Filial professor-o'qituvchilar shahrimizdagi muzeyga tashrif buyurishdi
2023y-il 12-dekabr kuni filial “Moliya, soliq va bank ishi” kafedrasi professor-o’qituvchilari Samarqand shahridagi Oʻzbekiston madaniyati tarixi davlat muzeyida ekskursiya qilishdi.
Oʻzbekiston madaniyati tarixi davlat muzeyini ekskursiya qilish davomida Mustaqillik ekspozitsiyasi, Oʻzbekiston dunyo madaniyatlari chorrahasida, Oʻzbekistonda temirchilik tarixi va metallga badiiy ishlov berish sanʼati, Markaziy osiyoda yozuvni paydo boʻlishi tarixi, Oʻzbekiston tasviriy sanʼati durdonalari, Nafis matolar jilosi, Oʻzbekistonda anʼanaviy milliy kiyinish madaniyati, Oʻzbekiston kashtachilik sanʼati, Oʻzbekiston zargarlik sanʼati, Amir Temur maqbarasini oʻrganilish tarixidan kabi ekspozitsiyalar bilan tanishib chiqdilar.

Профессора и преподаватели филиала посетили музей в нашем городе
Профессора и преподаватели Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета организовали экскурсию в музей.
12 декабря 2023 года профессора и преподаватели кафедры «Финансы, налогообложение и банковское дело» совершили экскурсию по Государственному музею истории культуры Узбекистана в Самарканде.
В ходе экскурсии по Государственному музею истории культуры Узбекистана, Экспозиции Независимости, Узбекистан на перекрестке мировых культур, история кузнечного дела и искусства обработки металлов в Узбекистане, история возникновения письменности в Средней Азии, шедевры изобразительного искусства Узбекистана, блеск изысканных тканей, культура традиционной национальной одежды Узбекистана, вышивка искусства Узбекистана, ювелирное искусство Узбекистана, история изучения мавзолея Амира Темура.