Filialda “Eng mazali salat” pazandachilik ko‘rik tanlovi o‘tkazildi
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida “Eng mazali salat” pazandachilik ko‘rik tanlovi o‘tkazildi.
2024-yil 13-fevral kuni filial talabalar turar joyida yoshlar bilan ishlash ma’naviyat va ma’rifat bo‘limi, Iqtisodiyot  fakulteti dekan va o‘rinbosarlari, ta’lim-tarbiya maslahatchilari tomonidan “Eng mazali salat” pazandachilik ko‘rik tanlovi o‘tkazildi. Mazkur tarbirlarni  tashkil etishdan asosiy maqsad  yoshlarning bo‘sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish, o‘qish bilan bir qatorda turli tadbir va tanlovlar orqali ularning bandligini ta’minlashdan iborat. Murosasiz o‘tgan tanlovda Iqtisodiyot fakultеtining havaskor yigit va qizlar jamoalari ishtirok etdilar va tanlov yakunida hakamlar hay’ati tomonidan munosib taqdirlandi.

В филиале прошел кулинарный конкурс «Самый вкусный салат»
В Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета прошел конкурс кулинаров «Самый вкусный салат».
13 февраля 2024 года состоялся кулинарный конкурс «Самый вкусный салат», организованный кафедрой духовно-просветительской работы с молодежью, экономическим факультетом, деканом и заместителями декана экономического факультета, консультантами по образованию 13 февраля 2024 года. . был проведен. Основная цель организации данных мастер-классов – содержательно организовать свободное время молодежи, обеспечить ее занятость посредством различных мероприятий и конкурсов наряду с учебой. Любительские команды юношей и девушек экономического факультета приняли участие в бескомпромиссной борьбе и по итогам соревнований были заслуженно награждены жюри.