Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida “Korrupsiyasiz ta’lim –sifatli ta’lim” mavzusida uchrashuv bo'lib o'tdi.
2024-yil, 17-yanvar kuni Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialining sirtqi bo‘lim 1 bosqich talabalari bilan filial korrupsiyaga qarshi kurash “Komplayens nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi, ta’lim sifatini nazorat qilish bo‘limi tomonidan uchrashuv o‘tkazildi.
Uchrashuvda filialda tahsil olayotgan talabalarga korrupsiyaga qarshi kurashish nima ekanligi, bu borada mamlakatimizda, shu jumladan, filialda olib borilayotgan ishlar, yoshlarga korrupsiya balosiga qarshi qatiy murosasizlik hissini shakllantirish, korrupsiyaning har qanday ko‘rinishiga toqatsizlik, bilim olish jarayonida halollik, ochiqlik va shaffoflikni ta’minlash borasida amalga oshirilayotgan ishlar to‘g‘risida so‘zlab berildi.
Talabalarga O‘zbekiston Respublikasining “Korrupsiyaga qarshi kurashish to‘g‘risida”gi qonuni, “Korrupsiyasiz soha” loyihasi asosida amalga oshirilayotgan ishlar, filialda qabul qilingan me’yoriy-huquqiy hujjatlar, jumladan filialning korrupsiyaga qarshi siyosati”, “Odob axloq kodeksi”, “ Ichki tartib qoidalar” va O‘zbekiston Respublikasining qonunchiligidagi korrupsion jinoyatlar uchun tegishli moddalar bo‘yicha tushunchalar berildi.

В Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета прошла встреча на тему «Образование без коррупции – качественное образование».
17 января 2024 года проведена встреча со студентами заочного отделения Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета, 1 ступени, отделом управления антикоррупционной системой «Комплаенс-контроль», контроля качества образования филиала. отделение .
На встрече студентам, обучающимся в филиале, рассказали, что значит бороться с коррупцией, что делается в этом направлении в нашей стране, в том числе и в филиале, для формирования стойкого чувства нетерпимости к злу коррупции у молодежи. народа, нетерпимость к любым формам коррупции, честность, открытость и прозрачность в процессе образования, говорилось о работах, проводимых в сфере обеспечения.
Студенты информируются о Законе Республики Узбекистан «О борьбе с коррупцией», проекте «Безкоррупционный сектор», нормативно-правовых документах, принятых филиалом, в том числе о антикоррупционной политике филиала, «Кодексе этики». Правила внутреннего распорядка» и соответствующие статьи о коррупционных преступлениях в законодательстве Республики Узбекистан.