Filialda “Eng mazali salat” pazandachilik ko‘rik tanlovi o‘tkazildi
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida “Eng mazali salat” pazandachilik ko‘rik tanlovi o‘tkazildi.
2024-yil 13-fevral kuni filial talabalar turar joyida yoshlar bilan ishlash ma’naviyat va ma’rifat bo‘limi, Iqtisodiyot  fakulteti dekan va o‘rinbosarlari, ta’lim-tarbiya maslahatchilari tomonidan “Eng mazali salat” pazandachilik ko‘rik tanlovi o‘tkazildi. Mazkur tarbirlarni  tashkil etishdan asosiy maqsad  yoshlarning bo‘sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish, o‘qish bilan bir qatorda turli tadbir va tanlovlar orqali ularning bandligini ta’minlashdan iborat. Murosasiz o‘tgan tanlovda Iqtisodiyot fakultеtining havaskor yigit va qizlar jamoalari ishtirok etdilar va tanlov yakunida hakamlar hay’ati tomonidan munosib taqdirlandi.

The Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics held the "Tastiest Salad" cooking competition.
On February 13, 2024, the "Tastiest Salad" cooking competition was organized by the Department of Spirituality and Enlightenment of Youth Work, the Faculty of Economics, the Dean and Deputy Deans of the Faculty of Economics, and educational advisers on February 13, 2024. was conducted. The main purpose of organizing these workshops is to meaningfully organize the free time of young people, to ensure their employment through various events and contests along with studying. Amateur boys and girls teams of the Faculty of Economics took part in the uncompromising competition and were duly awarded by the jury at the end of the competition.