15-dekabr kuni GDG Samarkand tomonidan dasturchilar uchun ...
15-dekabr kuni GDG Samarkand tomonidan dasturchilar uchun Samarqandda birinchi “DevFest Samarkand 2021” konferensiyasi boʻlib oʻtdi.
Tadbir doirasida Google, OzonRu, Uzkassa, Diamond Solutions kabi kompaniyalarda tajribaga ega mahalliy va xalqaro maʼruzachilar soʻzga chiqdi.  Anjumanda dolzarb mavzular muhokama qilindi: Cloud Computing, Android ilovalari, Sun'iy intellekt, Web ilovalarni ishlab chiqish va boshqalar.  Tadbir 15-dekabr Yoshlar Markazi binosida o'tkazildi.  Tadbirda TDIU Samarqand filiali yoshlari ham faol ishtirok etishdi.

15 декабря ,,GDD Samarkand'' провела первую конференцию программистов ,,DevFest Samarkand 2021'' в Самарканде.
На мероприятии выступили местные и международные спикеры с опытом работы в таких компаниях, как Google, OzonRu, Uzkassa, Diamond Solutions. На конференции обсуждались актуальные темы: облачные вычисления, приложения для Android, искусственный интеллект, разработка веб-приложений и другие. Мероприятие прошло 15 декабря в здании Молодежного центра. В мероприятии также приняли участие молодые люди Самаркандского филиала ТГЭУ.