2024 yil 5 mart Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali Xotin-qizlar maslahat kengashi tashabbusi 8 mart Xalqaro Xotin-xotin qizlar bayram munosabati bilan "Balli qizlar" ko‘rik tanlovi tashkil etildi. Ko‘rik tanlovda Iqtisodiyot fakultetidan “Binafsha” va Buxgalteriya hisobi va moliya fakultetidan “Guldasta”  jamoalari g‘oliblik uchun bellashdilar. Ko‘rik tanlov 4 ta shartdan iborat bo‘lib:
1-shart Jamoaviy tanishtiruv;
2-shart Kinofilmlardan parchalarga dublyaj mahorati;
3-shart Pazandalik mahorati;
4-shart Erkin mavzu.
"Binafsha" va "Guldasta" jamoalari ishtirokchilari har bir shartga ajoyib tayyorgarliklari, sahnadagi chiqishlaridan xam maʼlum bo‘ldi. Qizg‘in bahs munozaralardan so‘ng hakamlar hayʼatining baholari eʼlon qilindi. G‘oliblik Buxgalteriya hisobi va moliya fakulteti “Guldasta” jamoasiga nasib etdi. Tanlov so‘ngida ikkala jamoa aʼzolari qimmatbaho sovg‘a va faxriy yorliqlar bilan taqdirlandilar

On March 5, 2024, Tashkent State University of Economics Samarkand branch Women's Advisory Council initiated the "Ball Girls" beauty pageant on the occasion of March 8 International Women's Day. "Binafsha" from the Faculty of Economics and "Guldasta" from the Faculty of Accounting and Finance competed for the winner in the competition. The screening consists of 4 conditions:
Condition 1 Community introduction;
Condition 2. Skill of dubbing excerpts from movies;
3rd condition Cooking skills;
Condition 4 Free subject.
The participants of "Binafsha" and "Guldasta" teams showed excellent preparation for each condition and their performances on stage. After a heated debate, the jury's scores were announced. The winner was the "Guldasta" team of the Faculty of Accounting and Finance. At the end of the competition, the members of both teams were awarded with valuable gifts and certificates of honor