Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida ikkinchi mutaxassislik bo‘yicha talabgorlar bilan suhbat o‘tkazildi.
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida 2024-2025-o‘quv yili uchun ikkinchi mutaxassislik ta’limiga talabgorlar bilan uchrashuv o‘tkazildi. Tadbirda filial rahbariyati vakillari, jumladan, filial direktori, professor O. Murtazayev, o‘quv ishlari bo‘yicha direktor o‘rinbosari F. Ahrorov, korrupsiyaga qarshi kurashish va “Komplaens nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi bosh mutaxassisi A.Axmedov va boshqa ma’sullar ishtirok etishdi. Uchrashuv davomida ikkinchi oliy ta'lim olish jarayonlari, to‘lov-kontrakt asosida amalga oshirilishi, va qabul parametrlari haqida talabgorlarga batafsil ma'lumot berildi. Filial rahbariyati ta'lim olish sharoitlari, zamonaviy o‘quv jarayonlari va talabalarga yaratilgan imkoniyatlar to‘g‘risida so‘z yuritib, ikkinchi oliy ta'limni olish zamonaviy bilim va ko‘nikmalarni oshirishda muhim ahamiyatga ega ekanligini ta'kidladi. Ma'lumot uchun: Ikkinchi va undan keyingi oliy ta’lim bo‘yicha o‘qitish to‘lov-kontrakt asosida amalga oshiriladi. Qabul parametrlari oliy ta’lim muassasasining ilmiy-pedagogik salohiyati va moddiy-texnik bazasi hisobga olinib, muassasa tomonidan belgilanadi. Uchrashuv talabalarga o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob olish va kelajakdagi ta'lim jarayonlariga oid tushuncha hosil qilish uchun imkoniyat yaratdi.

В Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета состоялось собеседование с абитуриентами на вторую специальность.
В Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета прошла встреча с абитуриентами по второй специальности на 2024-2025 учебный год. На мероприятии присутствовали представители руководства филиала, в том числе директор филиала, профессор Муртазаев О., заместитель директора по воспитательной работе Ахроров Ф., главный специалист отдела по противодействию коррупции и управлению системой «Комплаенс-контроль» А. Присутствовали Ахмедов и другие официальные лица. В ходе встречи абитуриентам была предоставлена подробная информация о процессах получения второго высшего образования, реализации на основе платного договора и параметрах поступления. Руководство филиала рассказало об условиях обучения, современных образовательных процессах и возможностях, созданных для студентов, и отметило, что получение второго высшего образования важно для совершенствования современных знаний и навыков. Для справки: Обучение по второму и последующему высшему образованию осуществляется на платно-контрактной основе. Параметры приема определяются учреждением с учетом научно-педагогического потенциала и материально-технической базы высшего учебного заведения. Встреча дала студентам возможность получить ответы на интересующие их вопросы и сформировать представление о будущих образовательных процессах.