Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida “Korrupsiyasiz ta’lim –sifatli ta’lim” mavzusida uchrashuv bo'lib o'tdi.
2024-yil, 17-yanvar kuni Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialining sirtqi bo‘lim 1 bosqich talabalari bilan filial korrupsiyaga qarshi kurash “Komplayens nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi, ta’lim sifatini nazorat qilish bo‘limi tomonidan uchrashuv o‘tkazildi.
Uchrashuvda filialda tahsil olayotgan talabalarga korrupsiyaga qarshi kurashish nima ekanligi, bu borada mamlakatimizda, shu jumladan, filialda olib borilayotgan ishlar, yoshlarga korrupsiya balosiga qarshi qatiy murosasizlik hissini shakllantirish, korrupsiyaning har qanday ko‘rinishiga toqatsizlik, bilim olish jarayonida halollik, ochiqlik va shaffoflikni ta’minlash borasida amalga oshirilayotgan ishlar to‘g‘risida so‘zlab berildi.
Talabalarga O‘zbekiston Respublikasining “Korrupsiyaga qarshi kurashish to‘g‘risida”gi qonuni, “Korrupsiyasiz soha” loyihasi asosida amalga oshirilayotgan ishlar, filialda qabul qilingan me’yoriy-huquqiy hujjatlar, jumladan filialning korrupsiyaga qarshi siyosati”, “Odob axloq kodeksi”, “ Ichki tartib qoidalar” va O‘zbekiston Respublikasining qonunchiligidagi korrupsion jinoyatlar uchun tegishli moddalar bo‘yicha tushunchalar berildi.

A meeting on "Education without corruption - quality education" was held at the Samarkand branch of Tashkent State University of Economics.
On January 17, 2024, a meeting was held with the students of the correspondence department of the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics, the 1st stage, by the branch's anti-corruption "Compliance control" system management department, education quality control department .
At the meeting, the students studying at the branch were told what it means to fight against corruption, what is being done in this regard in our country, including in the branch, to form a strong sense of intolerance against the scourge of corruption in young people, intolerance to any form of corruption, honesty, openness and transparency in the process of education. it was said about the works being carried out in terms of provision.
Students are informed about the Law of the Republic of Uzbekistan "On Combating Corruption", the "Corruption-Free Sector" project, regulatory and legal documents adopted by the branch, including the branch's anti-corruption policy, "Code of Ethics" , "Internal rules" and relevant articles for corruption crimes in the legislation of the Republic of Uzbekistan were given.