Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida “Innovatsion, raqamli bank va moliya xizmatlari” fan klubining navbatdagi yig’ilishi bo’lib o’tdi.
Joriy yilning 23-fevral kuni soat 12:00 da filial faollar zalida “Moliya, soliq va bank ishi” kafedrasi qoshida olib borilayotgan “Innovatsion, raqamli bank va moliya xizmatlari” fan klubining navbatdagi yig’ilishi bo’lib o’tdi.
Ushbu yig’ilishda klub ishida iqtidorli talabalarning ilmiy izlanishlari natijalarini (maqolalarini) muhokama qilish masalalari bo’yicha fan klub rahbari Togayev S. o’z fikrlarini aytib o’tdi.
Yig’ilishda iqtidorli talabalarning ilmiy tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo’limi boshlig’i J.Bo’riboyev talabalarga bakalavriat bosqichi talabalari uchun O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti va nomli davlat stipendiyalari hamda ularni tayinlash tartibi to‘g‘risidagi nizom qoidalarini batafsil tushuntirib berdi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti davlat stipendiyalari har bir oliy ta’lim muassasasining bakalavriat bosqichidagi bir nafar bitiruvchi kurs talabasiga va Beruniy, Ibn Sino, Navoiy, Ulug‘bek, Imom al-Buxoriy va Islom Karimov nomli davlat stipendiyalari (keyingi o‘rinlarda — nomli davlat stipendiyalari) O‘zbekiston Respublikasidagi davlat, nodavlat va xorijiy oliy ta’lim muassasalari, shu jumladan, qo‘shma ta’lim dasturlarining oxirgi ikki kursida o‘qiyotgan talabalarga tayinlanib, to‘lanishi haqida ma’ulotlar berib o’tdi.
Yig’ilishda talabalar O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti va nomli davlat stipendiyalari hamda ularni tayinlash tartibi haqida o’zlariga kerakli barcha ma’lumotlarni oldilar.

The next meeting of the science club "Innovative, digital banking and financial services" was held at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics.
On February 23 of this year at 12:00, the next meeting of the science club "Innovative, digital banking and financial services" held under the department of "Finance, tax and banking" was held in the hall of branch activists.
At this meeting, Togayev S., the head of the science club, expressed his opinion on the issue of discussing the results of scientific research (articles) of talented students in the club's work.
At the meeting, the head of the department for the organization of scientific research activities of talented students, J. Boriboyev, explained in detail to the students the rules of the regulations on state scholarships named after the President of the Republic of Uzbekistan for undergraduate students and the procedure for their appointment.
State scholarships of the President of the Republic of Uzbekistan are awarded to one undergraduate student of each higher education institution and state scholarships named after Beruni, Ibn Sina, Navoi, Ulug'bek, Imam al-Bukhari and Islam Karimov (hereinafter - named after state scholarships) gave information about the appointment and payment of state, non-state and foreign higher education institutions in the Republic of Uzbekistan, including students studying in the last two years of joint education programs.
At the meeting, students received all the information they needed about the state scholarships named after the President of the Republic of Uzbekistan and the procedure for their appointment.