Filialimiz jonkuyar xodimi 60 yoshni qarshilamoqda
Filial Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens nazorat” bo’lim boshlig'i A.A. Axmedov 60 yoshni qarshilamoqda
Hurmatli Axmedov Alam Askarovich!
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali jamoasi nomidan Sizni 60 yoshli yubileyingiz bilan chin dildan tabriklaymiz!
Siz o‘z faoliyatingiz davomida nafaqat mutaxassislik sohangizda, balki jamiyatimizga xolisona xizmat qilishda ulkan hissa qo‘shdingiz. Siz olib borayotgan korrupsiyaga qarshi kurashish ishlaringiz va samarali faoliyatingiz barcha uchun ibrat bo‘lib kelmoqda.
Axmedov Alam Askarovichning mehnat faoliyati haqiqiy professionallik va mehnatsevarlikning yorqin namunasidir. U 1981-yilda Samarqand davlat universitetiga qabul qilingan, bu yerda u tarix fanini o‘rganishga kirishgan.
1982-1984 - yillar oralig‘ida Alam Askarovich Muddatli harbiy xizmatni o‘tab, Vatan oldidagi burchini muvaffaqiyat bilan bajargan. Bu davrda u o‘zining qo‘rqmasligi va intizomliligi bilan tanilgan, bu esa uning kelgusi mehnat faoliyatiga mustahkam asos bo‘lib xizmat qilgan.
Axmedov Alam Askarovich O‘zbekiston LKSM Samarqand shahar temir yo‘l tumani bo‘limida va  Samarqand shahridagi 64-umumta’lim maktabida yoshlarni tarbiyalash va ularni ijtimoiy faoliyatga jalb qilishda katta tajriba to‘plagan. Uning rahbarlik qobiliyati va tashkilotchilik mahorati uni bu lavozimda muvaffaqiyatga olib kelgan.
1994-2006 yillar oralig‘ida Axmedov Alam Askarovich O‘zbekiston Respublikasi milliy xavfsizlik xizmati idoralarida harbiy xizmatchi sifatida ishlagan. Bu davrda u mamlakatimiz xavfsizligini ta’minlash yo‘lida ulkan xizmatlarni amalga oshirgan. Uning yuksak mas’uliyatliligi va Vatanga sadoqati bu sohada ham o‘zini namoyon etgan.
2006 yildan e’tiboran nafaqaga chiqqan bo‘lsa-da, u o‘z faoliyatini to‘xtatmagan va 2021-yildan buyon Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens-nazorat” tizimi bosh mutaxassisi sifatida ishlab kelmoqda. Bu lavozimda ham u o‘zining yuksak kasbiy malakasi, adolatparvarligi va tashabbuskorligi bilan tanilgan.
Jamoamiz Sizning bilimdonlik, haqqoniylik va mehnatsevarlik kabi fazilatlaringizni yuqori baholaydi. Siz bilan birgalikda ishlash jamoamiz uchun katta sharafdir.
Sizga uzoq umr, sihat-salomatlik, baxt va barcha ishlaringizda ulkan muvaffaqiyatlar tilaymiz. Yaqin yillarda ham Siz bilan birgalikda yangi yutuqlarga erishish yo‘lida faoliyat olib borishga umid qilamiz.

An enthusiastic employee of our branch is celebrating his ...
Branch Fighting against corruption Head of the Compliance Control Department A.A. Akhmedov is turning 60 years old
Dear Akhmedov Alam Askarovich!
On behalf of the team of Samarkand branch of Tashkent State University of Economics, we sincerely congratulate you on your 60th anniversary!
During your career, you made a great contribution not only in your field of expertise, but also in objectively serving our society. Your anti-corruption efforts and effective activities are an example for everyone.
Akhmedov Alam Askarovich's work is a bright example of true professionalism and diligence. He was admitted to Samarkand State University in 1981, where he began to study history.
Between 1982 and 1984, Alam Askarovich completed his military service and successfully fulfilled his duty to the Motherland. During this period, he was known for his fearlessness and discipline, which served as a solid foundation for his future work.
Akhmedov Alam Askarovich has gained a lot of experience in educating young people and involving them in social activities in the department of the Samarkand city railway district of Uzbekistan LKSM and in the 64th general education school in the city of Samarkand. His leadership skills and organizational skills made him successful in this position.
Between 1994 and 2006, Akhmedov Alam Askarovich worked as a military officer in the National Security Service of the Republic of Uzbekistan. During this period, he performed great services to ensure the security of our country. His high responsibility and loyalty to the Motherland have shown themselves in this field as well.
Although he retired since 2006, he has not stopped his activities and since 2021 he has been working as the chief specialist of the "Compliance-control" system of fighting against corruption at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics. Even in this position, he is known for his high professional competence, fairness and initiative.
Our team highly values ​​your knowledge, honesty and hard work. It is a great honor for our team to work with you.
We wish you long life, health, happiness and great success in all your endeavors. We hope to work together with you to achieve new achievements in the coming years.