“Mirzo Ulugʻbek vorislari” Respublika tanlovi bo'lib o'tadi
Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi Iste’dodli yoshlarni qo‘llab-quvvatlash “Ulug‘bek” jamg‘armasi hamda
hamkor tashkilotlar bilan birgalikda “Mirzo Ulugʻbek vorislari” Respublika tanlovini e’lon qiladi.
Mazkur tanlovda o‘zining ilmiy g‘oyalari, innovatsion ishlanmalari hamda ratsionalizatorlik takliflari mavjud 16 yoshdan 25 yoshgacha bo‘lgan O‘zbekiston Respublikasi fuqarolari ishtirok etishi mumkin. Tanlovga arizalar joriy yilning 15-yanvar kunidan 15-fevral kuniga qadar Tanlovning rasmiy sayti (www.vorislar.uz)dan ro‘yxatdan o‘tishlari talab etiladi.
Ma’lumot uchun: Iqtidorli talabalarning ilmiy-tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo'limi boshlig'i Jonibek Bo'riboyev  (https://t.me/Jonibek2714)+998946423002 raqamlariga murojaat etishingiz mumkin.

Состоится республиканский конкурс «Наследники Мирзо Улугбека»
Министерство высшего образования, науки и инноваций Фонд «Улугбек» по поддержке талантливой молодежи и совместно с партнерскими организациями объявляет Республиканский конкурс «Наследники Мирзо Улугбека».
В данном конкурсе могут принять участие граждане Республики Узбекистан в возрасте от 16 до 25 лет, имеющие собственные научные идеи, инновационные разработки и рационализаторские предложения. Заявки на участие в конкурсе необходимо зарегистрировать на официальном сайте конкурса (www.vorislar.uz) с 15 января по 15 февраля текущего года.
Для информации: Вы можете обратиться к заведующему отделом по организации научно-исследовательской деятельности талантливых студентов Джонибеку Борибоеву (https://t.me/Jonibek2714)+998946423002.