Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida "Multimediya texnologiyalari” fanidan ochiq dars bo'lib o'tdi.
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida “Raqamli iqtisodiyot va axborot texnologiyalari” kafedra assistenti Abdinobiyev Alisher Abdishukurovich tomonidan 2024-yil 08-may kuni soat 10.00 da II juftlik 201A o’quv xonada Iqtisodiyot fakulteti I bosqich ATTQ-123 va RIQ-123 guruh talabalari ishtirokida “Multimediya texnologiyalari” fanidan “Raqamli kameralarning asosiy xususiyatlari va tamoyillari” mavzusida ochiq seminar dars mashg’uloti tashkil etildi.
Ochiq dars mashg‘ulot davomida talabalar ikkita kichik guruhga ajratilib, berilgan seminar mashgʻuloti savollariga javob berishdi. Talabalar seminar mashgʻuloti davomida raqamli kameralarning asosiy hususiyatlar, ularning turlari, Smartfonlarda kameralar, fotosuratlarning xavfsizligi muammosi, havaskorlar uchun kameralar, koʻ'zgusiz kameralar va zamonaviy oynasiz kameralar haqida bahs olib borishdilar.
Ochiq seminar mashg‘ulot darsi texnik vositalar va tarqatma materiallar bilan ta’minlangan. Ochiq dars mashg‘ulot davomida talabalarning qiziqishi hamda faolligi ta’minlandi.

В Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета прошел открытый урок по теме «Мультимедийные технологии».
Абдинобиев Алишер Абдишукурович, ассистент кафедры «Цифровая экономика и информационные технологии» Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета, 8 мая 2024 года в 10:00 часов в аудитории II пары 201А с участием студентов первый этап экономического факультета ATTQ-123 и RIQ-123 Организован открытый семинар на тему «Основные особенности и принципы работы цифровых фотокамер» от «Мультимедийные технологии».
В ходе открытого урока студенты разделились на две небольшие группы и ответили на вопросы данного семинара. В ходе мастер-класса студенты обсудили основные особенности цифровых фотоаппаратов, их виды, камеры в смартфонах, вопросы фотобезопасности, фотоаппараты для любителей, беззеркальные фотоаппараты и современные беззеркальные фотоаппараты.
В конце открытого урока студенты получили ответы на все интересующие их вопросы. В конце занятия учащимся давалось домашнее задание, активно участвующие учащиеся оценивались, поощрялись, подводились итоги урока и давалось домашнее задание.
Учебный класс открытого семинара обеспечен техническими инструментами и раздаточными материалами. На открытом уроке была обеспечена заинтересованность и активность учащихся.