Filial professor-o'qituvchilar shahrimizdagi muzeyga tashrif buyurishdi
2023y-il 12-dekabr kuni filial “Moliya, soliq va bank ishi” kafedrasi professor-o’qituvchilari Samarqand shahridagi Oʻzbekiston madaniyati tarixi davlat muzeyida ekskursiya qilishdi.
Oʻzbekiston madaniyati tarixi davlat muzeyini ekskursiya qilish davomida Mustaqillik ekspozitsiyasi, Oʻzbekiston dunyo madaniyatlari chorrahasida, Oʻzbekistonda temirchilik tarixi va metallga badiiy ishlov berish sanʼati, Markaziy osiyoda yozuvni paydo boʻlishi tarixi, Oʻzbekiston tasviriy sanʼati durdonalari, Nafis matolar jilosi, Oʻzbekistonda anʼanaviy milliy kiyinish madaniyati, Oʻzbekiston kashtachilik sanʼati, Oʻzbekiston zargarlik sanʼati, Amir Temur maqbarasini oʻrganilish tarixidan kabi ekspozitsiyalar bilan tanishib chiqdilar.

Professors and teachers of Samarkand branch of Tashkent State University of Economics organized a tour to the museum.
On December 12, 2023, professors and teachers of the department "Finance, Taxation and Banking" took a tour of the State Museum of the History of Culture of Uzbekistan in Samarkand.
During a tour of the State Museum of the History of Culture of Uzbekistan, the Independence Exposition, Uzbekistan at the crossroads of world cultures, the history of blacksmithing and the art of metalworking in Uzbekistan, the history of the emergence of writing in Central Asia, the masterpieces of the fine arts of Uzbekistan, the luster of exquisite fabrics, the culture of traditional national clothing in Uzbekistan, embroidery of Uzbekistan art, the jewelry art of Uzbekistan, the history of the study of Amir Temur's mausoleum.