Joriy yilning 1-aprel sanasidaTDIU SF faollar zalida "KARYERA" markazi tomonidan yuqori kurs talabalari ishtirokida bo'sh ish o'rinlari va ishga joylashish haqida ochiq muloqot bo'lib o'tdi. Talabalarga mavjud ish o'rinlari hamda kelgusida qay tartibda ishga joylashish mumkinligi haqida batafsil ma'lumotlar berildi. O'zaro muloqot tarzidagi uchrashuvda talabalar barcha savollariga javob olishdi. Yakunda tadbir ishtirokchilari  bilan bunday muloqotni har hafta tashkil etib turishga kelishib olindi.
Hozirgi kunda bo'sh ish o'rinlari uchun maxsus "E'lonlar doskasi" tashkil qilinib, bo'sh ish o'rinlari haqida ma'lumotlar yoritib borilmoqda.
Eslatma: Tez kunda filial talabalari uchun online "Ishchi bot" telegram dasturi ishga tushiriladi. Unda umumiy katigoriyalar bo'yicha muqobil ish o'rinlari yoritiladi.

1 апреля с.г. в зале актива ТГУЭ СФ прошел открытый диалог по вакансиям и трудоустройству с участием старшекурсников центром «КАРЬЕРА». Студентам была предоставлена подробная информация о существующих рабочих местах и порядке, в котором они могут быть трудоустроены в будущем. На интерактивной встрече студенты получили ответы на все интересующие их вопросы. В итоге было решено организовывать такой диалог с участниками мероприятия еженедельно.
В настоящее время для вакансий создается специальная «Доска объявлений», на которой размещается информация о вакансиях.
Примечание. В ближайшее время будет запущена телеграмм-программа «Рабочий бот» для студентов филиала. Он охватывает альтернативные рабочие места в общих категориях.