Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida “Mazzali somsa” pazandachilik ko‘rik tanlovi bo'lib o'tdi.
2024-yil 2-fevral kuni filial talabalar turar joyida yoshlar bilan ishlash ma’naviyat va ma’rifat bo‘limi, Buxgalteriya hisobi va moliya fakulteti dekan va o‘rinbosarlari, ta’lim-tarbiya maslahatchilari tomonidan “Mazzali somsa” pazandachilik ko‘rik tanlovi o‘tkazildi. Mazkur tarbirlarni tashkil etishdan asosiy maqsad yoshlarning bo‘sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish, o‘qish bilan bir qatorda turli tadbir va tanlovlar orqali ularning bandligini ta’minlashdan iborat. Murosasiz o‘tgan tanlovda Buxgalteriya hisobi va moliya fakultеtining havaskor yigit va qizlar jamoalari ishtirok etdilar va tanlov yakunida hakamlar hay’ati tomonidan munosib taqdirlandi.
1-o‘rin “ BI-123” jamoasi,
2-o‘rin “ SA-123” va “ ST-122” jamoalari,
3-o‘rin “SA-122”, “ ST-123” va “BI-122 jamoalari hamda eng mazali ko‘k somsa nominatsiyasida “MT-123” jamoasi qo‘lga kiritishdi.

В Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета прошел кулинарный конкурс «Вкусная сомса».
2 февраля 2024 года в студенческом общежитии филиала деканом и заместителями декана факультета духовности и просветительства бухгалтерского и финансового факультета и консультантами по образованию был проведен показ кулинарии «Вкусная Сомса», проведен конкурс риков. Основная цель организации данных мастер-классов – содержательно организовать свободное время молодежи, обеспечить ее занятость посредством различных мероприятий и конкурсов наряду с учебой. Любительские юношеские и девичьи команды факультета учета и финансов приняли участие в бескомпромиссной борьбе и по итогам конкурса были заслуженно награждены жюри.
1 место команда «БИ-123»,
2 место команды «СА-123» и «СТ-122»,
3 место заняли команды «СА-122», «СТ-123» и «БИ-122» и команда «МТ-123» в номинации самая вкусная голубая сомса.