TDIU Samarqand filiali bitiruvchilariga diplom topshirish marosimi bo'lib o'tdi.
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida joriy yildagi bitiruvchilariga 2024-yil 11-iyul kuni tantanali ravishda diplom topshirish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida oliy ta’lim tizimining eng muhim bo‘g‘ini – bakalavriat va magistratura mutaxassisligini o‘quv yilining 2020- 2024-yil bitiruvchilariga bakalavriat va magistrlik diplomini topshirish maqsadida tantanali madaniy–ma’rifiy tadbir bo‘lib o‘tdi.
Tadbirni Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali o‘quv ishlari bo‘yicha direktor o‘rinbosari, dotsent Farxod Аxrorov bitiruvchi talabalar va magistrlar hamda ularning ota-onalarini qutlar ekan, o‘z mutaxassisliklari bo‘yicha bilimlarni egallab katta hayotga qadam qo‘yayotgan bayram sababchilariga muvaffaqiyatlar tiladi.
Bundan tashqari, tantanali madaniy–ma’rifiy tadbirda filial Ta’lim tizimini nazorat qilish bo‘lim boshlig'i Ganiev Ibrohim, kafedra dekanlari ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘lim boshliqlari, bitiruvchi talabalarining ota-onalari, oila a’zolariga oliy taʼlim tizimida bakalavr va magistratura bosqichining o'rni va ahamiyati haqida batafsil toʼxtalib, uzoq va mashaqqatli, ayni paytda sharafli ilm yoʼlini bosib oʼtgan yoshlarni tabrikladi.
Qayd etish joizki, TDIU Samarqand filialini 2020-2024 o‘quv yilida bakalavriat bosqichini 342 nafar talaba-yoshlar tamomlab bakalavr diplomini oldilar. Ulardan 3 nafari imtiyozli bakalavr diplomi bilan taqdirlanishdi. Shuningdek, magistratura bosqichida 6 nafar talaba mutaxassislik diplomini olishga muyassar bo’ldilar.
Tadbir davomida filial bitiruvchilari va ularning ota-onalari qalbdagi ezgu so‘zlarini aytib filial rahbariyatiga o’z minnatdorchiliklarini bildirdilar.

A ceremony of awarding diplomas to graduates of TSUE Samarkand branch was held.
On July 11, 2024, a solemn graduation ceremony was held at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics.
A solemn cultural and educational event was held in the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics for the purpose of handing over bachelor's and master's diplomas to the graduates of the 2020-2024 academic year, the most important link of the higher education system - bachelor's and master's specialties. 'tdi.
Associate Professor Farkhod Akhrorov, Deputy Director of Academic Affairs of the Samarkand Branch of the Tashkent State University of Economics, congratulated the graduating students and masters and their parents. wished success.
In addition, at the solemn cultural-educational event, the head of the department of supervision of the branch educational system, Ganiev Ibrokhim, deans of the department, heads of the department of spiritual and educational affairs, parents and family members of the graduating students. They spoke in detail about the role and importance of bachelor's and master's degrees in the education system, and congratulated the young people who have completed a long, difficult, and at the same time honorable path of science.
Also. In the academic year 2020-2024, 342 students completed the bachelor's degree and received a bachelor's degree. 3 of them were awarded with an honors bachelor's degree. In addition, 6 students were able to receive a diploma of specialization at the master's level.
During the event, graduates of the branch and their parents expressed their gratitude to the management of the branch by saying their heartfelt words.