX-220 guruhi talabalari bilan filial psixologi Zarifboy Oripov va guruh ta’lim-tarbiya maslahatchisi To’ramurod Yuldashev hamkorligida “Talabalarning o‘quv motivlari, shaxsiy  yo‘nalganligi, qadriyatlar tizimini o‘rganish”mavzusida davra suhbati tashkil etildi.
Shuningdeg davra  suhbati davomida davlatimiz tomonidan talabalar uchun yaratilayotgan ko’plab imkoniyatlardan maqsadli foydalanish, talabalarining bo'sh vaqtlarini samarali tashkil etish, ruhiy motivatsiya berish orqali ularda yuzaga kelayotgan ruhiy zo'riqishlarning oldini olish mavzular yuzasidan talabalar bilan qizg‘in savol-javoblar bo‘lib o‘tdi.

In order to effectively organize the leisure time of students on April 11, 2022, the Samarkand branch of Tashkent State University of Economics, Department of Accounting and Auditing 2nd stage BX-220 group students with branch psychologist Zarifboy Oripov and group educational consultant To ' In cooperation with Ramurod Yuldashev, a round table discussion was organized on the topic "Study of students' learning motives, personal orientation, value system."
During the roundtable, there will be lively questions and answers with students on the targeted use of many opportunities created by the state for students, the effective organization of leisure time of students, the prevention of mental stress by providing them with mental motivation. lib passed.