Filialda navbatdagi Kengash yig'ilishi bo'lib o'tdi
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida 7-sonli "Kengash yig'ilishi" bo'lib o'tdi.
2024-yil 29-fevral kuni soat 10:00 da “A” bino majlislar zali(203-xona)da Toshkent davlat  iqtisodiyot  universiteti Samarqand  filiali Kengashining 7-sonli yig‘ilishi tashkil etildi. Ushbu yig'ilishda filial direktori, professor O. Murtazayev hamda filial mas'ul xodimlari, professor-o'qituvchilari ishtirok etishdi.
- Filialda joriy o‘quv yilining I-yarim yilida ma’naviy-ma’rifiy sohada amalga oshirilgan ishlar hamda 8-mart – Xalqaro xotin-qizlar kuni va “Navro‘z” umumxalq bayramini munosib nishonlash bo‘yicha  filial oldida turgan vazifalar to‘g‘risida axborot - Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar bo‘yicha direktorning birinchi o‘rinbosari X.I.Turdibekov.
- Ilmiy-tadqiqot va innovatsion faoliyatni rivojlantirish, olib borilayotgan tadqiqotlarni ishlab chiqarish, akademik  ilm-fan ehtiyojlari bilan integratsiyalash,  o‘qituvchilar ilmiy ishining natijadorligini  ta’minlash, yoshlarni ilmiy faoliyatga jalb qilish borasidagi ishlar yuzasidan axborot - Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha direktor o‘rinbosari   Z.Abdullayev.
- Filialda yuqori malakali kadrlar tayyorlash tizimini tubdan takomillashtirish va ilmiy salohiyatni rivojlantirish bo‘yicha chora-tadbirlar dasturi (“Yo‘l xaritasi”)da belgilangan vazifalarni “Raqamli iqtisodiyot va axborot texnologiyalari” kafedrasida ijrosi yuzasidan hisobot- Kafedra mudiri U.Ubaydullayev, O‘quv-uslubiy bo‘lim boshlig‘i Z.Bobomurodov.
- Filialning milliy reytingdagi o‘rnini oshirish bo‘yicha qilingan ishlar to‘g‘risida axborot - Ta’lim sifatini nazorat qilish bo‘lim boshlig‘i  I.M.Ganiyev.
- Turli masalalar.
- Ilmiy darajali xodimlarga qo‘shimcha haq to‘lash miqdorini tasdiqlash  to‘g‘risida-Ilmiy  ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha direktor o‘rinbosari   Z.Abdullayev.
- Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida raqamlashtirish boʻyicha amalga oshiriladigan ishlar toʻgʻrisida axborot - “Raqamli ta’lim texnologiyalari markazi” boshlig‘i  - Y.Eshonqulov.
Yig'ilish davomida "Moliya, soliq va bank ishi" kafedrasi o'qituvchilari (PhD) S.Togayev va (PhD) Z.Axrorov  hamda "Raqamli iqtisodiyot va axborot texnologiyalari" kafedrasi o'qituvchisi (PhD) F.Anarbayevalar "Dotsent" unvoni bilan taqdirlandilar.

The next Council meeting was held at the branch
The 7th "Council meeting" was held at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics.
On February 29, 2024, at 10:00 a.m., the 7th meeting of the Council of the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics was organized in the meeting hall of the "A" building (room 203). The director of the branch, professor O. Murtazayev, as well as the responsible staff and professors of the branch took part in this meeting.
- The work carried out in the branch in the first half of the current academic year in the spiritual and educational sphere, as well as the tasks facing the branch regarding the appropriate celebration of March 8 - International Women's Day and the national holiday "Navroz" information about - Kh.I. Turdibekov, first deputy director for youth issues and spiritual and educational affairs.
- Information on activities related to the development of scientific research and innovative activities, the production of ongoing research, integration with the needs of academic science, ensuring the effectiveness of the scientific work of teachers, attracting young people to scientific activities - Scientific activities and innovations deputy director Z.Abdullayev.
- Report on the implementation of the tasks specified in the program of measures ("Roadmap") for the radical improvement of the system of highly qualified personnel training in the branch and the development of scientific potential in the department of "Digital economy and information technologies" - Head of the department U.Ubaydullayev, O. Z. Bobomurodov, head of the curriculum department.
- Information on the work done to increase the position of the branch in the national ranking - Head of the Department of Quality Control of Education I.M. Ganiyev.
- Various issues.
- Information about the digitization works carried out at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics - Head of the "Center for Digital Education Technologies" - Y. Eshonkulov.