TDIU Samarqand filialida "Direktor va yoshlar" uchrashuvi doirasida bir guruh iqtidorli talabalarning taqdirlash marosimi bo'lib o'tdi.
Uchrashuvda TDIU Samarqand filiali direktori, professor O. Murtazoyev so'zga chiqib, yoshlar bilan yaqindan suhbat qildi, ta'lim jarayonida talabalarning fikrlari bilan tanishdi va zarur maslahatlar berib o'tdi.
Tadbir davomida ta'til vaqtida o'tkazilgan fan olimpiadalari hamda Yoshlar Ittifoqi Boshlang'ich tashkiloti tomonidan online shaklda o'tkazilgan tanlovlar g'oliblari taqdirlandi. Ularga filial ma'muriyati tomonidan diplom, pul mukofotlari hamda qimmatbaho sovg'alar taqdim etildi.

В Самаркандском филиале Ташкентского государственного университета в рамках встречи «Режиссер и молодежь» состоялась церемония награждения группы талантливых студентов.
На встрече присутствовал Самаркандский филиал ТГУ, выступил профессор Муртазоев О., пообщался с молодежью, ознакомился с мнением студентов в учебном процессе и дал необходимые советы.
В ходе мероприятия были награждены победители научных олимпиад, проводимых в праздничные дни, и конкурсов, проводимых в режиме онлайн Первичной организацией Союза молодежи. Администрация филиала наградила их дипломами, денежными призами и ценными подарками.
Номина Мадина Нурмат кызы Номозова, лауреат государственной стипендии имени Ислама Каримова, также была награждена.