Joriy yil 16-fevral kuni, 1-juftlik, soat 12:30 da 210B xonada SI-121(sirtqi) ta'lim yo‘nalishiga Amaliy matematika1 fanidan "Funksiya hosilasi va hosilani hisoblash qoidalari" mavzusida ochiq dars bo'lib o'tdi. Darsning tashkiliy qismida davomat navbatchi tomonidan aniqlandi va 5 daqiqa vaqt sarflandi.
A. J. Saydullayev darsni boshlanishidan oldin kerakli adabiyotlar bilan tanishtirib chiqdi va darsni boshladi. Dars davomida zamonaviy dars o'tish vositalaridan o‘z o‘rnida va unumli foydalanildi. O‘qituvchi ma’ruza darsida o‘zini tajribali pedagog ekanligini ko‘rsata oldi. Darsda talabalar o'zlarini qiziqtirgan savollarga javob olishda va faol ishtirok etishdi. Darsda vaqtdan to‘g‘ri, unumli foydalanildi va o‘qituvchi o‘z oldiga qo‘ygan maqsadga erishdi. Professor o‘qituvchilar tomonidan darsning yutuq va kamchiliklari aytib o‘tildi va tegishli xulosa chiqarildi.

16 февраля 2012 г. в 12:30 в аудитории 210Б 1 пара провела открытое занятие по предмету «Прикладная математика1» по направлению СИ-121 (дистанционное) обучение на тему «Произведение функций и правила расчет продукта». В организационной части занятия посещаемость определялась дежурным и отводилось 5 минут.
А.Ж.Сайдуллаев перед уроком представил необходимую литературу и начал урок. Современные средства обучения использовались грамотно и эффективно на протяжении всего урока. Преподаватель показал себя опытным педагогом на лекционном занятии. В ходе урока учащиеся активно участвовали в ответах на интересующие их вопросы. Время на уроке использовалось рационально и результативно, и учитель добился поставленной цели. Профессора и преподаватели отметили преимущества и недостатки курса и сделали соответствующие выводы.