Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida “Innovatsion, raqamli bank va moliya xizmatlari” fan klubining navbatdagi yig’ilishi bo’lib o’tdi.
Joriy yilning 23-fevral kuni soat 12:00 da filial faollar zalida “Moliya, soliq va bank ishi” kafedrasi qoshida olib borilayotgan “Innovatsion, raqamli bank va moliya xizmatlari” fan klubining navbatdagi yig’ilishi bo’lib o’tdi.
Ushbu yig’ilishda klub ishida iqtidorli talabalarning ilmiy izlanishlari natijalarini (maqolalarini) muhokama qilish masalalari bo’yicha fan klub rahbari Togayev S. o’z fikrlarini aytib o’tdi.
Yig’ilishda iqtidorli talabalarning ilmiy tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo’limi boshlig’i J.Bo’riboyev talabalarga bakalavriat bosqichi talabalari uchun O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti va nomli davlat stipendiyalari hamda ularni tayinlash tartibi to‘g‘risidagi nizom qoidalarini batafsil tushuntirib berdi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti davlat stipendiyalari har bir oliy ta’lim muassasasining bakalavriat bosqichidagi bir nafar bitiruvchi kurs talabasiga va Beruniy, Ibn Sino, Navoiy, Ulug‘bek, Imom al-Buxoriy va Islom Karimov nomli davlat stipendiyalari (keyingi o‘rinlarda — nomli davlat stipendiyalari) O‘zbekiston Respublikasidagi davlat, nodavlat va xorijiy oliy ta’lim muassasalari, shu jumladan, qo‘shma ta’lim dasturlarining oxirgi ikki kursida o‘qiyotgan talabalarga tayinlanib, to‘lanishi haqida ma’ulotlar berib o’tdi.
Yig’ilishda talabalar O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti va nomli davlat stipendiyalari hamda ularni tayinlash tartibi haqida o’zlariga kerakli barcha ma’lumotlarni oldilar.

В филиале состоялось очередное заседание научного клуба «Инновационные, цифровые ...
Очередное заседание научного клуба «Инновационные, цифровые банковские и финансовые услуги» состоялось в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета.
23 февраля т.г. в 12:00 в зале отраслевого актива состоялось очередное заседание научного клуба «Инновационный, цифровой банкинг и финансовые услуги», проводимого при кафедре «Финансы, налоги и банковское дело».
На этой встрече руководитель научного клуба Тогаев С. высказал свое мнение по вопросу обсуждения результатов научных исследований (статей) талантливых студентов в работе клуба.
На встрече начальник управления по организации научно-исследовательской деятельности талантливых студентов Ж.Борибоев подробно разъяснил студентам правила положения о государственных стипендиях имени Президента Республики Узбекистан для студентов бакалавриата. и порядок их назначения.
Государственные стипендии Президента Республики Узбекистан присуждаются по одному студенту каждого высшего учебного заведения и государственные стипендии имени Беруни, Ибн Сины, Навои, Улугбека, Имама аль-Бухари и Ислама Каримова (далее – имени государственных стипендии) предоставил информацию о назначении и выплате государственных, негосударственных и иностранных высших учебных заведений Республики Узбекистан, в том числе студентам, обучающимся в последние два года по программам совместного образования.
На встрече студенты получили всю необходимую информацию о государственных стипендиях имени Президента Республики Узбекистан и порядке их назначения.