Yangi hayot uchun, Yangi O‘zbekiston uchun" shiori ostida "Mahallada ...
Yangi hayot uchun, Yangi O‘zbekiston uchun" shiori ostida "Mahallada duv-duv gap" targ‘ibot tadbirlari o‘tkazilmoqda.
2023-yil 13-yanvar kuni Yangi hayot uchun, Yangi O'zbekiston uchun, Mahallada duv-duv gap mavzularida Jomboy tuman hokimligi, Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali Raqamli iktisodiyot va axborot texnologiyalari kafedrasi professor-o‘qituvchilari, Qo'ng'irot MFY faollari va Jomboy tuman XTBga karashli 13 maktab o'qituvchilari hamda o'quvchilar va ularning ota-onalari bilan birgalikda davra suhbati tashkil etildi.
Mazkur davra suhbatida mamlakatimizda amalga oshirilayotgan keng ko'lamli ma'naviy-ma'rifiy islohatlar to'g'risida, o'quvchilarning ma'naviy-ma'rifiy izlanishlari, maktab bitiruvchilarining OTMga bo'lgan qiziqishlarini oshirish, ularni qullab-quvvalash bo'yicha tashkil etildi.
So'zga chiqqan ma'ruzachilar tomonidan YAngi O'zbekistonda olib borilayotgan islohatlar, jumladan ta'lim tizimida bo'layotgan o'zgarishlar, undagi yoshlarga berilayotgan imkoniyatlar, mamlakatimiz farovonligini ta'minlash, yoshlarimizni milliy qadriyatlarimiz asosida vatanparvarlik, fidoiylik va yaratuvchanlik ruhida ta'rbiyalanishlari  uchun olib borilayotgan amaliy ishlar to'g'risida ma'lumot berishdilar.

Под лозунгом «За новую жизнь, за новый Узбекистан» проводятся ...
13 января 2023 года за новую жизнь, за новый Узбекистан профессора-преподаватели кафедры цифровой экономики и информационных технологий Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета хокимата Джомбойского района по темам обсуждения в район, Звонок Был организован круглый стол совместно с активистами MFY и учителями 13 школ, связанных с XTB района Джомбой, а также учащимися и их родителями.
В ходе круглого стола речь пойдет о масштабных духовно-просветительских реформах, реализуемых в нашей стране, духовно-просветительских исследованиях учащихся, повышении интереса выпускников школ к ОТМ, поощрении их.
Спикеры рассказали о реформах, проводимых в Новом Узбекистане, в том числе об изменениях в системе образования, возможностях, предоставляемых молодежи в ней, обеспечении благополучия нашей страны, воспитании нашей молодежи в духе патриотизма, самоотверженности и творчество, основанное на наших национальных ценностях, дали информацию о проводимой практической работе по их обучению.