Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali Taʼlim sifatini nazorat qilish bo‘limi boshlig‘i, G‘aniyev Ibragim Mamadiyevich 2024 yil 9-16 iyun kunlari Ispaniyaning Valyadolid va Saragosa shaharlarida o‘tkazilgan xalqaro konferensiyada (Cash Crop Conference 2024 - Spain June 9th-13th Valladolid & Post conference tour 14th-16th Zaragoza) ishtirok etdi. Konferensiyada 15 dan ortiq mamlakatlarning olimlari, korxona va tashkilot rahbarlari hamda qishloq xo‘jaligi ishlab chiqarish zanjirining turli mutaxassislari ishtirok etishdi.
Konferensiya Germaniyaning Tyunen (Federal ilmiy-tadqiqot instituti) va Ispaniya qishloq xo‘jaligi, baliqchilik va oziq-ovqat vazirligi hamkorligida o‘tkazilib, unda qishloq xo‘jaligi iqtisodchilari, rahbarlari, ishlab chiqaruvchilari va qishloq xo‘jaligi qiymat zanjirining boshqa muhim sohalari xodimlari ishtirok etdi. Ular AGRIBENCHMARKING notijorat global tarmog‘ini vujudga keltirish asosida qishloq xo‘jaligi ishlab chiqarigi samaradorligini oshirish va xarajatlarni kamaytirish, raqobatli ishlab chiqarish imkoniyatlariga doir qator mavzularni muhokama qilishdi.
Konferensiya yakunida G‘aniyev Ibragim Mamadiyevich AGRIBENCHMARKING notijorat global tarmog‘i ekspertligiga qabul qilindi.

An employee of our branch was admitted to the expertise of the international association
Tashkent State University of Economics, Samarkand Branch, Head of the Education Quality Control Department, Ganiyev Ibragim Mamadiyevich, at the international conference held in Valladolid and Zaragoza, Spain on June 9-16, 2024 (Cash Crop Conference 2024 - Spain June 9th-13th Valladolid & Post conference tour 14th-16th Zaragoza) participated. Scientists from more than 15 countries, heads of enterprises and organizations, and various specialists of the agricultural production chain took part in the conference.
The conference was held in collaboration with Tünen (Federal Research Institute) of Germany and the Ministry of Agriculture, Fisheries and Food of Spain, bringing together agricultural economists, managers, producers and other key sectors of the agricultural value chain. participated. They discussed a number of topics related to increasing the efficiency of agricultural production and reducing costs, competitive production opportunities based on the creation of the non-commercial global network AGRIBENCHMARKING.
At the end of the conference, Ganiyev Ibragim Mamadiyevich was accepted as an expert of non-commercial global network AGRIBENCHMARKING.