​Filialda “Mardlar qo’riqlaydi Vatanni!” shiori ostida Workout sport musobaqasi ...
11-12-yanvar kunlari Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida talabalar bo’sh vaqtlarini mazmunli o‘tkazish va ularni  ommaviy sport turlariga keng jalb qilish maqsadida 14-yanvar Vatan himoyachilari kuniga bag‘ishlangan "Mardlar qo‘riqlaydi Vatanni!" shiori ostida  filial sport maydonida talabalar oʼrtasida Workout sport turi bo‘yicha sport musobaqasi  filial birinchiligiga start berildi. Musobaqa 62 nafar talaba talabalar ishtirok etishdi. Ishtirokchilar 4 bosqichda ya’ni turnikda tortinish, brusda qoʼllarni bukib yozish, yerda qoʼllarni bukib yozish (otjimaniye),  turgan joyida oʼtirib turish (prisedaniye)  turlari bo’yicha kuch sinashishadi. Qiziqarli, bahs-munozaralarga boy va murosasiz ravishda bo'lib o'tdi. Musobaqa natijalariga ko’ra “Workout” musobaqasida o’g’il bolalar o’rtasida
1-o’rin SA-122 guruh talabasi Karimov Mirodil Yorqin o’g’li 2-o’rin  QXI-123 guruh talabasi Isroyilov Shohjahon Xasan o’g’li 3-o’rin BX-221 guruh talabasi Abdulamidov Asliddin Nurali o’g’li
Qizlar o’rtasida 1-o’rin BB-123 guruh talabasi Rayimqulova Charos Sarvar qizi 2-o’rin QXI-122 guruh talabasi Xudoynazarova Yulduz Xoshim qizi 3-o’rin SA-121 guruh talabasi Allaberdiyeva Gulmira Akbarali qizi egalladilar g’oliblar filial tomonidan diplom va esdalik sovg’alari bilan taqdirlandilar.

At the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics, the branch championship of the sports competition on Workout was started.
On January 11-12, at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics, in order to meaningfully spend the free time of students and involve them in public sports, the "Braves protect the Motherland!" dedicated to the Day of Defenders of the Motherland on January 14. Under the slogan, the first branch sports competition in the sport of Workout among students was started at the branch sports field. 62 students participated in the competition. The participants will try their strength in 4 stages, i.e. in the form of hesitation on the turnstile, writing with folded hands on the bar, writing with folded hands on the floor (otzhimaniye), standing while standing (prisedaniye). It was interesting, controversial and uncompromising. According to the results of the competition, among boys in the "Workout" competition
1st place, student of SA-122 group, Karimov Mirodil Yorkin, son of 2nd place, student of QXI-123 group, Israyilov, son of Shahjakhan Khasan, 3rd place, student of BX-221 group, Abdulamidov Asliddin Nurali o 'g'li
Among girls, 1st place was won by Rayimkulova, student of group BB-123, girl of Charos Sarvar, 2nd place, student of QXI-122 group, Khudoynazarova, girl of Yulduz Hoshim, 3rd place, student of group SA-121, Allaberdiyeva, girl of Gulmira Akbarali. were awarded diplomas and souvenirs by the branch.