Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali 70310102-Iqtisodiyot (tarmoqlar va sohalar bo‘yicha) magistratura mutaxassisligi 1-bosqich 121-guruh magistranti Xoshimova Sevara Baxromovna tomonidan guruh magistrlari uchun “Sanoat korxonalarida mehnatni tashkil qilish” mavzusida mahorat darsini o‘tkazdi.
Mahorat darsi davomida magistrlar korxonada mehnatni tashkil qilish mohiyati va ahamiyati, mehnat samaradorligi ko‘rsatkichlari, korxonada mehnat taqsimoti va kooperatsiyasi hamda xavfsizlik va ishlab chiqarish sanitariyasi haqidagi qiziqarli va foydali bilim va ko‘nikmalarga ega bo‘ldilar. Mahorat darsi qizg‘in savol javoblar bilan o‘tdi. Magistrlar uch guruhga bo‘linib ularga vazifalar berildi. Ushbu vazifalarga aniq va to‘g‘ri javob bergan guruhlar Xoshimova Sevara Baxromovna tomonidan tayyorlangan sovg‘alar bilan taqdirlandi.
“Oziq-ovqat va qishloq xo‘jaligi iqtisodiyoti” kafedrasi professori i.f.d. Shadiyeva Gulnora Mardievna rahbarligida guruh magistrlari tomonidan bunday mahorat darslari doimiy ravishda o‘tkazilmoqda.

Самаркандский филиал Ташкентского государственного экономического университета провел мастер-класс на тему «Организация труда на промышленных предприятиях» Хошимовой Севары Бахромовны, магистра 121 группы, магистра, специальности 70310102-Экономика (по отраслям и отраслям).
В ходе мастер-класса мастера получили интересные и полезные знания и навыки о сущности и значении организации труда на предприятии, показателей эффективности труда, разделения труда и кооперации на предприятии, безопасности и производственной санитарии. Мастер-класс прошел с живыми вопросами и ответами. Мастера были разделены на три группы и получили задания. Группы, четко и правильно ответившие на эти задания, были награждены подарками, подготовленными Хошимовой Севарой Бахромовной.
профессор кафедры экономики продовольствия и сельского хозяйства и.ф.д. Под руководством Шадиевой Гульноры Мардиевны подобные мастер-классы регулярно проводятся мастерами группы.