Filialda "Yangi yil bazmi" tadbiri bo'lib o'tdi
2023 yil 18-dekabr kuni TDIU SF katta faollar zalida Yoshlar bilan ishlash, ma’naviyat va ma’rifat bo‘limi, shuningdek, yoshlar ittifoqi filial boshlang‘ich tashkiloti hamkorligida kirib kelayotgan yangi yil munosabati bilan "YANGI YIL BAZMI" tadbiri tashkil etildi.
Tadbirni filial direktori, professor O. Murtazayev bayram tabrigi bilan ochib bergan bo'lsa, filialning faol talaba-yoshlari tomonidan sahnalashtirilgan konsert dasturi bayramga ajoyib bezak bag'ishladi.
Tadbir davomida shuningdek, TDIU Samarqand filiali direktori, O. Murtazayevni tavallud kuniga bag'ishlangan kino, ustozning ijodiy faoliyatlaridan parchalar o'qib eshittirish orqali yana bir bor jamoa hamda talaba-yoshlar nomidan tavallud kunlari bilan tabriklandi.
Tadbir yakunida esa, o'tgan yil sarhisobi qilinib, yil davomida o'zlarini har jabhalarda ko'rsatib kelgan, tengdoshlariga o'rnak bo'lgan talabalar, shuningdek ularga bilim olishda ko'maklashib kelishgan ilmiy rahbarlari va tashkilotchilikda jonbozlik ko'rsatgan xodimlar filial ma'muriyati tomonidan diplom va sertifikatlar bilan taqdirlanishdi.

В филиале прошел новогодний праздник
В Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета организован праздник в связи с наступающим Новым годом.
18 декабря 2023 года в большом зале актива ТДИУ СФ совместно с отделом по работе с молодежью, духовности и просвещения, а также отраслевой первичной организацией молодежного профсоюза было организовано мероприятие «НОВОГОДНИЙ ВЕЧЕРИНКА».
Директор филиала, профессор О.Муртазаев открыл мероприятие праздничным поздравлением, а концертная программа, которую подготовили активные студенты филиала, стала прекрасным украшением праздника.
В ходе мероприятия директор Самаркандского филиала ТДИУ О.Муртазаев был еще раз поздравлен с днем ​​рождения от имени коллектива и учащихся путем трансляции фильма, посвященного его дню рождения, зачитывания отрывков из творческой деятельности педагога.
В завершение мероприятия были подведены итоги прошедшего года, студенты, проявившие себя во всех аспектах на протяжении года, ставшие примером для своих сверстников, а также научные руководители, которые помогали им получать знания и сотрудники, которые Проявившие преданность делу в организации филиала были награждены дипломами и грамотами администрации.