​Filialda “Mardlar qo’riqlaydi Vatanni!” shiori ostida Workout sport musobaqasi ...
11-12-yanvar kunlari Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida talabalar bo’sh vaqtlarini mazmunli o‘tkazish va ularni  ommaviy sport turlariga keng jalb qilish maqsadida 14-yanvar Vatan himoyachilari kuniga bag‘ishlangan "Mardlar qo‘riqlaydi Vatanni!" shiori ostida  filial sport maydonida talabalar oʼrtasida Workout sport turi bo‘yicha sport musobaqasi  filial birinchiligiga start berildi. Musobaqa 62 nafar talaba talabalar ishtirok etishdi. Ishtirokchilar 4 bosqichda ya’ni turnikda tortinish, brusda qoʼllarni bukib yozish, yerda qoʼllarni bukib yozish (otjimaniye),  turgan joyida oʼtirib turish (prisedaniye)  turlari bo’yicha kuch sinashishadi. Qiziqarli, bahs-munozaralarga boy va murosasiz ravishda bo'lib o'tdi. Musobaqa natijalariga ko’ra “Workout” musobaqasida o’g’il bolalar o’rtasida
1-o’rin SA-122 guruh talabasi Karimov Mirodil Yorqin o’g’li 2-o’rin  QXI-123 guruh talabasi Isroyilov Shohjahon Xasan o’g’li 3-o’rin BX-221 guruh talabasi Abdulamidov Asliddin Nurali o’g’li
Qizlar o’rtasida 1-o’rin BB-123 guruh talabasi Rayimqulova Charos Sarvar qizi 2-o’rin QXI-122 guruh talabasi Xudoynazarova Yulduz Xoshim qizi 3-o’rin SA-121 guruh talabasi Allaberdiyeva Gulmira Akbarali qizi egalladilar g’oliblar filial tomonidan diplom va esdalik sovg’alari bilan taqdirlandilar.

В Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета стартовал отраслевой чемпионат спортивных соревнований по Workout.
11-12 января в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета в целях содержательного проведения свободного времени студентов и привлечения их к массовым занятиям спортом проводится акция «Смелые защищают Родину!», посвященная Дню защитников Отечества. Родина 14 января. Под этим лозунгом на отраслевой спортивной площадке стартовали первые отраслевые спартакиады по виду спорта Workout среди студентов. В конкурсе приняли участие 62 студента. Участники попробуют свои силы в 4 этапа: в форме колебания на турнике, письма сложенными руками на перекладине, письма сложенными руками на полу (отжимание), стояния стоя (приседание). Это было интересно, противоречиво и бескомпромиссно. По итогам соревнований среди юношей в конкурсе «Воркаут»
1 место, студент группы СА-122, Каримов Миродил Ёркин, сын 2 места, студент группы QXI-123, Исраилов, сын Шахджахана Хасана, 3 место, студент группы ВХ-221, Абдуламидов Аслиддин Нурали о 'г' ли
Среди девушек 1 место заняла Раимкулова, студентка группы ББ-123, девушка Чарос Сарвар, 2 место, студентка группы QXI-122, Худойназарова, девушка Юлдуз Хошим, 3 место, студентка группы СА-121, Аллабердыева , девушке Гульмиры Акбарали филиалом были вручены дипломы и сувениры.