Filialda navbatdagi Kengash yig'ilishi bo'lib o'tdi
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida 7-sonli "Kengash yig'ilishi" bo'lib o'tdi.
2024-yil 29-fevral kuni soat 10:00 da “A” bino majlislar zali(203-xona)da Toshkent davlat  iqtisodiyot  universiteti Samarqand  filiali Kengashining 7-sonli yig‘ilishi tashkil etildi. Ushbu yig'ilishda filial direktori, professor O. Murtazayev hamda filial mas'ul xodimlari, professor-o'qituvchilari ishtirok etishdi.
- Filialda joriy o‘quv yilining I-yarim yilida ma’naviy-ma’rifiy sohada amalga oshirilgan ishlar hamda 8-mart – Xalqaro xotin-qizlar kuni va “Navro‘z” umumxalq bayramini munosib nishonlash bo‘yicha  filial oldida turgan vazifalar to‘g‘risida axborot - Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar bo‘yicha direktorning birinchi o‘rinbosari X.I.Turdibekov.
- Ilmiy-tadqiqot va innovatsion faoliyatni rivojlantirish, olib borilayotgan tadqiqotlarni ishlab chiqarish, akademik  ilm-fan ehtiyojlari bilan integratsiyalash,  o‘qituvchilar ilmiy ishining natijadorligini  ta’minlash, yoshlarni ilmiy faoliyatga jalb qilish borasidagi ishlar yuzasidan axborot - Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha direktor o‘rinbosari   Z.Abdullayev.
- Filialda yuqori malakali kadrlar tayyorlash tizimini tubdan takomillashtirish va ilmiy salohiyatni rivojlantirish bo‘yicha chora-tadbirlar dasturi (“Yo‘l xaritasi”)da belgilangan vazifalarni “Raqamli iqtisodiyot va axborot texnologiyalari” kafedrasida ijrosi yuzasidan hisobot- Kafedra mudiri U.Ubaydullayev, O‘quv-uslubiy bo‘lim boshlig‘i Z.Bobomurodov.
- Filialning milliy reytingdagi o‘rnini oshirish bo‘yicha qilingan ishlar to‘g‘risida axborot - Ta’lim sifatini nazorat qilish bo‘lim boshlig‘i  I.M.Ganiyev.
- Turli masalalar.
- Ilmiy darajali xodimlarga qo‘shimcha haq to‘lash miqdorini tasdiqlash  to‘g‘risida-Ilmiy  ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha direktor o‘rinbosari   Z.Abdullayev.
- Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida raqamlashtirish boʻyicha amalga oshiriladigan ishlar toʻgʻrisida axborot - “Raqamli ta’lim texnologiyalari markazi” boshlig‘i  - Y.Eshonqulov.
Yig'ilish davomida "Moliya, soliq va bank ishi" kafedrasi o'qituvchilari (PhD) S.Togayev va (PhD) Z.Axrorov  hamda "Raqamli iqtisodiyot va axborot texnologiyalari" kafedrasi o'qituvchisi (PhD) F.Anarbayevalar "Dotsent" unvoni bilan taqdirlandilar.

В Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета состоялось 7-е «заседание Совета».
29 февраля 2024 года в 10:00 в актовом зале корпуса «А» (ауд. 203) состоялось 7-е заседание Совета Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета. В заседании принял участие директор филиала, профессор О.Муртазаев, а также ответственные сотрудники и профессора филиала.
- Работа, проведенная в филиале в первой половине текущего учебного года в духовно-просветительской сфере, а также задачи, стоящие перед филиалом по соответствующему празднованию 8 марта – Международного женского дня и национального праздника «Навруз». информация о - Турдибекове Х.И., первом заместителе директора по делам молодежи и духовно-просветительской работе.
- Информация о деятельности, связанной с развитием научных исследований и инновационной деятельности, производством текущих исследований, интеграцией с потребностями академической науки, обеспечением эффективности научной работы преподавателей, привлечением молодежи к научной деятельности - Научная деятельность и инновации заместитель директора З.Абдуллаев.
- Отчет о выполнении задач, предусмотренных программой мероприятий («Дорожная карта») по коренному совершенствованию системы подготовки высококвалифицированных кадров в отрасли и развитию научного потенциала кафедры «Цифровая экономика и информационные технологии». - заведующий кафедрой У.Убайдуллаев, заведующий учебным отделом О.З.Бобомуродов.
- Информация о проделанной работе по повышению позиций филиала в национальном рейтинге - Начальник отдела контроля качества образования Ганиев И.М.
- Различные вопросы.
- Информация о работах по цифровизации, проводимых в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета - Руководитель «Центра цифровых образовательных технологий» - Эшонкулов Ю.В.