''O'zbegim-agro'' MCHJ Tashrif
2021 yil  16 dekabr kuni TDIU Samarqand filialining Vaynshtefan-Triezdorf amaliy bilimlar universiteti (Germaniya) bilan hamkorlikda tashkil etilgan qo’shma ta’lim dasturi yo’nalishining OTQ-120-guruh talabalari Ta’lim-fan-ishlab chiqarish integratsiyasini ta’minlash hamda “Marketing va savdo siyosati”, “Ishlab chiqarish iqtisodiyoti” mutaxassislik fanlaridan o’tilgan mavzularning amaliy jihatlarini o’rganish uchun Payariq tumanidagi “O’ZBEGIM AGRO” MCHJ O’zbekiston-Germaniya qo’shma korxonasiga tashrif buyurdilar.
Tashrif davomida talabalar ishlab chiqarish jarayonlari va texnologiyalari, marketing xizmatlari, korxona mahsulotlari bozori, ishlab chiqarish iqtisodiyoti bilan bog’liq jarayonlar bilan yaqindan tanishdilar.
Talabalarning savollariga qo'shma korxona bosh direktori Sh.Ostanov va korxona rahbari M.Mamaziyayevlar tomonidan atroflicha javoblar berildi.

16 декабря 2021 года студенты группы совместной образовательной программы Самаркандского филиала ТГУ совместно с Университетом прикладных наук Вайнштейн-Триездорф (Германия) ООО UZBEGIM AGRO в Паярикском районе посетили узбекско-германское совместное предприятие для изучения практические аспекты тем, освещаемых на специальностях «Маркетинговая и торговая политика», «Экономика промышленности».
В ходе визита студенты ознакомились с производственными процессами и технологиями, маркетинговыми услугами, рынком продукции предприятия, экономикой производства.
Генеральный директор СП Ш. Останов и руководитель СП М. Мамазияев подробно ответили на вопросы студентов.