Xabaringiz bo‘lsa kerak, 2020/2021 o‘quv yilidan boshlab, oliy ta’lim muassasalari talabalariga to‘lov-kontrakt miqdorlarini o‘quv yili davomida teng ulushlarda to‘rt bo‘lib to‘lash imkoniyati berilgan edi.
Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligi xabariga ko‘ra, talabalar kontraktni quyidagi muddatlarda bo‘lib to‘lashlari mumkin:
Sizga shuni ma’lum qilamizki O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligining 19.10.2020 yil 81-02-356-sonli hamda 20.10.2020 yildagi 87-02-361-sonli xatlariga asosan to‘lov-kontrakt asosida tahsil olayotgan talabalar uchun 2020/2021 o‘quv yilidan boshlab kontrakt to‘lov muddatlari quyidagicha belgilangan.
- belgilangan kontrakt to‘lov miqdorining kamida 25 foizini talabalikka tavsiya etilgan abituriyentlar uchun 15 sentyabrgacha yoki Davlat komissiyasi tomonidan belgilangan muddatgacha hamda ikkinchi va undan keyingi bosqich talabalari uchun 1 oktyabrgacha yoki oliy ta’lim muassasasi rektori (filial direktori) tomonidan uzaytirilgan muddatgacha;
- belgilangan to‘lov miqdorining kamida 50 foizini 1 yanvargacha, 75 foizini 1 aprelgacha, 100 foizi 1 iyulgacha yoki oliy ta’lim muassasasi rektori (filial direktori) tomonidan uzaytirilgan muddatgacha to‘lanishi shart aks holda darslarga hamda yakuniy nazoratlarga kiritilmasligingiz va talabalar safidan chiqarilishingiz to’g’risida ogohlantiramiz.

When is the contract due?
As you may be aware, starting from the 2020/2021 academic year, students of higher education institutions were given the opportunity to pay the contract fees in four equal shares during the academic year.
According to the Ministry of Higher and Secondary Special Education, students can pay the contract in the following terms:
We would like to inform you that according to the letters of the Ministry of Higher and Secondary Special Education of the Republic of Uzbekistan No. 81-02-356 dated 19.10.2020 and No. 87-02-361 dated 20.10.2020 For students studying on the basis of the contract payment terms from the 2020/2021 academic year are set as follows.
- at least 25% of the established contract fee for applicants recommended for students until September 15 or until the deadline set by the State Commission and for students of the second and subsequent years until October 1 or extended by the rector of the higher education institution (branch director);
- at least 50% of the prescribed amount must be paid by January 1, 75% by April 1, 100% by July 1 or extended by the rector of the higher education institution (branch director), otherwise you will not be included in classes and final examinations and will be expelled warn about