2024 yil 5 mart Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali Xotin-qizlar maslahat kengashi tashabbusi 8 mart Xalqaro Xotin-xotin qizlar bayram munosabati bilan "Balli qizlar" ko‘rik tanlovi tashkil etildi. Ko‘rik tanlovda Iqtisodiyot fakultetidan “Binafsha” va Buxgalteriya hisobi va moliya fakultetidan “Guldasta”  jamoalari g‘oliblik uchun bellashdilar. Ko‘rik tanlov 4 ta shartdan iborat bo‘lib:
1-shart Jamoaviy tanishtiruv;
2-shart Kinofilmlardan parchalarga dublyaj mahorati;
3-shart Pazandalik mahorati;
4-shart Erkin mavzu.
"Binafsha" va "Guldasta" jamoalari ishtirokchilari har bir shartga ajoyib tayyorgarliklari, sahnadagi chiqishlaridan xam maʼlum bo‘ldi. Qizg‘in bahs munozaralardan so‘ng hakamlar hayʼatining baholari eʼlon qilindi. G‘oliblik Buxgalteriya hisobi va moliya fakulteti “Guldasta” jamoasiga nasib etdi. Tanlov so‘ngida ikkala jamoa aʼzolari qimmatbaho sovg‘a va faxriy yorliqlar bilan taqdirlandilar

По инициативе Женского консультативного совета Самаркандского филиала Ташкентского государственного ...
• По инициативе Женского консультативного совета Самаркандского филиала Ташкентского государственного ...
05 - Март 2024
5 марта 2024 года Женский консультативный совет Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета инициировал конкурс красоты «Ball Girls» по случаю Международного женского дня 8 марта. За победителя в конкурсе боролись «Бинафша» с экономического факультета и «Гулдаста» с учетно-финансового факультета. Проверка состоит из 4 условий:
Условие 1. Знакомство с сообществом;
Условие 2. Навык озвучивания отрывков из фильмов;
3-е состояние Кулинарные навыки;
Условие 4 Свободный предмет.
Участники команд «Бинафша» и «Гулдаста» показали отличную подготовку к каждому виду соревнований и свои выступления на сцене. После жарких дебатов были оглашены оценки жюри. Победителем стала команда «Гулдаста» факультета учета и финансов. По итогам соревнований члены обеих команд были награждены ценными подарками и почетными грамотами.