“Marketing” to`garagi mashg`ulotida Behzod Hoshimov ishtirok etdi
2022 yil 17 fevral kuni TDIU Samarqand Filialida “Marketing” to`garagining navbatdagi ochiq mashg`uloti bo`lib o`tdi.  Mashg`ulotda kitobxonlik, ya`ni, Daron Ajemo`g`li, Jeyms Robinsonlarning “Mamlakatlar tanazzuli sabablari: qudrat, farovonlik va kambag`allik manbalari ” kitobining muhokamasi o`tkazildi. Muhokamada Filial professor-o`qituvchilari va talabalari bilan birgalikda, zoom platformasi orqali, SamISI professori,  iqtisodiyot fanlari doktori M.Q.Pardaev, AQSHning Wiskonsin universiteti doktoranti Behzod Hoshimov, Germaniyaning IAMO ilmiy-tadqiqot instituti doktorantlari A.Tojiyev va Z.Qurbonov, SamDU Iqtisodiyot fakulteti dekani, deputat Sh. Jo`raqulov, shuningdek, hozirgi kunda Germaniya va Latviyada almashuv dasturlari asosida ta`lim olayotgan talabalarimiz ham ishtirok etdi.
Tadbirda avval, iqtidorli talabalarimiz kitob haqidagi fikrlarini bildirishdi va unga kitob tarjimasini tashkil qilgan va kitobni o`zbekcha varianti bosh muharriri Behzod Hoshimov taqriz berdi. Keyin kitobga doir va umumiy iqtisodiyotga tegishli savollarga Behzod Hoshimov atroflicha javob berdi. Tadbir so`nggida mehmonlar talabalarimizga o`z maslahatlarini berishdi. Mashg`ulot o`ta qiziqarli va foydali bo`ldi.
Tadbir tashkilotchilari bo`lgan Oziq-ovqat va qishloq xo`jaligi iqtisodiyoti kafedrasining barcha professor-o`qituvchilariga minnatdorchilik bildiramiz va kelgusida shu kabi, talabalar uchun qiziqarli tadbirlarni kutib qolamiz!

Бехзод Хошимов принял участие в тренинге маркетингового кружка.
17 февраля 2022 года в Самаркандском филиале ТГУ состоялось очередное открытое заседание кружка «Маркетинг». На тренинге обсуждались книга «Дарон Аджемоглу», книга Джеймса Робинсона «Причины упадка стран: источники силы, процветания и бедности». Вместе с профессорами и студентами Филиала, через платформу zoom, профессор СамИСИ, д.э.н. М.К.Пардаев, аспирант Университета Висконсин Бехзод Хошимов, докторанты IAMO Research Institute Германии А.Таджиев и З.Курбанов, факультет СамГУ декана экономики, заместитель Ш. Юракулов, а также наши студенты, обучающиеся в настоящее время по программам обмена в Германии и Латвии.
Ранее на мероприятии наши талантливые студенты высказали свое мнение о книге, которую рецензировал главный редактор книги и главный редактор узбекской версии книги Бехзод Хошимов. Затем Бехзод Хошимов подробно ответил на вопросы о книге и экономике в целом. В завершение мероприятия гости дали свои советы нашим студентам.
Тренинг был очень интересным и полезным. Мы благодарим всех профессоров и преподавателей кафедры экономики продовольствия и сельского хозяйства, которые являются организаторами мероприятия, и надеемся на подобные и интересные мероприятия для студентов в будущем!