Filialda nodavlat notijorat tashkilotlari rahbarlari bilan uchrashuv bo'lib o'tdi
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida nodavlat notijorat tashkilotlari rahbarlari bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2023-yil 29-avgustdagi 3/15-2/1-11-son xatiga asosan belgilangan Fuqarolik jamiyati institutlari salohiyatini oshirish masalalarida oliy ta'lim muassasalarining nodavlat notijorat tashkilotlari bilan o‘zaro hamkorlik mexanizmlarini rivojlantirish bo‘yicha kompleks chora-tadbirlar rejasiga asosan hamda Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali va Samarqand viloyati nodavlat notijorat tashkilotlari o‘rtasidagi tuzilgan shartnomaga muvofiq 2024-yil 9-yanvar kuni O‘zbekiston nodavlat notijorat tashkilotlari milliy assotsiatsiyasi Samarqand viloyat hududiy bo‘linmasi boshlig‘i Kenjayev Shoim O‘rolovich, Imkon NNT tashkiloti rahbari Rahmatov Foteh Akmalovichlar Iqtisodiyot fakulteti talabalari bilan Hamkorlik bo‘yicha dasturda belgilangan tartibda uchrashuv tashkil etishdi. Unda talabalarga Samarqand viloyatida mavjud NNTlar, ularning faoliyati yo‘nalishlari, maqsadlari, moliyalashtirish manbalari haqida ma'lumotlar berildi. Shuningdek, talabalar bilan amaliyot olib borish tartiblari haqida ham kelishib olindi.

A meeting with heads of non-governmental non-profit organizations was ...
A meeting with heads of non-governmental non-commercial organizations was held at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics.
Cooperation with non-governmental non-profit organizations of higher education institutions on the issues of increasing the capacity of civil society institutions, as determined by the letter No. 3/15-2/1-11 of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan dated August 29, 2023 On January 9, 2024, based on the comprehensive action plan for the development of mutual cooperation mechanisms and in accordance with the agreement concluded between the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics and the Samarkand regional non-governmental organizations Kenjayev Shoim Orolovich, head of the department, Rahmatov Fateh Akmalovich, head of Imkon NGO organized a meeting with the students of the Faculty of Economics in the order specified in the Cooperation program. In it, students were given information about existing NGOs in Samarkand region, their activities, goals, sources of financing. It was also agreed upon with the students about the procedures for conducting practice.