Xabaringiz bo‘lsa kerak, 2020/2021 o‘quv yilidan boshlab, oliy ta’lim muassasalari talabalariga to‘lov-kontrakt miqdorlarini o‘quv yili davomida teng ulushlarda to‘rt bo‘lib to‘lash imkoniyati berilgan edi.
Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligi xabariga ko‘ra, talabalar kontraktni quyidagi muddatlarda bo‘lib to‘lashlari mumkin:
Sizga shuni ma’lum qilamizki O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligining 19.10.2020 yil 81-02-356-sonli hamda 20.10.2020 yildagi 87-02-361-sonli xatlariga asosan to‘lov-kontrakt asosida tahsil olayotgan talabalar uchun 2020/2021 o‘quv yilidan boshlab kontrakt to‘lov muddatlari quyidagicha belgilangan.
- belgilangan kontrakt to‘lov miqdorining kamida 25 foizini talabalikka tavsiya etilgan abituriyentlar uchun 15 sentyabrgacha yoki Davlat komissiyasi tomonidan belgilangan muddatgacha hamda ikkinchi va undan keyingi bosqich talabalari uchun 1 oktyabrgacha yoki oliy ta’lim muassasasi rektori (filial direktori) tomonidan uzaytirilgan muddatgacha;
- belgilangan to‘lov miqdorining kamida 50 foizini 1 yanvargacha, 75 foizini 1 aprelgacha, 100 foizi 1 iyulgacha yoki oliy ta’lim muassasasi rektori (filial direktori) tomonidan uzaytirilgan muddatgacha to‘lanishi shart aks holda darslarga hamda yakuniy nazoratlarga kiritilmasligingiz va talabalar safidan chiqarilishingiz to’g’risida ogohlantiramiz.

Когда срок действия контракта?
Как известно, начиная с 2020/2021 учебного года, студентам высших учебных заведений предоставлена ​​возможность оплачивать контрактные взносы четырьмя равными долями в течение учебного года.
По данным Министерства высшего и среднего специального образования, студенты могут оплатить контракт в следующие сроки:
Доводим до вашего сведения, что согласно письмам Министерства высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан № 81-02-356 от 19.10.2020 г. и № 87-02-361 от 20.10.2020 г. Для студентов условия оплаты обучения на основе договора с 2020/2021 учебного года устанавливаются в следующем порядке.
- не менее 25% от установленного контрактного взноса для поступающих, рекомендованных для студентов до 15 сентября или до срока, установленного Госкомиссией, а для студентов второго и последующих курсов до 1 октября или продленных ректором высшего учебного заведения ( директор филиала);
- не менее 50% от установленной суммы должно быть оплачено до 1 января, 75% до 1 апреля, 100% до 1 июля или продлено ректором вуза (директором филиала), иначе вас не зачислят на занятия и выпускных экзаменов и будут отчислены предупреждать о.