Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida ikkinchi mutaxassislik bo‘yicha talabgorlar bilan suhbat o‘tkazildi.
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida 2024-2025-o‘quv yili uchun ikkinchi mutaxassislik ta’limiga talabgorlar bilan uchrashuv o‘tkazildi. Tadbirda filial rahbariyati vakillari, jumladan, filial direktori, professor O. Murtazayev, o‘quv ishlari bo‘yicha direktor o‘rinbosari F. Ahrorov, korrupsiyaga qarshi kurashish va “Komplaens nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi bosh mutaxassisi A.Axmedov va boshqa ma’sullar ishtirok etishdi. Uchrashuv davomida ikkinchi oliy ta'lim olish jarayonlari, to‘lov-kontrakt asosida amalga oshirilishi, va qabul parametrlari haqida talabgorlarga batafsil ma'lumot berildi. Filial rahbariyati ta'lim olish sharoitlari, zamonaviy o‘quv jarayonlari va talabalarga yaratilgan imkoniyatlar to‘g‘risida so‘z yuritib, ikkinchi oliy ta'limni olish zamonaviy bilim va ko‘nikmalarni oshirishda muhim ahamiyatga ega ekanligini ta'kidladi. Ma'lumot uchun: Ikkinchi va undan keyingi oliy ta’lim bo‘yicha o‘qitish to‘lov-kontrakt asosida amalga oshiriladi. Qabul parametrlari oliy ta’lim muassasasining ilmiy-pedagogik salohiyati va moddiy-texnik bazasi hisobga olinib, muassasa tomonidan belgilanadi. Uchrashuv talabalarga o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob olish va kelajakdagi ta'lim jarayonlariga oid tushuncha hosil qilish uchun imkoniyat yaratdi.

An interview with applicants for the second specialty was ...
An interview with applicants for the second specialty was held at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics.
A meeting with applicants for the second specialty education for the 2024-2025 academic year was held at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics. At the event, representatives of the branch management, including the director of the branch, professor O. Murtazayev, the deputy director for educational affairs F. Ahrorov, the chief specialist of the department for combating corruption and managing the "Compliance control" system A. Akhmedov and others officials participated. During the meeting, applicants were given detailed information about the processes of obtaining second higher education, implementation on the basis of a payment contract, and admission parameters. The management of the branch spoke about the educational conditions, modern educational processes and the opportunities created for students, and noted that obtaining a second higher education is important for improving modern knowledge and skills. For information: Training in the second and subsequent higher education is carried out on a fee-contract basis. Admission parameters are determined by the institution, taking into account the scientific and pedagogical potential and material and technical base of the higher education institution. The meeting gave students an opportunity to get answers to the questions they were interested in and to create an understanding of future educational processes.