Filialda xalqaro hamkorlik aloqalarini yanada kengaytirish bo'yicha Chexiya Respublikasidagi ...
Bugun Yevropa ittifoqidagi nufuzli (Xalqaro QS reytingda # 375) universitetlaridan biri Praga Kimyo va Texnologiyalar universitetining xalqaro hamkorlik menejeri Krejci Milos, Skoda Avto Universitetining o'quv ishlari prorektori Pert Sulc, Chexiya hayot fanlari universiteti Iqtisodiyot va Biznes fakulteti dekan o'rinbosari Silvia Kotaskova hamda Study in University asoschisi Daler Abdurahmonovlardan iborat Chexiya delegatsiyasi bilan filial direktori professor Olim Murtazayev boshchiligida rahbariyat vakillarining uchrashuvi bo'lib o'tdi.
Tashrifdan asosiy maqsad - oliy ta'limdagi bir nechta yo'nalishlarda xalqaro hamkorlikni tashkil etish va rivojlantirishdan iborat.
Muzokaralar davomida kelgusida TDIU Samarqand filiali va Praga Kimyo va Texnologiyalar universiteti hamda Skoda Avto Universitetlari bilan Iqtisodiyot va menejment yo'nalishida qo'shma ta'lim dasturlarini tashkil etish, filial talabalarining Chexiyadagi universitetlarda talaba almashinuvi dasturlarini  yo'lga qo'yish, barcha universitetlar bilan hamkorlikda yozgi maktablar tashkil qilish, shuningdek professor-o'qituvchilar almashinuvini tashkil etish bo'yicha muhim kelishuvlarga erishildi.

A management meeting was held at the branch with ...
Today, Krejci Milos, international cooperation manager of Prague University of Chemistry and Technology, one of the most prestigious universities in the European Union (#375 in the international QS ranking), Pert Sulc, vice-rector of academic affairs of Skoda Auto University, Silvia Kotaskova, deputy dean of the Faculty of Economics and Business of the Czech University of Life Sciences, and A meeting of representatives of the management took place with the Czech delegation consisting of the founder of Study in University, Daler Abdurahmanov, and the branch director, professor Olim Murtazayev.
The main purpose of the visit is to establish and develop international cooperation in several areas of higher education.
During the negotiations, in the future, TDIU Samarkand branch and Prague University of Chemistry and Technology and Skoda Auto University will organize joint educational programs in the field of economics and management, establish student exchange programs for branch students at universities in the Czech Republic, with all universities important agreements were reached on the organization of summer schools in cooperation, as well as on the organization of exchange of professors and teachers.