Kengash yig'ilishi kun tartibida quyidagi asosiy va turli masalalar ko'rib o'tildi:
1. Filialda Prezident qarorlari, Farmonlari, Vazirlar Mahkamasining qarorlari, Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi va boshqa vazirliklar buyruqlari, Hayʼat qarorlari, filial qarorlari bajarilishi hamda ijro intizomiga rioya qilishning holati to‘g‘risida axborot- Jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari bilan ishlash, nazorat va monitoring bo‘limi boshlig‘i N.J.To‘xtamurodova.
2. “9-may – Xotira va qadrlash kuni”ni munosib nishonlash bo‘yicha filial oldida turgan vazifalar to‘g‘risida - Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha direktorning birinchi o‘rinbosari X.I.Turdibekov.
3. Filialda ilmiy-tadqiqot, innovatsiyalar va fan-ta’lim-ishlab chiqarish integratsiyasi doirasida amalga oshirilgan ishlar hamda talabalar Fan olimpiadasining respublika bosqichiga tayyorgarlik holati va sovrinli o‘rinlarni ko‘paytirish to‘g‘risida axborot- Ilmiy  ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha direktor o‘rinbosari   Z.Abdullayev, Iqtidorli talabalar bilan ishlash bo‘limi boshlig‘i J.Bo‘riboyev va kafedra mudirlari (B.Mirsanov,U.Xudayarov,U.Ubaydullayev,O.Pardayeva, R.G‘aybullayev ,M.Mardonov)
4. Filialda yuqori malakali kadrlar tayyorlash tizimini tubdan takomillashtirish va ilmiy salohiyatni rivojlantirish bo‘yicha chora-tadbirlar dasturi (“Yo‘l xaritasi”)da belgilangan vazifalarni “Moliya, soliq va bank ishi”  kafedrasida ijrosi yuzasidan hisobot - Kafedra mudiri R.Gaybullayev, O‘quv-uslubiy bo‘lim boshlig‘i Z.Bobomurodov.
5. Filialda 2023/2024 o‘quv yilda bakalavriat  taʼlim  yo‘nalishlari  bitiruvchi talabalari uchun yakuniy Davlat attestatsiyasiga hamda magistrlik dissertatsiyalari himoyasi tayyorgarlik ishlarining borishi to‘g‘risida axborot - Fakultetlar dekanlari A.Taniyev, G’.Ibragimov va kafedra mudirlari (U.Ubaydullayev, O.Pardayeva, R.G‘aybullayev ,M.Mardonov)
6. Filial “Yoshlar ittifoqi” boshlang‘ich tashkilotining faoliyati yuzasidan  axborot -Yoshlar ittifoqi yetakchisi F.Toshpo‘latov
7.  Turli masalalar.
7.1.Ilmiy darajali xodimlarga qo‘shimcha haq to‘lash miqdorini tasdiqlash  to‘g‘risida-Ilmiy  ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha direktor o‘rinbosari   Z.Abdullayev.
7.2. Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida raqamlashtirish bo‘yicha amalga oshiriladigan ishlar to‘g‘risida axborot.

The following main and various issues were considered on the agenda of the council meeting:
1. In the branch, information about the implementation of Presidential decisions, decrees, decisions of the Cabinet of Ministers, orders of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation and other ministries, decisions of the Board, decisions of the branch and compliance with executive discipline - working with appeals from individuals and legal entities , head of the control and monitoring department N.J. Tokhtamurodova.
2. First Deputy Director of Youth Affairs and Spiritual and Educational Affairs Kh.
3. Information about the work carried out in the branch within the framework of scientific research, innovation and science-education-production integration, as well as the state of preparation for the republican stage of the Science Olympiad and the increase of prize-winning places - Scientific works and innovations Z.Abdullayev, head of the department for work with gifted students J.Boriboyev and heads of the department (B.Mirsanov, U.Khudayarov, U.Ubaydullayev, O.Pardayeva, R.Gaibullayev, M. .Mardonov)
4. Report on the implementation of the tasks defined in the program of measures ("Roadmap") for the radical improvement of the system of highly qualified personnel training in the branch and the development of scientific potential in the "Finance, tax and banking" department - head of the department R.Gaibullayev , Z. Bobomurodov, head of the educational and methodological department.
5. Information on the progress of preparations for the final State certification and defense of master's theses for students graduating from undergraduate courses in the 2023/2024 academic year at the branch - Faculty deans A.Taniyev, G'.Ibragimov and department heads (U .Ubaidullayev, O. Pardayeva, R. Gaibullayev, M. Mardonov)
6. Information on the activity of the branch "Youth Union" primary organization - Youth Union leader F. Toshpolatov
7. Miscellaneous matters.
7.1. On the approval of the amount of additional remuneration to academic staff - Deputy Director for Scientific Affairs and Innovations Z.Abdullayev.
7.2. Information about digitization works at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics.