ORI 221-guruh talabasi M.Po'latov òz taqdimoti davomida telereklama, uning mahsulot marketingini tòĝri tashkil etishdagi roli va ahamiyati xususida tòxtalar ekan, bu marketing usuli Direkt marketingning asosiy yònalishlaridan biri ekanini takidlab òtdi.
Taqdimotlarni trenerlar S.Fazliyev va O.Pardayeva baholab kamchilik va ijobiy jihatlari haqida fikr mulohaza bildirdilar.
Startap – bu biznesning istalgan turi, undagi farq bozorga avval foydalanilmagan uslubda (oʼz-oʼzidan qonun bilan taqiqlanmagan) tovarlar yoki xizmatlar taqdim etishda ifodalanadi.
Uning uchun asos – bu gʼoya, ijro va moliyalashtirishga koʼpaytirilgan uning dolzarbligi va oʼziga xosligi. Pirovardida bu biznes loyihaning muvaffaqiyatini taʼminlashi mumkin ekanligi alohida takidlab òtildi.

M. Pulatov, a student of the ORI 221 group, during his presentation spoke about television advertising, its role and significance in the proper organization of product marketing, noting that this marketing method is one of the main directions of Direct Marketing.
Trainers Fazliev S. and Pardaeva O. appreciated the presentations and noted the shortcomings and positive points.
A startup is any type of business, the difference of which lies in the provision of goods or services to the market in a way that has not been previously used (not prohibited by law).
The basis for it is its relevance and uniqueness, multiplied by the idea, execution and funding. In the end, it was emphasized that this business can ensure the success of the project.