Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida "Balli qizlar" ko'rik-tanlovi bo'lib o'tadi.
2024 yil 5-mart kuni TDIU Samarqand filiali Xotin-qizlar maslahat kengashi tashabbusi bilan 8-mart Xalqaro – xotin qizlar bayrami munosabati bilan tashkil etiladigan “Iqtisodiyot” fakulteti va “Buxgalteriya hisobi va moliya” fakultet qizlari o’rtasida “Balli qizlar” ko’rik tanlovi bo’lib o’tishini ma’lum qilamiz.
Tanlov shartlari;
1- shart Jamoaviy tanishtiruv; (6 daqiqa)
-talabalar o‘zlari o‘qiydigan ta’lim muassasasining faoliyat, o‘zlari tahsil olayotgan fakultet va yo‘nalishlari va afzalliklari to‘g‘risida ( she’r, ashula va sahna ko‘rinishlari orqali ) tanishtirib o‘tishadi.
-talabalarning o‘zlarini tutishlari, sahna madaniyati, kiyinish uslublari, milliylikka urg‘u berilganligi, sohani keng darajada yoritib berishlari hisobga olinadi.
2-shart Blis savollarga javob. (10 daqiqa)
-Jamoalar o’rtasida berilgan savollarga eng birinchi berilgan javoblar qabul qilinib baholanadi
3-shart Pazandalik mahorati; (5 daqiqa)
-Noodatiy salat tayyorlash bir xil mahsulotlardan gigiyena qoidalariga amal qilish, estetik jihatdan bezatilishi, xilma-xilligi va ta’riflash mahoratini belgilashdan kelib chiqadi.
4-shart Istedodni nomoyon etish; (10 daqiqa)
-erkin mavzu bo‘lib, unda raqs, she’riyat. Sahna ko‘rinishi ko‘rsatiladi. Unda sahna madaniyati va o’zini sahnada tutishi, harakatlari e’tiborga olinadi.

В филиале организован конкурс «Balli qizlar».
Прослушивание «Balli qizlar» пройдет в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета.
5 марта 2024 года по инициативе Женского консультативного совета Самаркандского филиала ТДИУ состоится «Balli qizlar» между девушками факультета «Экономика» и факультета «Учет и финансы», который будет организован по случаю Международного женского дня 8 марта. Сообщаем вам, что состоятся общенациональные выборы.
Условия отбора;
1- условие введения Сообщества; (6 минут)
-студенты знакомятся с деятельностью учебного заведения, в котором они обучаются, изучаемыми факультетами и направлениями, их преимуществами (через стихи, песни и сценические постановки).
-учитываются поведение студентов, сценическая культура, стиль одежды, акцент на национальности, широкий охват предметной области.
Условие 2 Блис ответы на вопросы. (10 минут)
- Принимаются и оцениваются первые ответы на заданные среди команд вопросы.
3-е состояние Кулинарные навыки; (5 минут)
- Приготовление необычного салата происходит из соблюдения правил гигиены из одних и тех же продуктов, эстетического оформления, умения разнообразия и определения.
4-е состояние Непроявленный талант; (10 минут)
- свободная тема, включающая танцы и поэзию. Отображается вид сцены. При этом учитывается сценическая культура, поведение и действия на сцене.