“Marketing” to`garagi mashg`ulotida Behzod Hoshimov ishtirok etdi
2022 yil 17 fevral kuni TDIU Samarqand Filialida “Marketing” to`garagining navbatdagi ochiq mashg`uloti bo`lib o`tdi.  Mashg`ulotda kitobxonlik, ya`ni, Daron Ajemo`g`li, Jeyms Robinsonlarning “Mamlakatlar tanazzuli sabablari: qudrat, farovonlik va kambag`allik manbalari ” kitobining muhokamasi o`tkazildi. Muhokamada Filial professor-o`qituvchilari va talabalari bilan birgalikda, zoom platformasi orqali, SamISI professori,  iqtisodiyot fanlari doktori M.Q.Pardaev, AQSHning Wiskonsin universiteti doktoranti Behzod Hoshimov, Germaniyaning IAMO ilmiy-tadqiqot instituti doktorantlari A.Tojiyev va Z.Qurbonov, SamDU Iqtisodiyot fakulteti dekani, deputat Sh. Jo`raqulov, shuningdek, hozirgi kunda Germaniya va Latviyada almashuv dasturlari asosida ta`lim olayotgan talabalarimiz ham ishtirok etdi.
Tadbirda avval, iqtidorli talabalarimiz kitob haqidagi fikrlarini bildirishdi va unga kitob tarjimasini tashkil qilgan va kitobni o`zbekcha varianti bosh muharriri Behzod Hoshimov taqriz berdi. Keyin kitobga doir va umumiy iqtisodiyotga tegishli savollarga Behzod Hoshimov atroflicha javob berdi. Tadbir so`nggida mehmonlar talabalarimizga o`z maslahatlarini berishdi. Mashg`ulot o`ta qiziqarli va foydali bo`ldi.
Tadbir tashkilotchilari bo`lgan Oziq-ovqat va qishloq xo`jaligi iqtisodiyoti kafedrasining barcha professor-o`qituvchilariga minnatdorchilik bildiramiz va kelgusida shu kabi, talabalar uchun qiziqarli tadbirlarni kutib qolamiz!

Behzod Hoshimov took part in the training of the marketing circle.
On February 17, 2022, the next open session of the "Marketing" circle was held at the Samarkand Branch of TSU. The book "Daron Ajemoglu", James Robinson's book "Causes of the decline of countries: sources of power, prosperity and poverty" was discussed at the training. Together with professors and students of the Branch, through the zoom platform, SamISI Professor, Doctor of Economics MQPardaev, PhD student of the University of Wisconsin Behzod Hoshimov, doctoral students of IAMO Research Institute of Germany A.Tajiyev and Z.Kurbanov, SamSU Faculty of Economics dean, deputy Sh. Jurakulov, as well as our students currently studying on exchange programs in Germany and Latvia.
Earlier, at the event, our talented students expressed their views on the book, which was reviewed by the editor-in-chief of the book and the editor-in-chief of the Uzbek version of the book Behzod Hoshimov. Then Behzod Hoshimov gave detailed answers to questions about the book and the general economy. At the end of the event, the guests gave their advice to our students.
The training was very interesting and useful. We would like to thank all the professors and teachers of the Department of Food and Agricultural Economics, who are the organizers of the event, and look forward to similar and interesting events for students in the future!