1991 yil 18 noyabr — O‘zbekiston Respublikasining “Davlat bayrog‘i ...
Bugun, TDIU SF da 18 noyabr - O‘zbekiston Respublikasining Davlat bayrog‘i qabul qilinganligining 30 yilligi  munosabati bilan " Muqaddasdir Vatan bayrog'i!"shiori ostida she'rxonlik, rasmlar va insholar tanlovi o`tkazildi.
Tadbirni TDIU SF direktor o`rinbosari F.Axrorov ochib berdi.
Tabiiy,  ijtimoniy fanlar  va jismoniy madaniyat kafedrasi mudiri O'. Xudoyarov talabalarga O‘zbekiston Respublikasining Davlat bayrog‘i haqida ma'ruza o'qidi.
Shundan so`ng  talabalar she'rxonlik tanlovida qatnashib, Vatan bayrogini ulug'lovchi she'rlarni yoddan aytib berishdi.
Tadbir davomida rasmlar tanlovi, insholar tanlovi va she'rxonlik  tanlovi  g'oliblari aniqlanib, TDIU SF ma'muriyati tomonidan  esdalik sovg'alari va faxriy yorliqlar bilan taqdirlanishdi.
Bugungi bayramni "TIllar" kafedrasi o'qituvchilari G.Axmedova, B.Mirsanov, K.Mirfayziyeva va M.Osmanov  ko'tarinki ruhda o'tkazishdi.

Сегодня, 18 ноября, в день 30-летия принятия Государственного Флага Республики Узбекистан, прошел конкурс стихов, рисунков и эссе под девизом «Священный Флаг Родины!».
«Мероприятие открыл заместитель директора ТГУ СФ Ф.Ахроров.
Заведующий кафедрой естественных, общественных наук и физической культуры О. Худояров прочитал студентам лекцию о Государственном флаге Республики Узбекистан.
После этого ученики приняли участие в конкурсе стихов и прочли стихотворения, прославляющие флаг Родины.
В ходе мероприятия были определены победители конкурса рисунков, конкурса сочинений и конкурса стихов, которые были награждены администрацией ТГУ СФ сувенирами и почетными грамотами.
«Сегодняшний праздник в приподнятом настроении провели преподаватели кафедры« Языков »Г.Ахмедова, Б.Мирсанов, К.Мирфайзиева и М.Османов.