Filialda nodavlat notijorat tashkilotlari rahbarlari bilan uchrashuv bo'lib o'tdi
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida nodavlat notijorat tashkilotlari rahbarlari bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2023-yil 29-avgustdagi 3/15-2/1-11-son xatiga asosan belgilangan Fuqarolik jamiyati institutlari salohiyatini oshirish masalalarida oliy ta'lim muassasalarining nodavlat notijorat tashkilotlari bilan o‘zaro hamkorlik mexanizmlarini rivojlantirish bo‘yicha kompleks chora-tadbirlar rejasiga asosan hamda Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali va Samarqand viloyati nodavlat notijorat tashkilotlari o‘rtasidagi tuzilgan shartnomaga muvofiq 2024-yil 9-yanvar kuni O‘zbekiston nodavlat notijorat tashkilotlari milliy assotsiatsiyasi Samarqand viloyat hududiy bo‘linmasi boshlig‘i Kenjayev Shoim O‘rolovich, Imkon NNT tashkiloti rahbari Rahmatov Foteh Akmalovichlar Iqtisodiyot fakulteti talabalari bilan Hamkorlik bo‘yicha dasturda belgilangan tartibda uchrashuv tashkil etishdi. Unda talabalarga Samarqand viloyatida mavjud NNTlar, ularning faoliyati yo‘nalishlari, maqsadlari, moliyalashtirish manbalari haqida ma'lumotlar berildi. Shuningdek, talabalar bilan amaliyot olib borish tartiblari haqida ham kelishib olindi.

В Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета прошла встреча с руководителями неправительственных некоммерческих организаций.
Взаимодействие с негосударственными некоммерческими организациями высших учебных заведений по вопросам повышения потенциала институтов гражданского общества, определенное письмом № 3/15-2/1-11 Министерства высшего образования, науки и Нововведение Республики Узбекистан от 29 августа 2023 года 9 января 2024 года на основании комплексного плана мероприятий по развитию механизмов взаимного сотрудничества и в соответствии с соглашением, заключенным между Самаркандским филиалом Ташкентского государственного экономического университета и Самаркандские региональные общественные организации Кенджаев Шоим Оролович, заведующий кафедрой, Рахматов Фатех Акмалович, руководитель НПО «Имкон», организовали встречу со студентами экономического факультета в порядке, указанном в Программе сотрудничества. В нем студентам была предоставлена информация о существующих НПО в Самаркандской области, их деятельности, целях, источниках финансирования. Также со студентами был согласован порядок проведения практики.