''O'zbegim-agro'' MCHJ Tashrif
2021 yil  16 dekabr kuni TDIU Samarqand filialining Vaynshtefan-Triezdorf amaliy bilimlar universiteti (Germaniya) bilan hamkorlikda tashkil etilgan qo’shma ta’lim dasturi yo’nalishining OTQ-120-guruh talabalari Ta’lim-fan-ishlab chiqarish integratsiyasini ta’minlash hamda “Marketing va savdo siyosati”, “Ishlab chiqarish iqtisodiyoti” mutaxassislik fanlaridan o’tilgan mavzularning amaliy jihatlarini o’rganish uchun Payariq tumanidagi “O’ZBEGIM AGRO” MCHJ O’zbekiston-Germaniya qo’shma korxonasiga tashrif buyurdilar.
Tashrif davomida talabalar ishlab chiqarish jarayonlari va texnologiyalari, marketing xizmatlari, korxona mahsulotlari bozori, ishlab chiqarish iqtisodiyoti bilan bog’liq jarayonlar bilan yaqindan tanishdilar.
Talabalarning savollariga qo'shma korxona bosh direktori Sh.Ostanov va korxona rahbari M.Mamaziyayevlar tomonidan atroflicha javoblar berildi.

On December 16, 2021, students of group of the joint educational program of the Samarkand branch of TSU in cooperation with the University of Applied Sciences Weinstein-Triezdorf (Germany) UZBEGIM AGRO LLC in Payarik district visited the Uzbek-German joint venture to study the practical aspects of the topics covered in the specialties "Marketing and Trade Policy", "Industrial Economics".
During the visit, students got acquainted with the production processes and technologies, marketing services, the market of enterprise products, the production economy.
The general director of the joint venture Sh. Ostanov and the head of the joint venture M. Mamaziyaev gave detailed answers to the students' questions.