2022 yil 11-aprel kuni talabalarni bo'sh vaqtlarini samarali tashkil etish maqsadida TDIU Samarqand filiali Iqtisodiyot fakulteti Buxgalteriya hisobi va audit yo‘nalishi 2-bosqich BX-220 guruhi talabalari bilan filial psixologi Zarifboy Oripov va guruh ta’lim-tarbiya maslahatchisi To’ramurod Yuldashev hamkorligida “Talabalarning o‘quv motivlari, shaxsiy  yo‘nalganligi, qadriyatlar tizimini o‘rganish”mavzusida davra suhbati tashkil etildi.
Shuningdeg davra  suhbati davomida davlatimiz tomonidan talabalar uchun yaratilayotgan ko’plab imkoniyatlardan maqsadli foydalanish, talabalarining bo'sh vaqtlarini samarali tashkil etish, ruhiy motivatsiya berish orqali ularda yuzaga kelayotgan ruhiy zo'riqishlarning oldini olish mavzular yuzasidan talabalar bilan qizg‘in savol-javoblar bo‘lib o‘tdi.

В целях эффективной организации досуга студентов 11 апреля 2022 года в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета, факультете учета и аудита 2 ступени ВХ-220 группа студентов с психологом филиала Зарифбой Ориповым и консультантом группы К'В сотрудничестве с Рамуродом Юлдашевым был организован круглый стол на тему «Изучение мотивов учения студентов, личностной направленности, системы ценностей».
В ходе круглого стола прозвучат живые вопросы и ответы со студентами по целевому использованию многих возможностей, созданных государством для студентов, эффективной организации досуга студентов, профилактике умственного напряжения путем обеспечения их умственной мотивации. либ прошел.