Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida "Multimediya texnologiyalari” fanidan ochiq dars bo'lib o'tdi.
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida “Raqamli iqtisodiyot va axborot texnologiyalari” kafedra assistenti Abdinobiyev Alisher Abdishukurovich tomonidan 2024-yil 08-may kuni soat 10.00 da II juftlik 201A o’quv xonada Iqtisodiyot fakulteti I bosqich ATTQ-123 va RIQ-123 guruh talabalari ishtirokida “Multimediya texnologiyalari” fanidan “Raqamli kameralarning asosiy xususiyatlari va tamoyillari” mavzusida ochiq seminar dars mashg’uloti tashkil etildi.
Ochiq dars mashg‘ulot davomida talabalar ikkita kichik guruhga ajratilib, berilgan seminar mashgʻuloti savollariga javob berishdi. Talabalar seminar mashgʻuloti davomida raqamli kameralarning asosiy hususiyatlar, ularning turlari, Smartfonlarda kameralar, fotosuratlarning xavfsizligi muammosi, havaskorlar uchun kameralar, koʻ'zgusiz kameralar va zamonaviy oynasiz kameralar haqida bahs olib borishdilar.
Ochiq seminar mashg‘ulot darsi texnik vositalar va tarqatma materiallar bilan ta’minlangan. Ochiq dars mashg‘ulot davomida talabalarning qiziqishi hamda faolligi ta’minlandi.

An open seminar class was organized at the branch
An open class on "Multimedia technologies" was held at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics.
Abdinobiyev Alisher Abdishukurovich, assistant of the Department of "Digital economy and information technologies" at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics, on May 8, 2024 at 10:00 a.m. in the classroom II pair 201A with the participation of students of the first stage of the Faculty of Economics ATTQ-123 and RIQ-123 An open seminar was organized on the topic of "Basic Features and Principles of Digital Cameras" from "Multimedia Technologies".
During the open lesson, students were divided into two small groups and answered the questions of the given seminar. During the workshop, students discussed the main features of digital cameras, their types, cameras in smartphones, photo security issues, cameras for amateurs, mirrorless cameras and modern mirrorless cameras.
At the end of the open lesson, the students received answers to all the questions they were interested in. At the end of the session, students were given homework, actively participating students were evaluated, encouraged, the lesson was summarized and homework was given.
The open seminar training class is provided with technical tools and handouts. The interest and activity of the students was ensured during the open lesson.