Filialimiz jonkuyar xodimi 60 yoshni qarshilamoqda
Filial Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens nazorat” bo’lim boshlig'i A.A. Axmedov 60 yoshni qarshilamoqda
Hurmatli Axmedov Alam Askarovich!
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali jamoasi nomidan Sizni 60 yoshli yubileyingiz bilan chin dildan tabriklaymiz!
Siz o‘z faoliyatingiz davomida nafaqat mutaxassislik sohangizda, balki jamiyatimizga xolisona xizmat qilishda ulkan hissa qo‘shdingiz. Siz olib borayotgan korrupsiyaga qarshi kurashish ishlaringiz va samarali faoliyatingiz barcha uchun ibrat bo‘lib kelmoqda.
Axmedov Alam Askarovichning mehnat faoliyati haqiqiy professionallik va mehnatsevarlikning yorqin namunasidir. U 1981-yilda Samarqand davlat universitetiga qabul qilingan, bu yerda u tarix fanini o‘rganishga kirishgan.
1982-1984 - yillar oralig‘ida Alam Askarovich Muddatli harbiy xizmatni o‘tab, Vatan oldidagi burchini muvaffaqiyat bilan bajargan. Bu davrda u o‘zining qo‘rqmasligi va intizomliligi bilan tanilgan, bu esa uning kelgusi mehnat faoliyatiga mustahkam asos bo‘lib xizmat qilgan.
Axmedov Alam Askarovich O‘zbekiston LKSM Samarqand shahar temir yo‘l tumani bo‘limida va  Samarqand shahridagi 64-umumta’lim maktabida yoshlarni tarbiyalash va ularni ijtimoiy faoliyatga jalb qilishda katta tajriba to‘plagan. Uning rahbarlik qobiliyati va tashkilotchilik mahorati uni bu lavozimda muvaffaqiyatga olib kelgan.
1994-2006 yillar oralig‘ida Axmedov Alam Askarovich O‘zbekiston Respublikasi milliy xavfsizlik xizmati idoralarida harbiy xizmatchi sifatida ishlagan. Bu davrda u mamlakatimiz xavfsizligini ta’minlash yo‘lida ulkan xizmatlarni amalga oshirgan. Uning yuksak mas’uliyatliligi va Vatanga sadoqati bu sohada ham o‘zini namoyon etgan.
2006 yildan e’tiboran nafaqaga chiqqan bo‘lsa-da, u o‘z faoliyatini to‘xtatmagan va 2021-yildan buyon Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens-nazorat” tizimi bosh mutaxassisi sifatida ishlab kelmoqda. Bu lavozimda ham u o‘zining yuksak kasbiy malakasi, adolatparvarligi va tashabbuskorligi bilan tanilgan.
Jamoamiz Sizning bilimdonlik, haqqoniylik va mehnatsevarlik kabi fazilatlaringizni yuqori baholaydi. Siz bilan birgalikda ishlash jamoamiz uchun katta sharafdir.
Sizga uzoq umr, sihat-salomatlik, baxt va barcha ishlaringizda ulkan muvaffaqiyatlar tilaymiz. Yaqin yillarda ham Siz bilan birgalikda yangi yutuqlarga erishish yo‘lida faoliyat olib borishga umid qilamiz.

Отделение «Борьба с коррупцией» Начальник отдела комплаенс-контроля А.А. Ахмедову исполняется 60 лет
Уважаемый Ахмедов Алам Аскарович!
От имени коллектива Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета искренне поздравляем Вас с 60-летием!
За свою карьеру вы внесли большой вклад не только в своей области знаний, но и в объективное служение нашему обществу. Ваша антикоррупционная деятельность и эффективная деятельность являются примером для всех.
Работа Ахмедова Алама Аскаровича – яркий пример настоящего профессионализма и трудолюбия. В 1981 году его приняли в Самаркандский государственный университет, где он начал изучать историю.
В 1982-1984 годах Алам Аскарович завершил военную службу и успешно выполнил свой долг перед Родиной. В этот период он был известен своим бесстрашием и дисциплинированностью, что послужило прочным фундаментом для его дальнейшей деятельности.
Ахмедов Алам Аскарович приобрел большой опыт в воспитании молодежи и вовлечении ее в общественную деятельность в отделении Самаркандского городского железнодорожного округа Узбекистана ЛКСМ и в 64-й общеобразовательной школе города Самарканда. Его лидерские качества и организаторские способности помогли ему добиться успеха на этой должности.
С 1994 по 2006 год Ахмедов Алам Аскарович работал офицером Службы национальной безопасности Республики Узбекистан. За этот период он оказал большие заслуги в обеспечении безопасности нашей страны. Его высокая ответственность и верность Родине проявились и на этом поприще.
Хоть и вышел на пенсию с 2006 года, свою деятельность не прекратил и с 2021 года работает главным специалистом системы борьбы с коррупцией «Комплаенс-контроль» в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета. Даже на этой должности он известен своей высокой профессиональной компетентностью, честностью и инициативностью.
Наша команда высоко ценит ваши знания, честность и трудолюбие. Для нашей команды большая честь работать с вами.
Желаем Вам долгих лет жизни, здоровья, счастья и больших успехов во всех Ваших начинаниях. Мы надеемся работать вместе с вами для достижения новых достижений в ближайшие годы.