“Mirzo Ulugʻbek vorislari” Respublika tanlovi bo'lib o'tadi
Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi Iste’dodli yoshlarni qo‘llab-quvvatlash “Ulug‘bek” jamg‘armasi hamda
hamkor tashkilotlar bilan birgalikda “Mirzo Ulugʻbek vorislari” Respublika tanlovini e’lon qiladi.
Mazkur tanlovda o‘zining ilmiy g‘oyalari, innovatsion ishlanmalari hamda ratsionalizatorlik takliflari mavjud 16 yoshdan 25 yoshgacha bo‘lgan O‘zbekiston Respublikasi fuqarolari ishtirok etishi mumkin. Tanlovga arizalar joriy yilning 15-yanvar kunidan 15-fevral kuniga qadar Tanlovning rasmiy sayti (www.vorislar.uz)dan ro‘yxatdan o‘tishlari talab etiladi.
Ma’lumot uchun: Iqtidorli talabalarning ilmiy-tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo'limi boshlig'i Jonibek Bo'riboyev  (https://t.me/Jonibek2714)+998946423002 raqamlariga murojaat etishingiz mumkin.

The Ministry of Higher Education, Science and Innovation "Ulugbek" Foundation for the Support of Talented Youth and together with partner organizations announces the Republican contest "Mirzo Ulugbek's Successors".
Citizens of the Republic of Uzbekistan between the ages of 16 and 25 who have their own scientific ideas, innovative developments and rationalization proposals can participate in this competition. Applications for the competition must be registered on the official site of the competition (www.vorislar.uz) from January 15 to February 15 of this year.
For information: You can contact the head of the department for the organization of scientific and research activity of talented students Jonibek Boriboyev (https://t.me/Jonibek2714)+998946423002.