TDIU SF kafedra kuni munosabati bilan “Oziq-ovqat va qishloq xo’jalik iqtisodiyoti” kafedrasi filial talabalarning bo’sh vaqtini mazmunli o’tkazish maqsadida talabalari o’rtasida Zakovat, Volleybol, Tennis va shaxmat musobaqalarini o’tkazdilar. Ushbu tadbirga boshchilik qilgan “Oziq-ovqat va qishloq xo’jalik iqtisodiyoti” kafedrasi professor-o’qituvchilari O’quv ishlari bo’yicha direktor o’rinbosari F.B.Axrorov, Iqtisodiyot fakulteti dekani H.I.Turdibekov, Sirtqi bo’lim boshlig’i G’.T.Yuldashev, o’quv ishlari bo’yicha dekan o’rinbosari I.S.Shukurov, Iqtidorli talabalarning ilmiy tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo‘limi boshlig‘i S.Fazliyev hamda “Tabiiy, ijtimoiy fanlar va jismoniy madaniyat” kafedrasi jismoniy tarbiya o’qituvchisi Sh.Mizzamovlar faol qatnashib talabalarni bo’sh vaqtini mazmunli o‘tkazdik.
3-bosqich kunduzgi bo’lim Agrobiznes va investitsion faoliyat ta’lim to’nalishi AIF-219-guruhining “Intellekt” jamoasi bilan 3-bosqich Sirtqi bo’lim Raqamli iqtisodiyot ta’lim yo’nalishining “Raqamli iqtisodiyot” jamoalari o’rtasida Zakovat intellektual o‘yini o’tkazilib, juda qiziqarli va muhakamali tarzda bo’lib o’tdi.

По случаю Дня кафедры ТГЭУ СФ «Факультет экономики продовольствия и сельского хозяйства» в целях содержательного проведения досуга студентов филиала проведены Заковать, соревнования по волейболу, теннису и шахматам среди студентов. Мероприятие вели профессора и преподаватели кафедры «Экономика продовольствия и сельского хозяйства» заместитель директора по учебной работе Ахроров Ф.Б., декан экономического факультета Турдибеков Х.И., заведующий заочным отделением Юлдашев Г.Т., заместитель декана активное участие в мероприятии приняли Шукуров И.С., заведующий отделом организации научно-исследовательской деятельности одаренных студентов Фазлиев С. и кафедрой «Естественных, социальных наук и физической культуры» Миззамов Ш.
3 этап очной формы обучения Агробизнес и инвестиционное образование между командой «Интеллект» группы АИФ-219 и 3 этап заочной формы обучения «Цифровая экономика» команд кафедры цифровой экономики Интеллектуальная игра Заковат прошла в очень интересной и конструктивный путь.