Kengash yig'ilishi kun tartibida quyidagi asosiy va turli masalalar ko'rib o'tildi:
1. Filialda Prezident qarorlari, Farmonlari, Vazirlar Mahkamasining qarorlari, Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi va boshqa vazirliklar buyruqlari, Hayʼat qarorlari, filial qarorlari bajarilishi hamda ijro intizomiga rioya qilishning holati to‘g‘risida axborot- Jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari bilan ishlash, nazorat va monitoring bo‘limi boshlig‘i N.J.To‘xtamurodova.
2. “9-may – Xotira va qadrlash kuni”ni munosib nishonlash bo‘yicha filial oldida turgan vazifalar to‘g‘risida - Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha direktorning birinchi o‘rinbosari X.I.Turdibekov.
3. Filialda ilmiy-tadqiqot, innovatsiyalar va fan-ta’lim-ishlab chiqarish integratsiyasi doirasida amalga oshirilgan ishlar hamda talabalar Fan olimpiadasining respublika bosqichiga tayyorgarlik holati va sovrinli o‘rinlarni ko‘paytirish to‘g‘risida axborot- Ilmiy  ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha direktor o‘rinbosari   Z.Abdullayev, Iqtidorli talabalar bilan ishlash bo‘limi boshlig‘i J.Bo‘riboyev va kafedra mudirlari (B.Mirsanov,U.Xudayarov,U.Ubaydullayev,O.Pardayeva, R.G‘aybullayev ,M.Mardonov)
4. Filialda yuqori malakali kadrlar tayyorlash tizimini tubdan takomillashtirish va ilmiy salohiyatni rivojlantirish bo‘yicha chora-tadbirlar dasturi (“Yo‘l xaritasi”)da belgilangan vazifalarni “Moliya, soliq va bank ishi”  kafedrasida ijrosi yuzasidan hisobot - Kafedra mudiri R.Gaybullayev, O‘quv-uslubiy bo‘lim boshlig‘i Z.Bobomurodov.
5. Filialda 2023/2024 o‘quv yilda bakalavriat  taʼlim  yo‘nalishlari  bitiruvchi talabalari uchun yakuniy Davlat attestatsiyasiga hamda magistrlik dissertatsiyalari himoyasi tayyorgarlik ishlarining borishi to‘g‘risida axborot - Fakultetlar dekanlari A.Taniyev, G’.Ibragimov va kafedra mudirlari (U.Ubaydullayev, O.Pardayeva, R.G‘aybullayev ,M.Mardonov)
6. Filial “Yoshlar ittifoqi” boshlang‘ich tashkilotining faoliyati yuzasidan  axborot -Yoshlar ittifoqi yetakchisi F.Toshpo‘latov
7.  Turli masalalar.
7.1.Ilmiy darajali xodimlarga qo‘shimcha haq to‘lash miqdorini tasdiqlash  to‘g‘risida-Ilmiy  ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha direktor o‘rinbosari   Z.Abdullayev.
7.2. Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida raqamlashtirish bo‘yicha amalga oshiriladigan ishlar to‘g‘risida axborot.

В повестке дня заседания совета рассматривались следующие основные и разнообразные вопросы:
1. В филиале размещаются сведения о выполнении постановлений Президента, указов, постановлений Кабинета Министров, приказов Министерства высшего образования, науки и инноваций и других министерств, решений Коллегии, решений филиала и соблюдения исполнительская дисциплина – работа с обращениями физических и юридических лиц, начальник отдела контроля и мониторинга Тохтамуродова Н.Ж.
2. Первый заместитель директора по делам молодежи и духовно-просветительской работе Х.
3. Сведения о работе, проводимой в филиале в рамках научных исследований, инноваций и научно-образовательно-производственной интеграции, а также о состоянии подготовки к республиканскому этапу олимпиады наук и увеличению призовых мест. - Научные труды и инновации З.Абдуллаев, заведующий отделом по работе с одаренными студентами Ж.Борибоев и заведующие отделом (Б.Мирсанов, У.Худаяров, У.Убайдуллаев, О.Пардаева, Р.Гайбуллаев, М. . Мардонов)
4. Отчет о реализации задач, определенных в программе мероприятий («Дорожная карта») по коренному совершенствованию системы подготовки высококвалифицированных кадров в отрасли и развитию научного потенциала по направлению «Финансы, налоги и банковское дело». кафедрой – заведующий кафедрой Р.Гайбуллаев, З.Бобомуродов, начальник учебно-методического отдела.
5. Информация о ходе подготовки к итоговой Государственной аттестации и защите магистерских диссертаций студентов, оканчивающих бакалавриат в 2023/2024 учебном году на филиале – деканы факультетов А.Таниев, Г.Ибрагимов и заведующие кафедрами (У .Убайдуллаев, О.Пардаева, Р.Гайбуллаев, М.Мардонов)
6. Информация о деятельности первичной организации филиала «Союз молодежи» - лидер Союза молодежи Ф. Тошполатов.
7. Разное.
7.1. Об утверждении размера дополнительного вознаграждения научно-педагогических работников – заместитель директора по науке и инновациям З.Абдуллаев.
7.2. Информация о работах по цифровизации в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета.