Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali professor-o'qituvchilari mahalla faollari bilan davra suhbati tashkil etishdi.
2023-yil 16-dekabr kuni Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali “Raqamli iqtisodiyot va axborot texnologiyalari” kafedrasi professor-o'qituvchilari dots. A.Amonov, dots. A.Karimov, o'qituvchilar A.Abdunabiev va S.Israilovlar Jomboy tuman XTBga qarashli 10-sonli umumta'lim maktabi direktori B.Nurnazarov va maktab jamoasi, o'quvchilari hamda “Sariqipchoq” MFY raisi S.Eshboev va mahalla faollari bilan birgalikda davra suhbati bo'lib o'tdi.
Mazkur davra suhbatida mamlakatimizda amalga oshirilayotgan keng ko'lamli ma'naviy-ma'rifiy islohatlar to'g'risida, o'quvchilarning ma'naviy-ma'rifiy izlanishlari, maktab bitiruvchilarining OTMga bo'lgan qiziqishlarini oshirish, ularni qullab-quvvalash bo'yicha tashkil etildi.
So'zga chiqqan ma'ruzachilar tomonidan Yangi O'zbekistonda olib borilayotgan islohotlar, jumladan ta'lim tizimida bo'layotgan o'zgarishlar, undagi yoshlarga berilayotgan imkoniyatlar, mamlakatimiz farovonligini ta'minlash, yoshlarimizni milliy qadriyatlarimiz asosida vatanparvarlik, fidoiylik va yaratuvchanlik ruhida ta'rbiyalanishlari uchun olib borilayotgan amaliy ishlar to'g'risida ma'lumot berishdilar.

Профессора и преподаватели Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета организовали круглый стол с общественными активистами.
16 декабря 2023 года профессора и преподаватели кафедры «Цифровая экономика и информационные технологии» Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета доц. Амонов А.А., доц. А.Каримов, учителя А.Абдунабиев и С.Исраилов, вместе с директором общеобразовательной школы №10 ХТБ Джомбойского района Б.Нурназаровым и коллективом школы, учащимися и председателем МФМ «Сарыкипчак» С.Эшбоевым и районными активистами состоялся круглый стол.
В ходе круглого стола речь пойдет о масштабных духовно-просветительских реформах, реализуемых в нашей стране, духовно-просветительских исследованиях учащихся, повышении интереса выпускников школ к ОТМ, поощрении их.
Спикеры рассказали о реформах, проводимых в Новом Узбекистане, в том числе об изменениях в системе образования, возможностях, предоставляемых молодежи в ней, обеспечении благополучия нашей страны, воспитании нашей молодежи в духе патриотизма, самоотверженности и творчество, основанное на наших национальных ценностях, дали информацию о проводимой практической работе по их обучению.