SSV: Mamlakatimizda oʻquv jarayonlari anʼanaviy shaklga oʻtkaziladi.
Soʻngi kunlarda yurtimizda koronavirus infeksiyasi bilan kasallanish holati yamayotgani kuzatilmoqda.
Kasallikning tarqalganlik darajasi 0,8 ni tashkil etmoqda (JSST ekspertlari xulosasiga koʻra bu koʻrsatkich 1,0 gacha boʻlsa vaziyat barqarorligini anglatadi).
Shuningdek, statsionardan chiqarilayotganlar sonining statsionarga yotqizilayotganlar soniga nisbatan hamda karantindan chiqarilayotganlar sonining karantinga olinayotganlar soniga nisbatan ham ijobiy tomonga siljish kuzatilmoqda.
Respublika maxsus komissiyasi tomonidan ushbu jihatlar inobatga olinib, bir qator chora-tadbirlar amalga oshirilmoqda.
Xususan, 2022 yil 7 fevraldan boshlab umumtaʼlim maktablari, professional, kasb-hunar taʼlim va oliy taʼlim muassasalari, akademik litseylar hamda nodavlat taʼlim tashkilotlarida oʻquv jarayoni anʼanaviy shaklda oʻtkaziladi.
Bunda,barcha taʼlim tashkilotlarida niqob taqish, ijtimoiy masofani saqlash, shaxsiy gigiyena qoidalariga qatʼiy rioya etish va antiseptik vositalardan muntazam foydalanish talab etiladi.
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida taʼlim jarayoni va fanlardan belgilangan yakuniy nazoratlar barcha mutaxassisliklar va taʼlim yoʻnalishlari uchun 2022 yil 7 fevraldan anʼanaviy shaklda davom ettiriladi.
Tasdiqlangan oʻquv jarayoni jadvaliga koʻra kunduzgi bakalavr va magistr bosqichida:
1. Kunduzgi taʼlim shakli birinchi kursida oʻqiydigan bakalavr talabalarga 7-fevraldan 19-fevralgacha fanlardan yakuniy nazoratlar anʼanaviy boʻlib oʻtadi. 21-fevraldan 2-semestr darslari anʼanaviy shaklda boshlanadi;
2. Kunduzgi taʼlim shakli ikkinchi kursida oʻqiydigan bakalavr talabalarga 7-fevraldan 12-fevralgacha fanlardan 1-qayt (2-tur) yakuniy nazoratlar anʼanaviy shaklda boʻlib oʻtadi. 14-fevraldan 4-semestr darslari anʼanaviy shaklda boshlanadi. Agrobiznes va investitsion faoliyat taʼlim yoʻnalishiga 7-fevraldan 4- semestr darslari anʼanaviy shaklda boshlanadi;
3. Kunduzgi taʼlim shakli uchinchi kursida oʻqiydigan bakalavr talabalarga 7-fevraldan 6-semestr darslari anʼanaviy shaklda boshlanadi. Agrobiznes va investitsion faoliyat taʼlim yoʻnalishiga 7-fevraldan 19-fevralgacha fanlardan yakuniy nazoratlar anʼanaviy shaklda boʻlib oʻtadi. 21-fevraldan 6- semestr darslari anʼanaviy shaklda boshlanadi;
Magistratura mutaxassisliklarida:
1.Birinchi kursda oʻqiydigan magistr talabalarga 7-fevraldan 19-fevralgacha fanlardan yakuniy nazoratlar anʼanaviy shaklda boʻlib oʻtadi. 21-fevraldan 2-semestr darslari anʼanaviy shaklda boshlanadi.
Sirtqi taʼlim shakli:
Sirtqi taʼlim  shakli birinchi bosqich  Sugʻurta ishi, Soliqlar va soliqqa tortish:
Ikkinchi bosqich Soliqlar va soliqqa tortish:
Ikkinchi va undan keyingi taʼlim (2-mutaxassislik) Buxgalteriya hisobi va audit taʼlim yoʻnalishlari 2022 yil  7-fevraldan  darslar anʼanaviy shaklda dars jadvali asosida boshlanadi.

В последние дни заболеваемость коронавирусной инфекцией в нашей стране не увеличилась.
Распространенность заболевания составляет 0,8 (по оценке экспертов ВОЗ значение 1,0 указывает на стабильную ситуацию).
Также наблюдается положительный сдвиг по количеству выписок из больниц и количеству карантинов.
С учетом этих аспектов Республиканской специальной комиссией проводится ряд мероприятий.
❗️В частности, с 7 февраля 2022 года образовательный процесс будет традиционно проводиться в общеобразовательных школах, профессионально-технических, высших учебных заведениях, академических лицеях и негосударственных образовательных учреждениях.
Это требует от всех образовательных учреждений ношения масок, соблюдения социальной дистанции, соблюдения правил личной гигиены и регулярного использования антисептиков.
В Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета итоговый контроль за учебным процессом и дисциплинами продолжится в традиционной форме для всех специальностей и направлений образования с 7 февраля 2022 года.
Согласно утвержденному расписанию очной формы обучения по программам бакалавриата и магистратуры:
1. С 7 по 19 февраля пройдут выпускные экзамены для студентов очной формы обучения бакалавриата. С 21 февраля занятия во 2 семестре начнутся в традиционном режиме;
2. Для студентов очной формы обучения на втором курсе очной формы обучения с 7 по 12 февраля традиционно проводятся 1 тур (2 тур) выпускных экзаменов по предметам. С 14 февраля занятия в четвертом семестре начнутся в обычном режиме. Занятия в сфере агробизнеса и инвестиций начнутся 7 февраля в традиционной форме;
3. Для студентов бакалавриата третьего года очной формы обучения занятия традиционно начинаются 7 февраля на 6-м семестре. С 7 по 19 февраля выпускные экзамены в области агробизнеса и инвестиционного образования пройдут в традиционной форме. С 21 февраля занятия в 6-м семестре начнутся в традиционном формате;
По специальностям магистратуры:
1. С 7 по 19 февраля выпускные экзамены по предметам будут проводиться в традиционном для магистрантов первого курса порядке. С 21 февраля занятия 2-го семестра начнутся в традиционном формате.
Форма дистанционного обучения:
Форма дистанционного обучения первая ступень Страхование, Налоги и налогообложение:
Второй этап Налоги и налогообложение:
Второе и последующее образование (2-я специализация) Бухгалтерское и аудиторское образование С 7 февраля 2022 года традиционно начинаются занятия по расписанию.