Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali 70310102-Iqtisodiyot (tarmoqlar va sohalar bo‘yicha) magistratura mutaxassisligi 1-bosqich 121-guruh magistranti Xoshimova Sevara Baxromovna tomonidan guruh magistrlari uchun “Sanoat korxonalarida mehnatni tashkil qilish” mavzusida mahorat darsini o‘tkazdi.
Mahorat darsi davomida magistrlar korxonada mehnatni tashkil qilish mohiyati va ahamiyati, mehnat samaradorligi ko‘rsatkichlari, korxonada mehnat taqsimoti va kooperatsiyasi hamda xavfsizlik va ishlab chiqarish sanitariyasi haqidagi qiziqarli va foydali bilim va ko‘nikmalarga ega bo‘ldilar. Mahorat darsi qizg‘in savol javoblar bilan o‘tdi. Magistrlar uch guruhga bo‘linib ularga vazifalar berildi. Ushbu vazifalarga aniq va to‘g‘ri javob bergan guruhlar Xoshimova Sevara Baxromovna tomonidan tayyorlangan sovg‘alar bilan taqdirlandi.
“Oziq-ovqat va qishloq xo‘jaligi iqtisodiyoti” kafedrasi professori i.f.d. Shadiyeva Gulnora Mardievna rahbarligida guruh magistrlari tomonidan bunday mahorat darslari doimiy ravishda o‘tkazilmoqda.

SKILL CLASSES CONTINUE
The Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics held a master class on "Organization of labor in industrial enterprises" by Khoshimova Sevara Bakhromovna, master of the 121st group, master's degree, specialty 70310102-Economics (by industries and sectors).
During the master class, the masters gained interesting and useful knowledge and skills about the essence and importance of labor organization in the enterprise, labor efficiency indicators, division of labor and cooperation in the enterprise, and safety and industrial sanitation. The master class was held with lively questions and answers. The masters were divided into three groups and given tasks. The groups that responded to these tasks clearly and correctly were awarded with gifts prepared by Hoshimova Sevara Bakhromovna.
Professor of the Department of Food and Agricultural Economics i.f.d. Under the leadership of Shadiyeva Gulnora Mardievna, such master classes are regularly held by the masters of the group.