TDIU Samarqand filiali bitiruvchilariga diplom topshirish marosimi bo'lib o'tdi.
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida joriy yildagi bitiruvchilariga 2024-yil 11-iyul kuni tantanali ravishda diplom topshirish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida oliy ta’lim tizimining eng muhim bo‘g‘ini – bakalavriat va magistratura mutaxassisligini o‘quv yilining 2020- 2024-yil bitiruvchilariga bakalavriat va magistrlik diplomini topshirish maqsadida tantanali madaniy–ma’rifiy tadbir bo‘lib o‘tdi.
Tadbirni Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali o‘quv ishlari bo‘yicha direktor o‘rinbosari, dotsent Farxod Аxrorov bitiruvchi talabalar va magistrlar hamda ularning ota-onalarini qutlar ekan, o‘z mutaxassisliklari bo‘yicha bilimlarni egallab katta hayotga qadam qo‘yayotgan bayram sababchilariga muvaffaqiyatlar tiladi.
Bundan tashqari, tantanali madaniy–ma’rifiy tadbirda filial Ta’lim tizimini nazorat qilish bo‘lim boshlig'i Ganiev Ibrohim, kafedra dekanlari ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘lim boshliqlari, bitiruvchi talabalarining ota-onalari, oila a’zolariga oliy taʼlim tizimida bakalavr va magistratura bosqichining o'rni va ahamiyati haqida batafsil toʼxtalib, uzoq va mashaqqatli, ayni paytda sharafli ilm yoʼlini bosib oʼtgan yoshlarni tabrikladi.
Qayd etish joizki, TDIU Samarqand filialini 2020-2024 o‘quv yilida bakalavriat bosqichini 342 nafar talaba-yoshlar tamomlab bakalavr diplomini oldilar. Ulardan 3 nafari imtiyozli bakalavr diplomi bilan taqdirlanishdi. Shuningdek, magistratura bosqichida 6 nafar talaba mutaxassislik diplomini olishga muyassar bo’ldilar.
Tadbir davomida filial bitiruvchilari va ularning ota-onalari qalbdagi ezgu so‘zlarini aytib filial rahbariyatiga o’z minnatdorchiliklarini bildirdilar.

В филиале состоялся выпускной вечер
11 июля 2024 года в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета состоялась торжественная церемония выпуска.
В Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета состоялось торжественное культурно-просветительское мероприятие с целью вручения дипломов бакалавра и магистра выпускникам 2020-2024 учебного года, важнейшего звена системы высшего образования – специальности бакалавра и магистра 'tdi.
Доцент Фарход Ахроров, заместитель директора по учебной работе Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета, поздравил выпускников и магистров, а их родители пожелали успехов.
Кроме того, на торжественном культурно-просветительском мероприятии присутствовали начальник отдела курирования отраслевой системы образования Ганиев Иброхим, деканы факультета, заведующие отделом духовно-просветительской работы, родители и члены семей выпускников. Они подробно рассказали о роли и значении бакалавриата и магистратуры в системе образования, поздравили молодых людей, прошедших долгий, трудный и в то же время почетный путь науки.
Также. В 2020-2024 учебном году 342 студента завершили бакалавриат и получили степень бакалавра. Троим из них присвоена степень бакалавра с отличием. Кроме того, 6 студентов смогли получить диплом о специализации на уровне магистра.
В ходе мероприятия выпускники филиала и их родители выразили благодарность руководству филиала, сказав свои сердечные слова.