Yangi hayot uchun, Yangi O‘zbekiston uchun" shiori ostida "Mahallada ...
Yangi hayot uchun, Yangi O‘zbekiston uchun" shiori ostida "Mahallada duv-duv gap" targ‘ibot tadbirlari o‘tkazilmoqda.
2023-yil 13-yanvar kuni Yangi hayot uchun, Yangi O'zbekiston uchun, Mahallada duv-duv gap mavzularida Jomboy tuman hokimligi, Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali Raqamli iktisodiyot va axborot texnologiyalari kafedrasi professor-o‘qituvchilari, Qo'ng'irot MFY faollari va Jomboy tuman XTBga karashli 13 maktab o'qituvchilari hamda o'quvchilar va ularning ota-onalari bilan birgalikda davra suhbati tashkil etildi.
Mazkur davra suhbatida mamlakatimizda amalga oshirilayotgan keng ko'lamli ma'naviy-ma'rifiy islohatlar to'g'risida, o'quvchilarning ma'naviy-ma'rifiy izlanishlari, maktab bitiruvchilarining OTMga bo'lgan qiziqishlarini oshirish, ularni qullab-quvvalash bo'yicha tashkil etildi.
So'zga chiqqan ma'ruzachilar tomonidan YAngi O'zbekistonda olib borilayotgan islohatlar, jumladan ta'lim tizimida bo'layotgan o'zgarishlar, undagi yoshlarga berilayotgan imkoniyatlar, mamlakatimiz farovonligini ta'minlash, yoshlarimizni milliy qadriyatlarimiz asosida vatanparvarlik, fidoiylik va yaratuvchanlik ruhida ta'rbiyalanishlari  uchun olib borilayotgan amaliy ishlar to'g'risida ma'lumot berishdilar.

Under the slogan "For a new life, for a new Uzbekistan" promotional events "Talking in the neighborhood" are being held.
On January 13, 2023, for a new life, for a new Uzbekistan, the professors-teachers of the Department of Digital Economy and Information Technologies of the Samarkand Branch of the Tashkent State University of Economics, Jomboy District Hokimat on the topics of discussion in the neighborhood, Call A roundtable discussion was organized together with MFY activists and teachers of 13 schools related to the XTB of Jomboy district, as well as students and their parents.
In this roundtable discussion, it will be discussed about the large-scale spiritual and educational reforms implemented in our country, the spiritual and educational research of students, increasing the interest of school graduates in OTM, and encouraging them. was organized according to
The speakers spoke about the reforms being carried out in New Uzbekistan, including the changes in the education system, the opportunities given to young people in it, ensuring the well-being of our country, educating our youth in the spirit of patriotism, dedication and creativity based on our national values. They gave information about the practical work being carried out for their training.