Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali Taʼlim sifatini nazorat qilish bo‘limi boshlig‘i, G‘aniyev Ibragim Mamadiyevich 2024 yil 9-16 iyun kunlari Ispaniyaning Valyadolid va Saragosa shaharlarida o‘tkazilgan xalqaro konferensiyada (Cash Crop Conference 2024 - Spain June 9th-13th Valladolid & Post conference tour 14th-16th Zaragoza) ishtirok etdi. Konferensiyada 15 dan ortiq mamlakatlarning olimlari, korxona va tashkilot rahbarlari hamda qishloq xo‘jaligi ishlab chiqarish zanjirining turli mutaxassislari ishtirok etishdi.
Konferensiya Germaniyaning Tyunen (Federal ilmiy-tadqiqot instituti) va Ispaniya qishloq xo‘jaligi, baliqchilik va oziq-ovqat vazirligi hamkorligida o‘tkazilib, unda qishloq xo‘jaligi iqtisodchilari, rahbarlari, ishlab chiqaruvchilari va qishloq xo‘jaligi qiymat zanjirining boshqa muhim sohalari xodimlari ishtirok etdi. Ular AGRIBENCHMARKING notijorat global tarmog‘ini vujudga keltirish asosida qishloq xo‘jaligi ishlab chiqarigi samaradorligini oshirish va xarajatlarni kamaytirish, raqobatli ishlab chiqarish imkoniyatlariga doir qator mavzularni muhokama qilishdi.
Konferensiya yakunida G‘aniyev Ibragim Mamadiyevich AGRIBENCHMARKING notijorat global tarmog‘i ekspertligiga qabul qilindi.

Сотрудник нашего филиала допущен к экспертизе международной ассоциации
Самаркандский филиал Ташкентского государственного экономического университета, заведующий отделом контроля качества образования Ганиев Ибрагим Мамадиевич на международной конференции, проходящей в Вальядолиде и Сарагосе, Испания 9-16 июня 2024 года (Cash Crop Conference 2024 - Испания 9-13 июня Вальядолид и постконференционный тур с 14 по 16 сентября в Сарагосе). В конференции приняли участие ученые из более чем 15 стран, руководители предприятий и организаций, различные специалисты сельскохозяйственной производственной цепочки.
Конференция проводилась в сотрудничестве с Tünen (Федеральным научно-исследовательским институтом) Германии и Министерством сельского хозяйства, рыболовства и продовольствия Испании, в ней приняли участие экономисты сельского хозяйства, менеджеры, производители и представители других ключевых секторов сельскохозяйственной цепочки создания стоимости. Обсудили ряд тем, связанных с повышением эффективности сельскохозяйственного производства и снижением издержек, возможностями конкурентного производства на основе создания некоммерческой глобальной сети AGRIBENCHMARKING.
По итогам конференции Ганиев Ибрагим Мамадиевич был принят в качестве эксперта некоммерческой глобальной сети AGRIBENCHMARKING.